logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
0
1

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 18.05.2017, Aktualizacja: 10.08.2017

Co tydzień publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 15.

Stany Zjednoczone:

Facebook razem z organizacją „Trevor Project” wprowadza nową usługę – narzędzie w aplikacji „Messenger”, które ma pomóc nastolatkom, mającym myśli samobójcze.

Szeryf okręgu Los Angeles wdraża nowy poradnik – ma on pomóc policjantom w rozwiązywaniu spraw związanych z osobami transpłciowymi i agenderowymi. Super inicjatywa!

Nevada jako ósmy stan wprowadza prawo zakazujące stosowania terapii reparatywnej. Wcześniej zrobiły to: Kalifornia, Nowy Jork, New Jersey, Illinois, Oregon, Vermont, Nowy Meksyk I Dystrykt Kolumbii.

Chelsea Manning wyszła z więzienia. Manning dostała wyrok 35 lat więzienia, ale została ułaskawiona przez ustępującego prezydenta Baracka Obamę. Teraz może cieszyć się wolnością.

Amerykańska sieciówka Target „normalizuje homoseksualizm”. I spotyka się z bojkotem. W zeszłym roku – oberwało im się za politykę inkluzywną względem osób transpłciowych. O co poszło tym razem?

Gazeta „Conservative Post” ma problemy z terminami LGBT i przez przypadek chciała wyoutować Matthew McConaugheya. Sprawą zajęło się niewiele mediów. Nie ma co się dziwić, był to fejk.

Rick Brattin, republikanin z Missouri, o gejach i lesbijkach: „to nie są ludzie”. Źródłem rewelacji są Biblia i Koran. Gratulujemy inspiracji.

Zaś „American Family Association” wymyśliło coś nowego – chcemy wprowadzić z powrotem niewolnictwo. Nie mamy zielonego pojęcia, w jaki sposób doszli do połączenia LGBT z niewolnictwem, w jaki sposób miałoby to nas usatysfakcjonować (choć i amatorzy takich zabaw wśród naszych czytelników i czytelniczek się znajdą) i co mielibyśmy w ten sposób uzyskać.

poprzednia
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 24.05.2017 21:13
Nie "Kherson", tylko Chersoń (tradycyjna polska nazwa) albo Cherson (dokładna transkrypcja), i nie "miejscowość", tylko spore miasto. Bardzo nie lubię praktyki stosowania w polskich mediach angielskiej transkrypcji cyrylicy, dla mnie to oznaka ignorancji.
Ja w każdym razie kocham Ukrainę i liczę na to, że jak najwięcej ludzi zrozumie: skoro chcą się oderwać od rosyjskiego okupanta i zbliżyć do Europy, to powinni też zaakceptować osoby LGBT. Mimo wszystko homofobia jest tam sporo mniejsza niż w Rosji, ale to niewielka pociecha, bo w Rosji jest tragicznie i między rosyjskim a zachodnioeuropejskim poziomem homofobii jest ogromna przestrzeń dla poprawy.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku