logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
219
2
31

Lody i promocja "lesbijstwa"

Kontrowersje wokół reklamy z lesbijkami przy ołtarzu

Dodano: 06.04.2017, Aktualizacja: 06.04.2017

Kolejna już kampania reklamowa dużej firmy, w której da się czuć postulat równości małżeńskiej w Australii. Tym razem oburzenie wywołała nowa reklama lodów na patyku, „The Ceremony”. To promocja lesbijstwa – grzmią przeciwnicy małżeństw jednopłciowych i domagają się zaprzestania transmisji spotu w telewizji.

Magnum to kolejna marka, która dołącza do szeregu firm wspierających równość małżeńską w Australii. Wczoraj pisaliśmy o Airbnb, a dzisiaj – producenci popularnych lodów.

W spocie widzimy przygotowania do ceremonii zaślubin. W finale – ślub dwóch kobiet. Konserwatyści i grupy radykalnych chrześcijan wszczęły medialną nagonkę, a samo wideo nazywają „szatańską promocją lesbijstwa”. Sami popatrzcie na reklamę:Oglądając reklamę zastanawiamy się, w którym dokładnie momencie można doszukać się niesmacznych treści? Jak się dowiadujemy z mediów społecznościowych chodzi o pocałunek i wspólne jedzenie loda.

W dzisiejszym świecie – bliskość i czułość względem osoby tej samej płci nie jest nie na miejscu” – odpowiada Uniliver, matka-firma marki Magnum. I dodają: „To portret małżeństwa, które jest zawierane pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy się kochają, bez względu na termin orientacji seksualnej. Podobnie jak pocałunek jest celebracją miłości…”

W oficjalnym stanowisku Magnum pisze:

Jako sojusznicy wszystkiego, co przynosi przyjemność, czujemy się w obowiązku, by dodawać odwagi i otuchy, by celebrować wzajemną akceptację i wspierać ludzi odważnych, którzy nie boją się być tymi, kim są naprawę. Tylko Ty możesz podjąć decyzję o tym, jak przeżyjesz swoje życie. Ale by żyć w zgodzie ze sobą jest najważniejsze. To element wolności i niesamowitej przyjemności, który jeszcze bardziej wzbogaca nasze różnorodne społeczeństwo.

Firma nie po raz pierwszy wspiera kwestie LGBT i sprawiedliwości społecznej, możemy wspomnieć choćby kampanię z 2015 roku, „Be True To Your Pleasure” z drag queen, Willam Belli:


(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (31)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Alex   dodane przez Facebooka 10.04.2017 21:36
Jakby promocja lesbijstwa była skuteczna, to już dawno byłbym les.
Facet (?) 10.04.2017 8:47
Nawet lesbijki marzą o lodach :D
Asvik (?) 09.04.2017 16:37
Nie wiem co to ma wspólnego z reklama lodów. Fakt, ladnie zrobiona, ale nadal nie kumam. Smak lodów nie jest kwestia kontrowersyjna.
matboy93 (24) Katowice 09.04.2017 10:13
Super reklama :) chętnie też zobaczyłbym dwóch Panów w reklamie lodów :) podejrzewam, że reakcje konserwatystów byłby jeszcze gorsze xD
Gejowski   dodane przez Facebooka 08.04.2017 21:57
Reklama fajna.. :)
A_ (28) Warszawa 08.04.2017 20:21
Piękna jest ta reklama!
DJ_ (29) B-c 07.04.2017 22:32
Ohwow:
sadcthulhu:
Ohwow:
Aż sie cudownie patrzy! W końcu dwie piękne dziewczyny, kobiece, a nie jakieś damskie substytuty mężczyzn. ♥ jestem pod wrażeniem!

"damskie substytuty mężczyzn" - obraziłaś właśnie jakąś połowę użytkowniczek queera, nie ma lesbijek drugiej kategorii.


Raczej nie obraziłam, dla mnie coś takiego już podchodzi pod transseksualizm ;) Wybacz, ale upodabnianie się do płci męskiej będąc kobietą lub zachowywanie się w ten sposób raczej nie należy do normalnych. Takie moje zdanie, czekam na bulwers i hejty takich osobników.

Nawet jeśli trans, to jest to portal LGBT i skoro nie podoba się nam hasło "chłopak dziewczyna normalna rodzina", to wypadałoby mieć trochę szacunku dla wszystkich kolorków tęczowej flagi. :)
eloszka19 (?) 07.04.2017 20:31
seke:
Dawno nie widziałam tak uroczejak reklamy. Ależ jestem ciekawa jakie byłyby u nas w kraju reakcje na jej emisję.

tez niestety nie wiem, ale miłość to miłość, a nie płeć..reklama owszem piękna i związki jednopłciowe nie powinny być zakazane, sama jestem w takim związku i jestem najszczęsliwsza na swiecie ;)
B. (?) 07.04.2017 19:50
Piękna reklama... Aż brakuje mi słów.
andro (32) a nie bo wieś 07.04.2017 15:10
Monkid:
andro:
zewszad_i_znikad:
Ech, ja mam jeszcze mniejsze szanse na trwały związek z kobietą, bo jestem aseksualna...

E tam, ja mam podobne szanse... bo jestem aspołeczny :D


a to się andro rozbawiłam :D

Ale tu nie ma nic do śmiacia :) Czasem zazdroszczę osobom aseksualnym. Tylko z tego co zewszad_i_znikad pisze o ile nie się mylę, to nie odczuwa pociągu seksualnego ale romantyczny już tak; ja wolał bym po całości i miał bym spokój :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku