logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
0
3

GLAAD Media Awards 2017 rozdane

Moonlight, Troye Sivan i Patricia Arquette

Dodano: 04.04.2017, Aktualizacja: 04.04.2017

Po raz 28. rozdano branżowe nagrody medialne. Galę poprowadziła Cameron Esposito. Wszystko odbyło się w Los Angeles, w hotelu Beverly Hilton. Było bardzo politycznie – homofobia, dyskryminacja, przemoc i transfobia zdominowały przemowy. Oberwało się Trumpowi – i to nie raz. Wielkimi zwycięzcami są: oscarowy „Moonlight”, Troye Sivan i Patricia Arquette. Angel Colon, który przeżył strzelaniny w Orlando, wszedł o własnych siłach po czerwonym dywanie.

Sarah Kate Ellis, prezeska GLAAD, podczas otwarcia gali mówiła: „Nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii! Nie uda się nas pozbyć!” Prócz tego, że zeszły rok to czas zmian – niekoniecznie na lepsze – i strat, to należy patrzeć w przyszłość z nadzieją i wiarą w lepsze jutro, podkreślała. Oddano hołd ofiarom strzelaniny w klubie Pulse.

Patricia Arquette dostała nagrodę Vanguard. W swojej przemowie wspomniała swoją siostrę, transpłciową Alexis, która zmarła w zeszłym roku. Aktorka jako feministka i aktywistka stawia na własną odwagę i motywuje do działania innych. „bo tylko razem możemy zmienić świat”. Niedawno ogłosiła, że powstanie „Alexis Arquette Family Foundation”, której celem statutowym będzie wsparcie społeczności trans.

ZOBACZ TEŻ Patricia Arquette: czas by geje i lesbijki wsparli kobiety Oscarowa aktorka krytykowana przez Internautów


„Zaryzykowała wszystko, bo wiedziała, że nie można żyć w kłamstwie. A cokolwiek ja zrobię – zawsze to będzie blade i małe w stosunku do tego, co ona zrobiła” – wspominała swoją siostrę. „Wciąż jest tyle grup ludzi, którzy są marginalizowani, spychani… I naszym zadaniem jest dodawać odwagi, siły i wsparcia właśnie im”.

21-letni Troye Sivan dostał nagrodę im. Stephena F. Kolzaka, którą wcześniej dostali pionierzy i pionierki ruchu LGBT – Marsha P. Johnson, James Baldwin czy Gilbert Baker. Jest najmłodszym laureatem tej nagrody. Wspomniał o 27 zamordowanych transpłciowych kobietach w USA w 2016 roku i o 8, które wydarzyły się w tym roku.

Mówmy głośniej i wyraźniej – wznieśmy ręce do góry, żeby widzieli, że jesteśmy, że jesteśmy z siebie dumni, musimy – dla tych, którzy nie mają takiej szansy” – mówił. Został okrzyknięty głosem nowego pokolenia LGBT

Nagroda im. Stephena F. Kolzaka jest ufundowana dla osób walczących z homofobią i AIDSfobią w świecie mediów i rozrywki. Kolzak był reżyserem w Hollywood, który poświęcił się walce o równość i tolerancję. Pierwszą nagrodę przyznano w 1991 roku, której laureatem był sam Kolzak. Inni, którzy ją dostali to m.in. Ian McKellen, Ellen DeGeneres, Melissa Etheridge, Rufus Wainwright, Wanda Sykes, Chaz Bono, Laverne Cos.

Moonlight” zdobył kolejną już nagrodę. Wręczała ją Mary J. Blidge, która dwukrotnie sprawdziła kopertę.

Zwyciężyliśmy Moonlightem, tak, ale jutro, czy zwyciężymy jutro?” – pytał Tarell Alvin McCraney, twórca filmu. Alexandra Billings – mówiąc w imieniu całego zespołu serialu „Transparent” dodała: „Dziś, tutaj, w tej sali, mówi nam się bardzo łatwo, ale za tymi drzwiami jest prawdziwy świat, który jest dla nas wyzwaniem. Prawdziwą odwagą jest rozmowa z ludźmi, którzy się z nami nie zgadzają. To jest nasza misja”.

Podsumowując – specjalne nagrody dostała Patricia Arquette i Troye Sivan. W innych kategoriach:
najlepszy film: „Moonlight
najlepszy serial: „Shadowhunters
najlepszy serial komediowy: „Transparent
najlepszy film niskobudżetowy: „Other People
najlepszy film telewizyjne: „Eyewitness
najlepszy odcinek: „San Junipero” z „Black Mirror”
najlepszy serial, emitowany codziennie: „Moda na sukces” za transpłciową postać Mayi Forrester
najlepsza książka komiksowa: „The Woods” autorstwa Jamesa Tyniona IV
specjalna nagroda: „Her Story” i „We’ve Been Around

Nagrody GLAAD są wręczane od 1990 roku i przyznawane za wyjątkowe przedstawienia społeczności LGBT w mediach, walkę o równość i tolerancję i wyjątkowe zaangażowanie w kwestie mniejszości seksualnych, za reprezentację ich postulatów i pokazywanie ich walki i działań. Prócz filmu i telewizji, nagrody wręczane są w innych dziedzinach – teatru, muzyki, dziennikarstwa i reklamy. Powołano również osobne nagrody: Davidson/Valentini, Excellence in Media, Golden Gate, Pioneer, im. Stephena Kolzaka, Vanguard i im. Vito Russo.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 04.04.2017 19:20
maxoku:
shingao:
Co to jest AIDSfobia? To odmiana mizofobii?
Hahahaha lol. Ty tak na serio, czy żartujesz? Jeśli żartujesz to zapomniałeś o emotce na koniec i wygląda jakbyś na serio nie potrafił się domyśleć lol.


Dla mnie świat nie jest czarno-biały, tylko ma wiele odcieni szarości. Nie jestem alfą i omegą, toteż pytam się gdy nie wiem, bądź nie jestem pewien.
Nie chcę się domyślać, chcę wiedzieć. Więc się pytam. A Ty jak nie nie znasz odpowiedzi to nie zawracaj mi głowy. lol
maxoku (31) Radom 04.04.2017 19:09
shingao:
Co to jest AIDSfobia? To odmiana mizofobii?
Hahahaha lol. Ty tak na serio, czy żartujesz? Jeśli żartujesz to zapomniałeś o emotce na koniec i wygląda jakbyś na serio nie potrafił się domyśleć lol.
shingao (31) Szczecin 04.04.2017 18:56
Co to jest AIDSfobia? To odmiana mizofobii?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
GLAAD Media Awards 2017 rozdane Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku