logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
68
27

LGBT nie dla wszystkich: YouTube blokuje

#YouTubeIsOverParty

Dodano: 20.03.2017, Aktualizacja: 20.03.2017

Ten trend dotarł i do Polski. Jeżeli zastanawiacie się o co chodzi z hasztagiem #YouTubeIsOverParty to już wyjaśniamy: okazało się, że w trybie ograniczonego dostępu na YouTube w dużej części ukryte są treści LGBT. I tak, to dotyczy też polskich youtuberów. Co na to firma?

Wszystko zaczęło się od klipu Rowan Ellis, brytyjskiej queerowej i feministycznej youtuberki, która zwróciła uwagę, że w trybie ograniczonego dostępu ukryte są filmy poruszające tematykę LGBT. Jak dowiadujemy się z YouTube'a - tryb ten "ukrywa filmy, które mogą zawierać nieodpowiednie treści zgłoszone przez użytkowników lub w inny sposób. Żaden filtr nie jest skuteczny w 100%, ale po włączeniu tego trybu unikniesz większości takich treści". Zapewne także i na kanałach LGBT znajdziemy treści, które nie są odpowiednie dla dzieci, ale szybko okazało się, że YouTube blokuje i te treści, które akurat młodym ludziom mogą się bardzo przysłużyć.Informacja rozniosła się z prędkością światła, wywołując komentarze największych i najważniejszych youtuberów LGBT, w tym np. Tylera Oakleya.

Biseksualna Melanie Murphy, której kanał obserwuje ponad 500 tys. ludzi, zauważyła, że po włączeniu trybu ograniczonego dostępu - mogłoby się wydawać, że jest heteroseksualna, albowiem zablokowane zostały wszystkie filmy, w których odnosi się do swojej dziewczyny, czy biseksualności. Takich historii w weekend pojawiło się mnóstwo.

Bardzo szybko można sprawdzić, że blokada dotyczy też polskiego YouTube'a, który uznał np., że nasz wydawca, Radek Oliwa, mówiący o outingu i równości małżeńskiej to może być właśnie nieodpowiednia dla nieletnich treść... Zobaczcie też na kanały KaDo, czy Piotra i Pawła.


Co na to sam YouTube? "Głosy LGBTQ+ to ważna część tego, czym jest YouTube" - dowiadujemy się z oświadczenia, w którym podkreślono, że blokowane są filmy, zawierające treści "dla dorosłych". "Filmy LGBTQ+ są dostępne w trybie ograniczonego dostępu, ale filmy, które dotykają bardziej wrażliwych kwestii mogą nie być. Żałujemy, że kwestia wywołała zamieszanie" - dowiadujemy się.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (27)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
jasminesydnee (?) 21.03.2017 23:43
Ludzie, chyba nie potraficie zrozumieć, że nie którzy nie chcą oglądać w kółko o LGBT. Mówicie o tolerancji, a o tolerancji słowa już nie wspomniecie. Ehh, po za tym o funkcji ograniczania treści sami decydujecie.
Adrian   dodane przez Facebooka 21.03.2017 10:34
Naprawdę nie rozumiem i jestem ogromnie zdziwiony tym dlaczego YouTube'owi tak strasznie przeszkadzają filmiki o tematyce LGBTQIA, blokują do nich dostęp a nawet usuwają konta tym które je umieszczają? To jest po prostu totalna hipokryzja, bezduszność i niezrozumienie odmienności ludzi ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową którzy wrzucają swoje filmy na YouTubie, pomagają uświadomić, zrozumieć i przybliżeć ludziom tematykę LGBTQIA, edukować ich i przezwyciężać uprzedzenia, stereotypy i kompleksy na temat seksualności człowieka. To smutne, wręcz po prostu koszmarne, że niektórym miłość aż tak boli i strasznie przeszkadza....
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 21.03.2017 1:48
A propos Youtube, uwaga dla redakcji: pojawił się nowy odcinek "Ucha Prezesa", z ciągiem dalszym wątku "ministra wojny" i jego miśka. Można to dać do aktualności, tagi "Antoni Macierewicz", "Bartłomiej Misiewicz", "Beata Szydło", "Ucho Prezesa" i co tam jeszcze.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 20.03.2017 22:39
a ty chciałbyś upubliczniać filmy typu "Short bus" bez restrykcji wiekowych??? albo zwierzenia Jake Millera o jego pracy jako edukatora i filmowca??

przewertuj sobie, konwencje antyprzemocowe i konwencje przeciwdziałające przysposabianiu dorosłych kobiet oraz dzieci do pracy w sexbiznesie... obszerny dział prawny obowiązujący w krajach UE...

co za bzdurny temat... certyfikowani edukatorzy o kwalifikacjach pozwalających pracę z osobami nieletnimi mogą poruszać te kwestie!!!!! nigdy nie wiesz, co siedzi w głowie youtuberowi albo youtuberce... projakaś tam to często eufemizm na propagowanie biznesu dla dorosłych...

youtube dobrze robi-bo nadużyć jest sporo i trzeba coś działać... a inicjatywy niech są w realu-i współpraca tylko ZE ZWERYFIKOWANYMI PODMIOTAMI!!!
maxoku (31) Radom 20.03.2017 22:23
No niektórzy mają tak wybujałą wyobraźnię, że jak jest coś LGBT to od razu myśli, że to porno. Takie obsesje się leczy^^. Zarówno Facebookowi jak i YouTubowi przydałaby się choć odrobina ogłady, bo to już nie tylko przechodzi ludzkie pojęcie, ale po prostu woła o pomstę do nieba.
Shasta (21) Szczecin 20.03.2017 21:42
Sie nie dziwie ;P Cale te LGBT jest zboczone :P Nie wszyscy.

Wystarczy wejsc na taką strone fellow to odrazu pisze do Ciebie 10 gejow ktorzy się pytają czy dasz dupy za hajs ....
Don't Bi It (17) Mińsk Mazowiecki 20.03.2017 21:18
1. Zyskało rozgłos. Dobrze.
2. Przynajmniej część prawicowców i tym podobnych włączy może ten tryb i będzie święty spokój.
3. Wciśnięcie guzika i wyłączenie tego trybu nie jest tak trudne. Jest dobrowolne. Więc niech włączą go sobie choćby ludzie nietolerancyjni. Nie będą na to patrzeć i komentować. Obie strony mają spokój. Co w tym złego?
diverso (30) Poznań 20.03.2017 21:04
Robić tyle hałasu o automatyczny filtr... To całe jutuberskie kółko wzajemnej adoracji to i tak syf i kopia kopii.
Mateusz   dodane przez Facebooka 20.03.2017 20:57
A trudno to nacisnąc guzik i wyłączyć ten tryb? https://support.google.com/youtube/answer/174084?co=G(...)op&hl=pl
Tenebris7 (26) Warszawa 20.03.2017 20:42
Oczywiścię cała sprawa mi się nie podoba, ale myślę, że dzięki temu zyskamy duży rozgłos i zachęcimy ludzi do refleksji.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku