logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
124
1
23

Holandia: nie ma miejsca w naszym kraju dla homofobii

Politycy trzymają się za ręce przeciwko przemocy i agresji

Dodano: 04.04.2017, Aktualizacja: 04.04.2017

Ludzie z całej Holandii łączą się z Jasperem Vernesem-Sewratanem i jego mężem, Ronniem, którzy wracając do domu, zostali zaatakowani przez nastolatków w miejscowości Arnhem. Incydent miał charakter homofobiczny – panowie trzymali się za ręce, padały niewybredne komentarze i wyzwiska odnośnie ich orientacji seksualnej. Ludzie działają w mediach społecznościowych. Największą furorę zrobił polityk i lider partii Demokraci 66, Alexander Pechtold i rzecznik ministerstwa finansów, Wouter Koolmees. Obaj panowie właśnie trzymając się za ręce, udzieli wywiadu lokalnej telewizji. Wszystko w szczytnym celu - "bo dla homofobii nie ma miejsca w Holandii".

Mało tego, że Jasper i Ronnie zostali zwyzywani i popychani – Ronnie stracił 4 zęby, ma liczne siniaki i obicia, Jasper – posiniaczone żebra i rany na plecach i kolanach.

Teraz ludzie z całej Holandii publikują w mediach społecznościowych zdjęcia, na których trzymają za rękę drugą osobę – tej samej płci. Zaczęło się od Tweeta dziennikarki, Barbary Barend, która poprosiła ludzi o umieszczanie zdjęć z odpowiednim hasztagiem - #allemannenhandinhand.

„Prawie nigdy nie okazujemy sobie uczuć i nie pokazujemy, że jesteśmy razem publicznie” – mówi Jasper. Wracali z imprezy. Byli po paru drinkach, było ciemno, pusto. Nie było ludzi. Wtedy pojawiło się 6-8 nastolatków, wykrzykiwali w ich stronę wyzwiska i epitety, których nie warto tutaj przytaczać. Aresztowano jednego 20-latka, dwóch 14-latków i trzech 16-latków.

Największą furorę zrobił polityk Alexander Pechtold i Wouter Koolmees. Politycy trzymali się za ręce, nawet podczas wywiadu.

Wsparcie okazał również premier, Mark Rutte i inni politycy. Tamtejsza organizacja LGBT, COC, zaapelowała do polityków, by kwestie homofobii, mowy nienawiści i przemocy powodowanej orientacją seksualną stały się sprawą priorytetową – zarówno w tym, jak i kolejnych rządach.

Inny polityk, Jesse Klaver z GroenLinks, powiedział w wywiadzie dla lokalnej gazety: „To kuriozum, to nie jest normalne, żeby działy się takie rzeczy, na to nie ma miejsca w Holandii”.

Nawet politycy, którzy pojechali do Nowego Jorku chcieli zamanifestować swoje wsparcie:


W akcję zaangażował się cały kraj, w tym - policja:

Ale nie tylko - także zwyczajni ludzie, popatrzcie:

 

 

Ook wij lopen #handinhand tegen homogeweld. #allemannenhandinhand @npo_3fm_

Post udostępniony przez AMC Amsterdam (@amc.nl)

 

 

#allemannenhandinhand

Post udostępniony przez Jose ter Haar (@hindevlinder)

 

Ik ben helaas geen man, dus repost @williamrutten. #allemannenhandinhand

Post udostępniony przez Chanel Lodik (@marketingvrouw)

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (23)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Don't Bi It (16) Mińsk Mazowiecki 05.04.2017 16:56
Jestem dumna z Holandii. Moja mama pracowała tam 3 lata i nie tylko ona - muszę przyznać, że kraj da się lubić. I to bardzo. Łatwo też za nim tęsknić.
Do tego przełomowy w kwestii praw lgbt - o ile się nie mylę, pierwszy ze związkami partnerskimi i równością małżeńską. Tylko pozazdrościć i mieć nadzieję, że morze nam ich nie odbierze i pewnego dnia uda mi się znaleźć równie miłe miejsce do życia, jeśli Polska się nie ogarnie - na co się nie zanosi.
Jarek   dodane przez Facebooka 05.04.2017 11:57
Moge sie troszke pomadrowac? Wouter Koolmees nie jest 'rzecznikiem ministerstwa finansow' tylko rzecznikiem finansowym frakcji paralamentarnej D66. W miedzyczasie do akcji dolaczyli takze inni politycy (tutaj http://www.rtlnieuws.nl/sites/default/files/styles/lands(...)dHl_tvua Lodewijk Asscher i Jeroen Dijsselbloem z Partii Pracy) oraz wiele innych osob.
shingao (31) Szczecin 04.04.2017 23:17
citrix:
Polska, Rosja, Ukraina ogólnie są cywilizacyjnie w ciemnej d.... więc homofobia ma niewiele wspólnego z religią. (...)


A to ciekawe. Jak biali chrześcijanie napadają na gejów to nie ma to związku z religią, tylko z zacofaniem cywilizacyjnym. A jak ciemni muzułmanie napadają gejów, to już na odwrót? Bo? Jakieś konkretne argumenty oprócz Twojego chcenia?
shingao (31) Szczecin 04.04.2017 23:10
citrix:
(...) Jakoś nie słyszy się o masowych atakach na kobiety czy osoby LGBT ze strony imigrantów np z Polski (której obywatele nie należą do najbardziej tolerancyjnych na świecie) czy innych nieislamskich krajów. Nawet, jeżeli nie podoba im się liberalizm obyczajowy kraju, do którego przyjechali, to najwyżej ponarzekają sobie we własnym gronie a nie biją.


Może każdy naród ma "talent" do czego innego?
Całkiem świeży news o imigrantach w Niemczech:

"Na kompletnym rauszu montowali tłumiki – montowali aż padli. To pierwszy przypadek, żeby taśmy produkcyjne w bawarskiej fabryce samochodów BMW stanęły przez pijanych i naćpanych pracowników. Pionierami okazali się Polacy."

http://www.newsweek.pl/swiat/pijani-i-na-haju-polacy-zatrzymali-tasmy-produkcyjne-bmw,artykuly,407437,1.html
http://e-niemcy.de/2017/03/22/bohaterowie-fabryki-bmw-polacy
citrix (35) Łódź 04.04.2017 23:06
shingao:
Dlaczego, kiedy Queer.pl podaje informacje, że doszło do homofobicznego pobicia w Polsce, to nigdy redakcja nie podała, że dokonali tego biali chrześcijanie? Redakcja ukrywa to?

Albo redakcja zawsze będzie podawać rasę, narodowość i religię napastników, albo nigdy. Co to za praktyki aby domagać się podania koloru skóry napastnika, tylko wtedy kiedy zrobił to niebiały, religię, gdy zrobił to niechrześcijanin, i narodowość, gdy zrobił to nieeuropejczyk? Więcej konsekwencji, a mniej hipokryzji ludzie.


Polska, Rosja, Ukraina ogólnie są cywilizacyjnie w ciemnej d.... więc homofobia ma niewiele wspólnego z religią. Ale oczywiście w przypadku takich wydarzeń na Zachodzie, bardzo chętnie za każdym razem dowiadywałbym się, jakiej narodowości i religii byli napastnicy. W Polsce, gdzie 97% mieszkańców jest biała, podawanie takiej informacji nie ma sensu, bo chyba łatwo się domyślić, że większość przestępstw popełniana jest przez te 97%, ale w przypadku wielonarodowych krajów Zachodu, jak najbardziej tak.
citrix (35) Łódź 04.04.2017 22:56
shingao:
citrix:
(...) Nie mam pojęcia, jakim cudem jakakolwiek nieheteroseksualna osoba może chcieć zwiększenia liczebności ludności islamskiej, która jest nieporównanie agresywniejsza w stosunku do LGBT niż najbardziej ortodoksyjne kościoły chrześcijańskie (vide ostatnie informacje z Czeczenii). Jak można wciąż zaklinać rzeczywistość?


W Afryce "sukcesem" protestantów (chrześcijan) jest to, że gejów się zabija. Jest coś bardziej agresywniejszego niż zabicie człowieka?


10 na 11 krajów, w których za homoseksualizm grozi kara śmierci to kraje islamskie. Ale już nawet pomijając ten fakt, to akurat tu piszę o islamskiej imigracji w Europie. Jakoś nie słyszy się o masowych atakach na kobiety czy osoby LGBT ze strony imigrantów np z Polski (której obywatele nie należą do najbardziej tolerancyjnych na świecie) czy innych nieislamskich krajów. Nawet, jeżeli nie podoba im się liberalizm obyczajowy kraju, do którego przyjechali, to najwyżej ponarzekają sobie we własnym gronie a nie biją.
shingao (31) Szczecin 04.04.2017 22:52
Dlaczego, kiedy Queer.pl podaje informacje, że doszło do homofobicznego pobicia w Polsce, to nigdy redakcja nie podała, że dokonali tego biali chrześcijanie? Redakcja ukrywa to?

Albo redakcja zawsze będzie podawać rasę, narodowość i religię napastników, albo nigdy. Co to za praktyki aby domagać się podania koloru skóry napastnika, tylko wtedy kiedy zrobił to niebiały, religię, gdy zrobił to niechrześcijanin, i narodowość, gdy zrobił to nieeuropejczyk? Więcej konsekwencji, a mniej hipokryzji ludzie.
Linbix (21) Poznań 04.04.2017 22:36
i taka reakcja to jest coś :)
Gdyby taka w Polsce.....ach to byłoby super
shingao (31) Szczecin 04.04.2017 22:31
citrix:
(...) Nie mam pojęcia, jakim cudem jakakolwiek nieheteroseksualna osoba może chcieć zwiększenia liczebności ludności islamskiej, która jest nieporównanie agresywniejsza w stosunku do LGBT niż najbardziej ortodoksyjne kościoły chrześcijańskie (vide ostatnie informacje z Czeczenii). Jak można wciąż zaklinać rzeczywistość?


W Afryce "sukcesem" protestantów (chrześcijan) jest to, że gejów się zabija. Jest coś bardziej agresywniejszego niż zabicie człowieka?
citrix (35) Łódź 04.04.2017 22:24
Kacper:
pięknie wycięte z wypowiedzi to że sprawcami byli prawdopodobnie Marokańczycy ♥


W pierwszej chwili po przeczytaniu tego artykułu pomyślałem, że co się dziwić sytuacji w Polsce jak nawet w tak tolerancyjnym kraju jak Holandia zdarzają się homofobiczne ataki. Ale zaraz potem przyszło mi na myśl, czy to na pewno rodowici Holendrzy zrobili czy może ubogacający kulturę Zachodu islamscy przybysze. No i jak się okazało, moje domysły nie były spowodowane uprzedzeniami. I w takich sytuacjach redakcje mają problem. Niby trzeba piętnować przemoc wobec LGBT, ale głupio przyznawać, że to ZNOWU byli islamscy imigranci. Nie mam pojęcia, jakim cudem jakakolwiek nieheteroseksualna osoba może chcieć zwiększenia liczebności ludności islamskiej, która jest nieporównanie agresywniejsza w stosunku do LGBT niż najbardziej ortodoksyjne kościoły chrześcijańskie (vide ostatnie informacje z Czeczenii). Jak można wciąż zaklinać rzeczywistość?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Holandia: nie ma miejsca w naszym kraju dla homofobii Fot. Twitter za: https://twitter.com/APechtold