logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
32
4

Pełnomocnik od równości: dzieci muszą mieć mamę i tatę

Adam Lipiński mówi nie małżeństwom i adopcji

Dodano: 18.05.2017, Aktualizacja: 18.05.2017

"Brak zgody na małżeństwa homoseksualne trudno nazwać homofobią. Polacy są bardzo tolerancyjni w porównaniu z innymi nacjami. Tutaj łatwo bronić swoich praw, oczywiście w ramach tego, na co pozwala konstytucja i polskie prawo. To słuszne, że nie ma zgody na małżeństwa jednopłciowe i adopcję. Dzieci muszą mieć mamę i tatę" - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM Adam Lipiński - uwaga, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Reporter RMF FM, Patryk Michalski, zapytał Lipińskiego o bardzo słabe wyniki Polski na Tęczowej Mapie Europy - opublikowanej w środę przez ILGA-Europe. Co na to Lipiński? Przyznał, że do jego biura dochodzi bardzo mało skarg w kwestii homofobii, więc na tej podstawie zakłada, że problemu nie ma. 

W ogóle Polacy są bardzo tolerancyjni w porównaniu z innymi nacjami. Tutaj łatwo bronić swoich praw, oczywiście w ramach tego, na co pozwala konstytucja i polskie prawo. Brak zgody na małżeństwa homoseksualne trudno nazwać homofobią. To głównie o to chodzi: o adopcję dzieci przez pary homoseksualne i małżeństwa jednopłciowe. Na to nie ma zgody, bo nie pozwala na to polskie prawo. Poza tym uważam, że to jest słuszne
- powiedział także pełnomocnik ds. równego traktowania.

Lipiński dodał też, że jesteśmy krajem katolickim, co ma wpływ na myślenie Polaków, ale i tolerancyjnym. Na pytanie, czy w związku z Dniem Przeciwko Homo-, Bi- i Transfobii zamierza spotkać się ze społecznością LGBT, odpowiedział, że nie ma takiego spotkania w planach, ale gdyby ktoś się zgłosił to by się spotkał.

Pełnomocnikiem ds. równego traktowania Adam Lipiński został we wrześniu zeszłego roku. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Kaczmarczyka. Lipiński jest wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości i bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego. Z wykształcenia - ekonomista, w PRL działał w opozycji. Na początku lat 90. był jednym z założycieli Porozumienia Centrum, współtworzył Prawo i Sprawiedliwość. W 2006 roku było o nim głośno w związku z "aferą taśmową" z Renatą Beger. W ujawnionych nagraniach Adam Lipiński ustalał warunki przejścia posłanki Samoobrony do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
ZOBACZ TEŻ Pełnomocnik od równości, ale nie LGBT? Siedleckiej omówienie wywiadu z Kaczmarczykiem

Wypowiedzi polityka PiS-u o np. związkach partnerskich, czy prawach człowieka trudno znaleźć, ale w 2013 roku głosował za odrzuceniem projektów ustaw. Lipiński raczej jest znany z tego, że woli być "w cieniu".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
MaryMileyBlack (?) 24.05.2017 22:59
cóż... jeśli segregacja w USA była czymś rutynowym przed śmiercią Martina Luthera Kinga to po pokazaniu skali przemocy i nadużyć na tle rasistowskim społeczeństwo zaczęło zwracać uwagę na źródła tej przemocy...

my obecnie jesteśmy w UE i robimy wiele, aby było u nas jak przed 1968r. .... generalnie ludzie dostosują się do każdej sytuacji... nie taki zły był stan wojenny, jak go gender maluje?? ormalnie łezka się w oczku kręci... mrau,mrau
lilianne_blaze (101) Warszawa 18.05.2017 19:20
Tacy jak on bronili zakazu malzenstw miedzyrasowych tlumaczac to tym ze skoro czarni moga sie zenic z czarnymi a biali z bialymi to jedni i drudzy maja takie same prawa i o zadnych nierownosciach nie moze byc mowy.

Zabawne swoja droga ze to juz ktores nic - "bliski wspolpracownik Kaczynskiego", koles bierze pieniadze za bycie na stanowisku ktore pod PiSem jest czysta fikcja, wygodne.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 18.05.2017 18:53
Radziszewska czy Lipiński - jeden ...uj.
MaryMileyBlack (?) 18.05.2017 10:57
wrrr... są takie chwile, że nawet troskliwy, pluszowy miś marzy o destrukcji i przemocy... ciekawe, ale ludzie myślą o autorytarnych rządach jak o czymś normalnym... cóż, skoro ludzie zapomnieli, z czym wiąże się "stan wojenny" to sobie przypomną... referendum w sprawie konstytucji przed nami... ciekawe, czy ludzie w Polsce mają instynkt samozachowawczy czy też nie...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pełnomocnik od równości: dzieci muszą mieć mamę i tatę Fot. za: facebook.com/poseladamlipinski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku