logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
22
3
4

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 17.03.2017, Aktualizacja: 10.08.2017

Co tydzień publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 7.

Świat i Europa

W RPA dyrekcja szkoły średniej Ulwazi zdecydowała się na wyoutowanie 38 uczniów przed ich rodzicami. A raczej zmusiła ich samych do coming outu. Motywem było złapanie dwóch dziewczyn, które całowały się w szkolnej toalecie. Szczęście, że byli rodzice, którzy wspierają swoje dzieci – niestety, część rodziców nie potrafiła sobie z tym poradzić i ukarało swoje dzieci. To precedens w kraju, w którym od 2006 roku legalne są małżeństwa jednopłciowe.

Okazuje się, że na świecie nie jest tak źle. Instinct Magazine opublikował listę państw muzułmańskich, gdzie bycie LGBT nie jest nielegalne. Bardzo proszę: Mali, Jordania, Indonezja, Turcja i Albania. Jak wiemy z poprzednich podsumowań tygodnia – nie do końca nam one leżą, ale co zrobimy – cieszmy się, że choć tam nie jest jak w Iranie czy Afganistanie.

Svetogorsk – miasto wolne od gejów. I nagle – pozjeżdżali się i plan się nie udał. Sergey Davydov, burmistrz miasteczka przy granicy z Finlandią, ogłosił radosną nowinę. I nie spodziewał się tego, co się wydarzy – aktywiści z Petersburga najechali jego ziemię i geje zaistniali na ziemi nieznanej. Drogi burmistrzu, zejdź na ziemię.

W Tunezji, Achref i Sabri zostali skazani na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za akt homoseksualny. A może inaczej – za samo podejrzenie o tzw. „gejostwo”. Testy analne wykazały brak jakichkolwiek dowodów na homoseksualność mężczyzn, sąd jednak zdecydował się na wytyczenie nie takiej krótkiej kary więzienia.

Lesbijka w Tajwanie musi zapłacić 16 tysięcy dolarów za to, że opuściła męża dla swojej nowej partnerki. Według sądu ma to być ekwiwalent pieniędzy, które wydał na ślub, forma rekompensaty. Kobieta była z mężczyzną by sprawić radość swojej matce. Parę tygodni po ślubie opuściła swojego męża dla kobiety.

Wielka Brytania – ostatnio tam się dużo dzieje. Prócz Brexitu oczywiście. Alan Cumming uważa, że nastawienie młodej społeczności gejów do kwestii HIV i AIDS jest niepoważne. „Wielu młodych gejów myśli sobie, że nie ma o co się martwić” – mówi Guardian. Wyoutowany gej wskazuje na różnice pokoleniowe – nie ma co, ma rację.

W tymże kraju, grupa chrześcijańskich aktywistów, Christian Education Europe, uważa, że nauczanie dzieci i młodzieży o homofobii to „indoktrynacja”. Wszystko,  by umoralnić niemoralne, „znormalizować seksualną niemoralność”.

Okazuje się, że 40 z 53 państw zrzeszonych we wspólnocie brytyjskiej wciąż posiada prawo penalizujące homoseksualizm, np. Indie i Barbados. Maltański premier, Joseph Muscat, wzywa te kraje do porzucenia tego prawodawstwa. „Mamy XXI wiek” – kwituje polityk. Czego oczekiwać – w Londynie parlament potępił terapię reparatywną, ale nie ma zamiaru jej zakazać…

A kanadyjska Kolumbia Brytyjska chce zakazać butów na wysokim obcasie. To nie żart. Jako element stereotypu i powielania krzywdzącego obrazu kobiety. To się nazywa być postępowym…

I uwaga – wraca "Randka w ciemną" i twórcy poszukują osób LGBT, które chciałyby wziąć udział w show. Jacyś chętni?

Mało tego – Tom Daley przez chwilę obsługiwał turystów na lotnisku. Wszystko w ramach „Red Nose Day” – brytyjskie linie lotnicze zbierają w ten sposób pieniądze dla potrzebujących dzieciaków. Super akcja.

Kończąc temat Wielkiej Brytanii – klip na paradę:W Niemczech chce się karać za mowę nienawiści w mediach społecznościowych. Z takim pomysłem wyszedł Heiko Maas, minister sprawiedliwości. Cieszymy się i miejmy nadzieję, że niedługo stanie się to standardem wszędzie.

W Rumunii blisko 3 miliony osób podpisało petycję, by nie wprowadzać instytucji małżeństw jednopłciowych. Jednak rząd stara się dojść do kompromisu, którym mają być związki partnerskie. „To środek – postulaty społeczności LGBT i środowisk religijnych są ważne i nie możemy ich ignorować” – mówi socjaldemokrata, Liviu Dragnea.

Europa dorobiła się swojego Justina Trudeau. W holenderskiej partii Zielonych jest Jesse Klaver – który nie dość, że jest łudząco podobny do premiera Kanady, to jeszcze zabiera głos w najbardziej poruszających nas sprawach, a do tego wydaje się być po prostu fajnym facetem, sami popatrzcie:

21.00! #rtl4 #readytorumble #rtldebat #rodehoed #groenlinks #stemvoorverandering

Post udostępniony przez Jesse Klaver (@jesseklaver)

Zondagmorgen #zwemmen met mijn mannen. #driemusketiers #zelfdezwembroekalles #papa

Post udostępniony przez Jesse Klaver (@jesseklaver)poprzednia
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 18.03.2017 20:32
Jestem naprawdę zainteresowana zaprezentowanymi ćwiczeniami na mięśnie ramion - tylko niestety, jedyny sprzęt, jakim dysponuję w domu, to hantle ze zmiennym obciążeniem (1-5 kg) i dwa pasy gumowe do rozciągania... Szkoda, przydałaby mi się sztangietka.
maxoku (31) Radom 17.03.2017 18:28
shingao:
Fronda donosi – ateiści wymrą dzięki antykoncepcji. Tak twierdzą psychologowie ewolucyjni: „liczba ludzi niewierzących będzie się stopniowo zmniejszać, podczas gdy wierzących rosnąć.
To wiara jest dziedziczna?
Nawet więcej, jednorazowe zastosowanie antykoncepcji czyni cię bezpłodnym XD. A wszystkie kobiety, które pomimo stosowania antykoncepcji zaszły w ciążę doznały łaski bożego uzdrowienia i niepokalanego poczęcia XD.
shingao (31) Szczecin 17.03.2017 18:03
"Fronda donosi – ateiści wymrą dzięki antykoncepcji. Tak twierdzą psychologowie ewolucyjni: „liczba ludzi niewierzących będzie się stopniowo zmniejszać, podczas gdy wierzących rosnąć”."

To wiara jest dziedziczna?
whateverboi (?) 17.03.2017 15:47
Jesse Klaver w duńskiej partii Zielonych? Raczej holenderskiej. Poprawcie.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/jussiesmollett/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku