logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
67
2
17

Ujawniony premier Luksemburga gratuluje Tuskowi i krytykuje nasze władze

Habemus #EUCO Presidentum

Dodano: 10.03.2017, Aktualizacja: 10.03.2017

"Habemus #EUCO Presidentum, Good Luck eucopresident Donald" - napisał na Twitterze Xavier Bettel, ujawniony premier Luksemburga. Media donoszą, że wraz z prezydentem Francji, Francois Hollande'm i Angelą Merkel skrytykował postawę polskich władz podczas odbywającego się szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

27 unijnych państw poparło Donalda Tuska, który został ponownie wybrany na przewodniczącego Rady Europy. Jeden kraj był przeciwko - jak już wszyscy wiedzą: Polska. Premier Beata Szydło zapowiedziała, że "konkluzje przewodniczącego RE" nie zostaną przez Polskę przyjęte.

Dziś media, powołując się na unijnych dyplomatów, donoszą o kulisach dyskusji z polskimi władzami. Na słowa Szydło, że Polska broni zasad, Francois Hollande miał powiedzieć, że "wy macie zasady, my mamy fundusze strukturalne". Premier Belgii nazwał postawę polskich władz "dziecinnym podejściem", krytyka przyszła też ze strony Xaviera Bettela i Angeli Merkel.

Bettel nie ukrywał swojego zadowolenia z wyboru Donalda Tuska i zaraz po szybkich obradach wrzucił z byłym polskim premierem zdjęcie, komentując: "Habemus #EUCO Presidentum, Good Luck eucopresident Donald".


Przypomnijmy, że Xavier Bettel premierem Luksemburga jest od 2013 roku. Przed wyborami obiecywał równość małżeńską - słowa dotrzymał i w 2014 roku Luksemburg dołączył do małżeńskiej mapy świata.

Sam Bettel w 2010 roku zawarł związek partnerski z Gauthierem Destenayem, a w 2015 wstąpili w związek małżeński.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 13.03.2017 8:51
Nawiasem mówiąc, don diego to jedna z najkulturniejszych osób, jakie się tu wpisują.
don_diego44 (?) 12.03.2017 1:38
@maxoku
Przewodniczący Rady Europy powinien być przynajmniej do przyjęcia dla każdego z państw. Kadencja na to stanowisko trwa 2,5 roku i za każdym razem jest konieczny wybór. Z działalności komisji od przekrętów Amber Gold możesz się dowiedzieć jakie były rządy Tuska.
don_diego44 (?) 12.03.2017 1:26
@shingao
Rada Europy składa się z przywódców poszczególnych państw i przewodniczący rady nie powinien być kontrowersyjny dla żadnego z państw a już na pewno powinien mieć poparcie rządu swojego państwa. A tu mieliśmy sytuację ,że Andżelice pasował Tusk i doprowadziła do jego wyboru .I pokazała wasalnej Polsce ,że nie ma tutaj nic do gadania- totalna arogancja.
Tak Tusk nie jest z partii Paranoików i Sekciarzy ale jest z partii Oszustów i Złodziei, jest mściwy ,przed wyborami prezydenckimi wziął ślub kościelny i wszystkie inne sakramenta - czyli totalne zakłamanie , razem z Rzeplińskim, tym który na dowidzenia wypłacił sobie bezprawnie 150tys zł, rozpoczął to całe zamieszanie z TK, rządził osobiście ,bo wcześniej wykończył bardziej znaczących członków PO którzy mogliby mu zagrażać , TVP chciał wykończyć bo miał bezgraniczne poparcie polskojęzycznych i postkomunistycznych mediów.
A Ty oczywiście jesteś z góry uprzedzony do Kaczorka.
shingao (30) Szczecin 11.03.2017 23:05
Matibi:
Co zrobił Donald Tusk dla LGBT? Widzę, że ma dużo szacunku wśród nas. Ale nie wiem za co...


Nie wszystko trzeba rozpatrywać w kontekście spraw LGBT.
Ogromnym atutem jest to, że nie jest z partii Paranoików i Sekciarzy.
Ma do siebie dystans i nie obraża się na każdy żart z siebie jak Kaczor.
Nie wykorzystuje śmierci rodziny do zbijania kapitału politycznego jak Kaczor.
Nie podważa trójpodziału władzy jak Kaczor.
Jak rządzi to robi to osobiście a nie poprzez marionetki z tylnego siedzenia jak Kaczor.
Nie zamieniał TVP w tak wielką tubę propagandową jak Kaczor.

...no po prostu nie jest Kaczorem.
Matibi (19) kraków 11.03.2017 22:26
Co zrobił Donald Tusk dla LGBT? Widzę, że ma dużo szacunku wśród nas. Ale nie wiem za co...
maxoku (30) Radom 11.03.2017 18:31
don_diego44:
Szefem Rady Europejskiej powinien być Jacek Saryusz-Wolski ,bo on był kandydatem rządu polskiego. A czyim kandydatem był Tusk ? Niemiec ?
Serio? Od kiedy to jedno państwo może decydować o tym kim będzie prezydent całej Unii? Polska nigdy nie miała takich wpływów, a teraz to już w ogóle ich nie ma^^. Po drugie wcale nie musiał być niczyim kandydatem, bo przedłużał kadencję, a nie startował od nowa. I tak to jest zazwyczaj z prezydentami, że są wybierani na drugą kadencję lol. I co masz przeciwko Tuskowi? Jesteś fanem win Tuska reklamowanych tak przez Kaczyńskiego? XD
bartekkamil (26) Warszawa 11.03.2017 10:45
don_diego44:
@shingao
Szefem Rady Europejskiej powinien być Jacek Saryusz-Wolski ,bo on był kandydatem rządu polskiego. A czyim kandydatem był Tusk ? Niemiec ?


No jak widać pozostałe Państwa UE nie poparły Saryusza bo nawet nie wiedza kto to taki, jeśli nie Tusk to wybraliby kogoś z innego Państwa członkowskiego, niestety nie jesteśmy najważniejsi w Europie tak jakby sobie tego życzył Kaczuś
shingao (30) Szczecin 11.03.2017 10:18
don_diego44:
@shingao
Szefem Rady Europejskiej powinien być Jacek Saryusz-Wolski ,bo on był kandydatem rządu polskiego. A czyim kandydatem był Tusk ? Niemiec ?


Skąd pomysł, że to akurat Polak powinien był wygrać? Prawda jest taka, że jak nie Tusk, to by wybrano kogoś z innego kraju, a nie znowu z Polski.

Donald Tusk został poparty przez 27 państw z 28. To poparcie ponad 96%.
don_diego44 (?) 11.03.2017 0:45
@shingao
Szefem Rady Europejskiej powinien być Jacek Saryusz-Wolski ,bo on był kandydatem rządu polskiego. A czyim kandydatem był Tusk ? Niemiec ?
Tenebris7 (25) Warszawa 10.03.2017 22:59
Gratuluję obu premierom i cieszę się niezmiernie z klęski parSzydła :)
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ujawniony premier Luksemburga gratuluje Tuskowi i krytykuje nasze władze Fot. za: Twitter.com