logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
141
2
3

Katy Perry: Pocałowałam dziewczynę... i nie tylko

Coming out artystki podczas gali Human Rights Campaign?

Dodano: 20.03.2017, Aktualizacja: 20.03.2017

Katy Perry nigdy nie ukrywała tego, że jest dumna z bycia sojuszniczką LGBT - jej piosenki są otuchą dla wielu młodych osób, a ona sama często w swych klipach pokazuje i jednopłciową miłość. W ten weekend Perry odebrała nagrodę National Equality Award, przyznawaną przez Human Rights Campaign. Swoje przemówienie wykorzystała, by powiedzieć, jak bardzo ceni społeczność LGBT i... ujawnić się jako biseksualistka. Okazuje się, że za piosenką "I kissed a girl and I liked it" jest coś więcej niż tylko chęć zarobienia pieniędzy...

Katy Perry w ostatnich miesiącach stała się celebrycką twarzą politycznego zaangażowania: najpierw głośno wspierała w kampanii prezydenckiej Hillary Clinton, ostatnio wiele komentarzy wywołał jej występ z... lalkami Theresy May i Donalda Trumpa podczas BRITs. Artystka obiecała też, że jej kolejna płyta będzie popem, ale bardziej z "podtekstami".
ZOBACZ TEŻ Katy Perry śpiewa o "wszystkich rodzajach miłości" Zobacz klip!

W weekend Perry odebrała nagrodę National Equality Award, przyznawaną przez Human Rights Campaign. Gwiazda mówiła o dorastaniu wśród religijnych fundamentalistów (jej rodzice byli duchownymi): "Pierwsze słowa, które poznałam to mama i tata oraz bóg i szatan. Tego co dobre i złe uczono mnie z pomocą tablicy... Gdy dorastałam słowo homoseksualność było synonimem obrzydliwości" - mówiła artystka. To właśnie muzyka (zaczynała od gospel) pozwoliła jej wydostać się z "bańki", dzięki czemu dowiedziała się, że ludzi LGBTQ nie trzeba się bać. "To były najsilniejsze, wolne, miłe i inkluzywne osoby" - dodała Perry.

"Nie ma społeczności, która bardziej ukształtowała mnie i nie ma społeczności, w którą bardziej wierzę niż w was" - mówiła Katy.

Największym echem w mediach odbiła się jednak wypowiedź Perry, dotycząca jej największego hitu, "I kissed a girl and I liked it". Artystka przyznała, że to piosenka nie tylko o pocałunku... I podzieliła się wspomnieniami z dorastania i odkrywania swojej seksualności wśród osób, które zmuszały ją do "wymodlenia" z siebie homoseksualności.

Całe przemówienie można obejrzeć po angielsku na YouTube."Seksualność nie jest biało-czarna, tak jak moja sukienka dziś" - żartowała Perry.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Zaniesiaa (?) 20.04.2017 16:04
stevie:
a co do samej Katy i jej orientacji, na żywo bije od niej taka gejoza, że na bank nie jest hetero.

'na żywo' wynika z tego że ją spotkałaś?
eeeeeee (16) Lublin/okolice 20.03.2017 15:54
stevie:
Ogólnie taki mały funfact, który zniszczy Wam trochę dzieciństwo: Katy w tej piosence śpiewa że "the taste of her cherry chapstick". Nie chodzi jej o szminkę, lecz o "An engorged clitoris reddened from excessive flicking, licking, or rubbing."
Whaaaaaat, im sh00k
stevie (21) Warszawa 20.03.2017 10:18
a co do samej Katy i jej orientacji, na żywo bije od niej taka gejoza, że na bank nie jest hetero.
stevie (21) Warszawa 20.03.2017 10:17
Ogólnie taki mały funfact, który zniszczy Wam trochę dzieciństwo: Katy w tej piosence śpiewa że "the taste of her cherry chapstick". Nie chodzi jej o szminkę, lecz o "An engorged clitoris reddened from excessive flicking, licking, or rubbing."

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Katy Perry: Pocałowałam dziewczynę... i nie tylko Fot. za: facebook.com/katyperry
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku