logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
30
0
4

Sense8 – jest już nowy zwiastun!

Siostry Wachowskie znowu w akcji

Dodano: 11.04.2017, Aktualizacja: 13.04.2017

5 maja premiera drugiego sezonu „Sense8”. Ósemka bohaterów – z całego świata – nie zamierza się kryć przed swoimi wrogami - przed BPO. Po bożonarodzeniowym prezencie Lany Wachowski w postaci specjalnego odcinka, wreszcie nadchodzi czas na kolejną porcję przygód.

Oficjalnie nowy sezon będzie dziełem obu sióstr Wachowskich i J. Michaela Starczynskiego, będzie liczył 10 odcinków. Wciąż bawić nas będą te same postacie – Will Gorski, Riley Blue, Capheus (w drugim sezonie grany przez Toby’ego Onwumere), Sun Bak, Lito Rodriguez, Kala Dendekar, Wolfgang Bogdanow i Nomi Marks.

O tym, że będzie drugi sezon dowiedzieliśmy się już w sierpniu 2015 roku. Przyszło nam czekać prawie dwa lata. Prapremiera pierwszego odcinka odbędzie się podczas festiwalu „Series Mania” w Paryżu już 18 kwietnia.


Drugi sezon kręcono w Chicago, Berlinie, Mumbaju (dziesięciodniowy pobyt w Indiach spowodował niesnaski pomiędzy Wachowskimi i Aml Ameenem, który w efekcie zrezygnował z udziału w drugim sezonie), Meksyku, Los Angeles, gdzie Matthew Riutta został ukarany mandatem – w parku pojawiły się osoby nagie i korzystały z huśtawki, Sao Paulo (podczas 20. Pride Parade), Wielkiej Brytanii, Holandii (Amsterdam i Haga), Nairobi, Korea Południowa i na Malcie.


Serial "Sense8" opowiada o ośmiu nieznajomych osobach z różnych miejsc na świecie, które nagle odkrywają, że łączy je niezwykła, telepatyczna więź. Współtwórca serialu, Joe Straczynski, podkreślał w wywiadach, że "Sense8" ma być próbą zastanowienia się nad tym, jak rozumiemy indywidualność i co myślimy o swoich tożsamościach. "Wyobraźcie sobie, że jesteście gejem, który nagle doświadcza myśli i wspomnień heteroseksualnej trans-kobiety, której nigdy wcześniej nie spotkał. Wszystko co wiesz na swój temat zostaje przyćmione obcą tożsamością i po jakimś czasie już nie jesteś pewny kim jesteś. Bohaterowie "Sense8" będą musieli się zmierzyć z tego typu doświadczeniami" - mówi Straczynski. W serialu pojawi się lesbijka, transpłciowa kobieta, grana przez transpłciową aktorkę, Jamie Clayton i nieujawniony gwiazdor telenoweli, grany przez Miguela Angela Silvestre.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Blog   dodane przez Facebooka 15.04.2017 18:38
Wreszcie będzie co oglądać ;)
Zuza   dodane przez Facebooka 14.04.2017 23:42
♥ !
Marcin   dodane przez Facebooka 14.04.2017 20:23
Nie mogę się doczekać!
mart3007 (?) 14.04.2017 17:29
i cant wait :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sense8 – jest już nowy zwiastun! Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku