logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
40
0
0

Clean Bandit znów za LGBT

Wzruszająca opowieść o miłości i stracie

Dodano: 23.03.2017, Aktualizacja: 23.03.2017

Brytyjski zespół Clean Bandit znów nas wzrusza – po przepięknych pocałunkach w teledysku do „Real Love” z Jess Glynne, teraz - poruszająca opowieść o poczuciu pustki po stracie najbliższej osoby. Clean Bandit od samego początku angażuje się w sprawy LGBT. Jednym z jej założycieli był Neil Amin-Smith, były chłopak Olly’ego Alexandra, ujawniony gej i aktywista.

W wideo do nowego utworu „Symphony”, do którego zespół zaprosił Zarę Larsson, widzimy historię miłości dwóch mężczyzn. Niestety – jeden z nich ginie w wypadku rowerowym, a drugi musi zmierzyć się z uczuciem pustki i tęsknoty. Sami zobaczcie:

Grace Chatto z zespołu i współreżyserka teledysku mówi w wywiadzie dla MTV: „Dyrygent (główny bohater teledysku - przyp. red.) przez muzykę znajduje siłę, by zmierzyć się ze złamanym sercem i wielką stratą”.

Jak już wspomnieliśmy – to nie pierwszy raz, kiedy zespół angażuje się w sprawy gejów i lesbijek. W teledysku do piosenki „Real Love”, na który składał się montaż z pocałunków różnych ludzi nie brakuje tych LGBT:

Dodatkowo – skrzypek Neil Amin-Smith, jeden z założycieli zespołu, był nie tylko ujawnionym gejem, ale bardzo często wypowiadał się w mediach społecznościowych na palące tematy. Niestety, Neil ani nie jest już z Ollym Alexandrem ani członkiem zespołu. Decyzję tę podejmował dość długo, jak sam się zwierza w poruszającym wpisie na Instagramie w październiku 2016 roku, nie podaje jednak wyjaśnień i powodów.

A oto scena pocałunku z 2015 roku pomiędzy chłopakami:

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
-Kubek- (17) Opole 23.03.2017 23:15
No to już wiem, jaki utwór zinterpretuję na WOK-u ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Clean Bandit znów za LGBT Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku