logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
0
1

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 18.05.2017, Aktualizacja: 10.08.2017

Co tydzień publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 15.

Europa:

We Francji, nowy prezydent Emmanuel Macron podał, kim będzie nowy premier – to Edouard Philippe. Póki co wiemy, że małżeństwa jednopłciowe we Francji nie są zagrożone.

Wielka Brytania. Książę William dostał nagrodę sojusznika roku "British LGBT Award". Posłuchajcie, co ma do powiedzenia:

Jedna z najważniejszych osób w armii izraelskiej ujawnił się jako gej. Sharon Afek w ten sposób chciał pokazać swój sprzeciw względem nienawiści i ignorancji panującej w wojsku.

Rosja. W Petersburgu młody chłopak został obrażony i wyoutowany podczas rozmowy na telefonie zaufania. Chłopak zadzwonił do linii FROG z prośbą o pomoc i wsparcie. W zamian otrzymał komunikat, że „ta linia nie jest dla gejów”. Dyrektor instytucji, Alexander Bronshtein, w mediach społecznościowych napisał, że nie widzi w tym nic złego. Kiedy Lena Klimova z organizacji „Children-4o4” spierała się na Facebooku z Bronshteinem, ten wrzucił screena bez zamazania danych rozmówcy. W ten sposób wyoutował chłopaka i dodał, że z homoseksualizmu można się wyleczyć.

W ukraińskiej miejscowości Kherson protest związany z Międzynarodowym Dniem Przeciwko Homofobii napotkał na kontrmanifestację. Udało im się przejść zaledwie 100 metrów.

 

Nawet Nepal celebrował Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii:

A Polska nie bardzo…

poprzednia
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 24.05.2017 21:13
Nie "Kherson", tylko Chersoń (tradycyjna polska nazwa) albo Cherson (dokładna transkrypcja), i nie "miejscowość", tylko spore miasto. Bardzo nie lubię praktyki stosowania w polskich mediach angielskiej transkrypcji cyrylicy, dla mnie to oznaka ignorancji.
Ja w każdym razie kocham Ukrainę i liczę na to, że jak najwięcej ludzi zrozumie: skoro chcą się oderwać od rosyjskiego okupanta i zbliżyć do Europy, to powinni też zaakceptować osoby LGBT. Mimo wszystko homofobia jest tam sporo mniejsza niż w Rosji, ale to niewielka pociecha, bo w Rosji jest tragicznie i między rosyjskim a zachodnioeuropejskim poziomem homofobii jest ogromna przestrzeń dla poprawy.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku