logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
49
79

Schetyna o związkach: po wyborach będzie czas na rozmowę

Zapraszamy PO do rozmowy już teraz

Dodano: 09.05.2017, Aktualizacja: 09.05.2017

"PO jest ostatnią partią, z którą środowiska LGBT powinny się konfliktować, bo po następnych wyborach będzie czas na rozmowę" - powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, w stacji Polsat News. W poniedziałek wysłaliśmy zapytanie do klubu PO z prośbą o rozmowę na temat związków partnerskich. Czy zatem nie doczekamy się odpowiedzi przed wyborami?

Przypomnijmy, że grupa działaczy i działaczek LGBT pojawiła się na organizowanym przez Platformę Obywatelską sobotnim Marszu Wolności. Mieli tęczowe flagi, przypominające o związkach partnerskich ulotki i baner z napisem "Nie ma wolności bez równości". Nie udało się jednak porozmawiać z władzami PO, albowiem osoby z flagami i banerem odepchnięto. Rzecznik partii, Jan Grabiec, podkreślał na Twitterze, że to "prowokacja" i pytał, czy "ktoś chce rozbijać opozycję".
ZOBACZ TEŻ Rzecznik PO o tęczowej "prowokacji" na Marszu Wolności Jak opozycja rozmawia z LGBT

Szarpanina na Marszu Wolności szerokim echem odbiła się w mediach. Tym samym wróciło pytanie o związki partnerskie. W programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News pojawił się Grzegorz Schetyna. Pytany o związki partnerskie, szef PO powiedział:

To jest kwestia większości parlamentarnej i debaty. Ja uważam, że ona powinna się odbyć. Widziałem dwie osoby protestujące, które szły w tym marszu. Jeśli doszło do scysji ze strażą porządkową to mogę tylko przeprosić. PO jest ostatnią partią, z którą środowiska LGBT powinny się konfliktować, bo po następnych wyborach będzie czas na rozmowę. Chadecy i konserwatyści wprowadzają związki partnerskie, to temat do rozmowy, ale nie w gwałtownym krzyku. Trzeba przekonywać i szukać partnerów do tego tematu, bo to temat istotny.

Ostatnio przewodniczący PO w rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim mówił o związkach partnerskich: "Nie jestem przeciwko, ale uważam, że wpisanie na sztandary walki z PiS-em wprowadzenia związków partnerskich to jest ślepa uliczka".

W poniedziałek wysłaliśmy zapytanie do klubu Platformy Obywatelskiej z prośbą o rozmowę na temat związków partnerskich. Zapytaliśmy też, czy PO poprze projekt ustawy o związkach partnerskich, jeżeli ten pojawi się w Sejmie, czy w przyszłości przedstawi swój projekt i czy związki partnerskie są "rozbijaniem opozycji". Oczekujemy na odpowiedź.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (79)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
el_acuario (42) Wrocław 12.05.2017 1:25
Na PO szkoda czasu. To oślizgła partia, która niczym podstarzały kameleon stara się nieudolnie upodobnić do postępowej opozycji, którą nie jest. I tak, jak zwykle, na związki (dobrego) czasu nie ma - wiadomo, taki mamy klimat (społeczny), ale po wyborach to z pewnością z kopyta ruszy ... jak zawsze....
A póki co możemy posłuchać złotych myśli Pitery na temat związków:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1698920,1,p(...)ami.read

dzięki którym możemy się dowiedzieć, że ... coś się nam ubzdurało z tymi związkami, bo od dawna wszystko świetnie funkcjonuje! A w tym czasie udająca opozycję PO karnie wyjmuje karty do głosowania w sejmie udając strusia i chowając głowę w piasek, bo do porządku obrad akurat weszła uchwała w sprawie objawień fatimskich. I jak tu wyjść z twarzą, gdy kościół się wielbi, a jednocześnie nie chce mu się podpaść i trochę tę opozycję jednak chce się przy tym poudawać? Postępowa i nowoczesna PO na rozkaz Grzegorza Schetyny wyjmuje rękami swych posłów karty podczas tego głosowania, zamiast głos rozsądku z siebie spróbować jakiś wydać i bronić ustawowej świeckości państwa. A wyszło jak zawsze w wykonaniu PO, czyli w czasie głosowania objawień o 15:57'40 całą PO wymiotło z sali sejmu, a o 15:58'36, niecałą minutę później, stał się cud większy niż ten w Fatimie i większość posłów PO na sali się stawiła - pewnie się teleportowali :)
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosow(...)wania=35
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosow(...)wania=36
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 11.05.2017 22:03
Iwona:
Rozmawiajcie, podpisujcie porozumienia ale nie roztrząsajcie związków partnerskich teraz.

A kiedy?
Witek   dodane przez Facebooka 10.05.2017 21:41
PO to takie samo Dno jak PiS
Monika   dodane przez Facebooka 10.05.2017 16:22
Imo Razem jest jedyna patria, która może się związkami zająć...
Sebastian   dodane przez Facebooka 10.05.2017 14:23
Ale pierdoli !!
Magdalena   dodane przez Facebooka 10.05.2017 11:52
Zawsze 'po wyborach',
pan.zagadka (22) Lublin 10.05.2017 10:47
po wyborach to on sam zapomni...
Yustus (?) 10.05.2017 10:46
Tylko idiota moze uwierzyc PelO, ze po wyborach zajmie sie kwestia rownosci. Na solidarnosciowych popluczynach trzeba wreszcie postawic krzyzyk, poniewaz POPiS to dwie strony tego samego medalu. Smierdzi to wszystko prymitywna katolicka prawica na odleglosc.
I skonczmy gadac o zwiazkach partnerskich. Standardy rownosci wymagaja umozliwienia gejom zawierania malzenstw i prawa do adopcji dzieci.
Iwona   dodane przez Facebooka 10.05.2017 8:44
Moze warto zastanowic sie na co tak naprawde plujecie. Rozmawiajcie, podpisujcie porozumienia ale nie roztrząsajcie związków partnerskich teraz. To nie jest wygodny temat nawet dla licznych wyznawcow i środowisk związanych z PO. Oni, nawet po obiecaniu przez Schetyne uregulowania tej kwestii, mogą odsunąc sie od PO i przejsc do opcji bardziej radykalnej. I wtedy bedzie dupa. Bedzie jak w Czeczenii. Chcecie tego? Niesądzę. Rozmawiajcie, przekonujcie do swojego ale nie róbcie afery i niepozwolcie dawac pozywki dla PiS.
el_acuario (42) Wrocław 10.05.2017 0:58
Dotychczas Grzegorz Schetyna uważał, że PO przegrała m.in. dlatego, że niepotrzebnie angażowała się w kontrowersyjne sprawy światopoglądowe, czyli np. związki partnerskie. I tak sobie wykombinował, że puści kolejny raz do LGBTQ oko przed wyborami, złoży pustą obietnicę i coś ugra i u nas, i na prawicy. A tu zonk!
To, co my uważamy za skandaliczną wypowiedź, tak samo, choć z innych powodów, odbierane jest przez http://telewizjarepublika.pl/i-doczekalismy-sie-sche(...)247.html" rel="nofollow" title=" środowiska o poglądach prawicowych. - http://telewizjarepublika.pl/i-doczekalismy-sie-sche(...)247.html" target="_blank" onclick="return confirm('Ostrzeżenie. Kliknij Anuluj jeśli nie wiesz gdzie prowadzi ten link. Jeśli uważasz, że jest zaufany kliknij OK.');"> środowiska o poglądach prawicowych.
Ale Pan Grzegorz dalej będzie bujał w obłokach i wyobrażał sobie, że PO jest partią chadecką, tyle, że na skalę polskich możliwości, co oznacza mocno konserwatywne podejście do spraw światopoglądowych. Niech marzy sobie dalej... https://oko.press/schetyna-skreca-prawo-by-zostac-cha(...)szczeka/

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Schetyna o związkach: po wyborach będzie czas na rozmowę Fot. za: facebook.com/pg/G.Schetyna
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku