Za nami pokazy premierowe pierwszego w Polsce filmu o równości małżeńskiej, "Artykuł osiemnasty". W związku z dużym zainteresowaniem filmem - warszawska Kinoteka zaprasza na specjalne pokazy przez całą majówkę: od piątku, 28 kwietnia, do czwartku, film będzie pokazywany codziennie o 18.15. "Utkwiła mi w pamięci pani, która mówiła, że pomimo, iż jej córka jest lesbijką, zawsze była obok tego co działo się w mediach na temat osób LGBT. Teraz dostała w pigułce wszystkie informacje. To piękne świadectwo" - mówi reżyser, Bartek Staszewski, o reakcjach po filmie.
Jedno jest pewne: ludzie nie ukrywają, że "Artykuł osiemnasty" to wyciskacz łez. Za nami pierwsze pokazy premierowe - z okazji LGBT Film Festival. Okazuje się, że zainteresowanie filmem jest tak duże, że niektóre kina postanowiły zrobić dodatkowe pokazy. Tak będzie w warszawskiej Kinotece, która od piątku, 28 kwietnia, do czwartku, zaprasza na film codziennie o 18.15.
"Jesteśmy w szoku w związku z popularnością filmu - tak samo i kina, dlatego odbywają się dodatkowe pokazy w kinie Muza w Poznaniu oraz w Kinotece, która specjalnie dla nas przygotowała tygodniowy repertuar z naszym filmem" - mówi Bartek Staszewski, reżyser filmu.
Jak reakcje? "Ludzie są bardzo poruszeni, niektórzy płaczą, inni dziękują nam za film. Osoby heteroseksualne dziękują nam za to, że mogły poznać bliżej NASZĄ historię" - mówi nam Staszewski, dodając: "Utkwiła mi w pamięci pani, która mówiła, że pomimo, iż jej córka jest lesbijką, zawsze była obok tego co działo się w mediach na temat osób LGBT. Teraz dostała w pigułce wszystkie informacje. To piękne świadectwo".
Przypominamy, że w ramach LGBT Film Festival "Artykuł osiemnasty" będzie pokazywany też w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, czy Katowicach.
Bardzo nie lubię określenia my homosSEKSualiści ponieważ bardziej odnosi się to do popędu seksualnego, a nie do uczuć,zakochania miłości i związków. Jedno nie koniecznie występuje z drugim u danej osoby. W anglojęzycznym świecie mówi się bardziej osobno o homoromantyczności(jak zakochiwaniu się i tworzeniu pary tej samej płci) i homoseksualności (jako libido skierowanym w stronę tej samej płci ).Określenia popularne są wśród osób aromantycznych i aseksualnych. Libido i zakochanie to dwa inne mechanizmy w mózgu . Libido sterują głównie seksualne jądra podwzgórza a zakochaniem kora wyspy i jądro półleżące.Możesz zakochiwać się w kobietach, ale pociągać mogą kogoś tylko mężczyźni.Można być też nie w pełni biseksualnym (do jednej płci odczuwasz dodatkowo tylko libido lub tylko zakochanie). Części heteropopulacji wydaje się że chodzi głównie o seks i wyżycie się seksualne. Dla mnie seks ma małe znaczenie i zawsze na pierwszym miejscu były uczucia.