logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
1
4

Solidarnie z ofiarami homofobii w Czeczenii

Apel do rosyjskich i polskich władz

Dodano: 07.04.2017, Aktualizacja: 07.04.2017

W czwartek o godz. 18.00 w pięciu polskich miastach odczytano apel do rosyjskich i polskich władz i prośbę o interwencję i zapewnienie bezpieczeństwa osobom LGBT na terenie Czeczenii.

Aresztowania, tortury i morderstwa - media na całym świecie donoszą o "polowaniu" na gejów w Czeczenii. W środę rosyjska "Nowaja Gazieta" doniosła, że zatrzymane osoby kierowane są do "tajnych więzień". Trzy osoby nie żyją. W czwartek, 6 kwietnia, o godz. 18.00 - w pięciu polskich miastach (Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku) odbyły się akcje solidarnościowe przed ambasadą i konsulatami Rosji. Odczytano także apel do rosyjskich i polskich władz z prośbą o interwencję i zapewnienie bezpieczeństwa osobom LGBT na terenie Czeczenii.

We Wrocławiu policja uznała, że zgromadzenie nie spełnia kryteriów spontaniczności i kazała się rozejść uczestnikom i uczestniczkom demonstracji. Apel został odczytany więc w siedzibie Kultury Równości.
ZOBACZ TEŻ Czeczenia: polowanie na gejów, są ofiary śmiertelne Ponad 100 osób zatrzymanych

"Wszystko wskazuje na to, że w Czeczenii mają miejsce ciężkie, masowe naruszenia praw człowieka. Naruszenia te motywowane są nienawiścią opartą na orientacji seksualnej. Stanowią one pogwałcenie prawa do życia, prawa do wolności od tortur i nieludzkiego traktowania, prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, a także zakazu dyskryminacji, czyli podstawowych zasad zapisanych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka" - czytamy w apelu.


"O potępienie przemocy i wyrażenie solidarności z ofiarami ataków w Czeczenii i Petersburgu apelujemy także do Premier Beaty Szydło i Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Apelujemy również o okazanie solidarności ze społecznością LGBT w Czeczenii przez wszystkie osoby w Polsce przywiązane do standardów praw człowieka, niegodzące się na czystki i przemoc motywowaną homofobią, zarówno należące do społeczności LGBT w Polsce, jak i ich sojuszników i sojuszniczki" - podkreślają autorzy i autorki apelu i zwracają się także do "Ambasadora Rosji, Pana Sergeya Andreeva, a za jego pośrednictwem do władz Federacji Rosyjskiej i Republiki Czeczeńskiej, by te podjęły szybkie i zdecydowane kroki w celu zagwarantowania bezpieczeństwa i poszanowania praw człowieka osób LGBT przebywających w rejonie Kaukazu Północnego".


Apel można pobrać ze strony Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i wysłać do:

- rusembpol@mid.ru, Pan Sergey Andreev, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacji Rosyjskiej
- kontakt@kprm.gov.pl, Pani Beata Szydło, Premier RP
- rzecznik@msz.gov.pl, Pan Witold Waszczykowski, Minister Spraw Zagranicznych RP

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom na pożarcie (?) 11.04.2017 8:07
Daf"ThePig"Miscavige:
solidaryzować się można z uchodźcami... jeśli ktoś nie jest LGBT - to niby nie zasługuje na pomoc?? hmmmm ofiary konfliktu nie powinny być segregowane ze względu na orientację czy pochodzenie etniczne...


Jakiego konfliktu?
Nuriel (?) 10.04.2017 11:38
Wrocław - Europejska Stolica Kultury.... :/
Daf"ThePig"Miscavige (?) 10.04.2017 4:39
solidaryzować się można z uchodźcami... jeśli ktoś nie jest LGBT - to niby nie zasługuje na pomoc?? hmmmm ofiary konfliktu nie powinny być segregowane ze względu na orientację czy pochodzenie etniczne...
bartekkamil (26) Warszawa 09.04.2017 15:58
oby czasem nasza władza nie otworzyła takich więzień.....a pewnie mają na to ochotę, i oni i ich moherowy i dresowy elektorat :-)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Solidarnie z ofiarami homofobii w Czeczenii Fot. za: facebook.com/grupastonewall
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku