logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
12

Randkowe aplikacje i dyskryminacja

Piątkowe premiery Tongariro

Dodano: 10.03.2017, Aktualizacja: 10.03.2017

"Nie dla otyłych", "nie dla przegiętych", "nie dla starych" - to tylko nieliczne komunikaty, na które można się natknąć na randkowych aplikacjach i stronach. Na Zachodzie do grona wykluczonych często zaliczają się też osoby o odmiennym kolorze skóry, przede wszystkim Azjaci. Jak radzą sobie z dyskryminacją wśród gejów i z czego ona wynika? Od piątku na Outfilm.pl film dokumentalny "Projekt Yellow"!

"Project Yellow" to film, który opowiada nie tylko o dyskryminacji gejów azjatyckiego pochodzenia. Dokument szuka prawdziwego źródła tego problemu i zwraca uwagę na to, że bezrefleksyjne korzystanie z aplikacji randkowych prowadzi do przedmiotowego traktowania ludzi. Pokazuje także dlaczego granica między preferencją a dyskryminacją jest tak cienka i jak się zachować, aby jej nie przekroczyć.Od piątku na Outfilm.pl

PROJEKT YELLOW w Queerotece

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 12.03.2017 21:01
@shingao
A teraz zarzucasz wszystkim kłamstwo czy co? Nawet jeśli to nie jest prawdą to należy sprawdzić. Więc każdemu kto postanowi to zbadać mogę tylko przyklasnąć. Ale to nie portali i aplikacji randkowych tu się czepiają tylko ich użytkowników lol. I masz rację, że od tego nie przestaną się przedmiotowo traktować. Tak jak mówiłem problem jest skomplikowany. Masz rację, że mężczyźni zwracają w większym stopniu uwagę na wygląd. Ja powiedziałem, że jest dziwne, że tak się rozkładają te preferencje dotyczące koloru skóry. Problemem jest tu również język jaki się stosuje.

Mówisz, że ładny żółty będzie miał łatwiej niż brzydki biały? Ja odnoszę inne wrażenie, bo jeżeli ktoś na wstępie zaznaczy, że nie chce żółtych to w ogóle go nie weźmie pod uwagę i wybierze brzydkiego białego. Można odnieść wrażenie, że właśnie nie to czy ktoś jest ładny czy brzydki, ale właśnie kolor skóry odgrywa wrażenie. Ja tylko wskazuję na to, że lepiej jest problem zbadać i wiedzieć więcej niż ignorować nawet jeśli tylko potencjalny problem. I wiesz badań się nie wszczyna dlatego, że 100% populacji widzi problem, wystarczy, że tylko garstka go dostrzeże i jest to uzasadnienie do ich przeprowadzenia lol.
shingao (31) Szczecin 12.03.2017 20:39
maxoku:
@shingao
A to nie na żadnych badaniach, tylko takie wrażenie z czytania artykułów i oglądania różnych filmików na yt. Nie czepiaj się, że tak mi się napisało ;p. I masz absolutną rację, że należy to sprawdzić, bo dokładnie to samo napisałem lol. Gdzieś jest problem i trzeba go wychwycić.


Ja problemu nie potrafię dostrzec. Ładny żółty i tak będzie miał łatwiej niż brzydki biały. A przedstawiona w zwiastunie hierarchia, w której żółci są na samym dnie poniżej Latynosów, "bliskowschodnich", czarnych i brązowych jest dla mnie troszkę niewiarygodna.

Zresztą... czepianie się portali i aplikacji randkowych jest co najmniej dziwne. Koń jaki jest, każdy widzi. To, że rasy będą równo traktowane (cokolwiek miałoby to znaczyć), nie oznacza, że ludzie przestaną się tam (w portalach i aplikacjach randkowych) traktować przedmiotowo.

Zaakceptujmy pewien fakt: mężczyźni w większym stopniu niż kobiety zwracają uwagę na wygląd swoich obiektów seksualnych. Jak starasz się o uwagę faceta, to bez względu czy jesteś gejem czy hetero-kobietą, to licz się z tym, że Twój wygląd będzie surowo oceniony. Tak już jest. Biologia.
maxoku (31) Radom 12.03.2017 19:34
@shingao
A to nie na żadnych badaniach, tylko takie wrażenie z czytania artykułów i oglądania różnych filmików na yt. Nie czepiaj się, że tak mi się napisało ;p. I masz absolutną rację, że należy to sprawdzić, bo dokładnie to samo napisałem lol. Gdzieś jest problem i trzeba go wychwycić.
shingao (31) Szczecin 12.03.2017 18:47
errata: "sprawdzić", a nie "sprawić"
shingao (31) Szczecin 12.03.2017 18:46
maxoku:
Ale to jest dziwne, że np. zdecydowana większość białoskórych gejów nie umawia się z osobami o innym kolorze skóry.


"Zdecydowana większość"? A te dane to skąd? Jeśli były jakieś badania to napisz jakiego kraju dotyczą i ilu czarnoskórych nie umawia się z nieczarnoskórymi i ilu żółtoskórych nie umawia się z nieżółtoskórymi.

I dalej, należałoby sprawić jak preferencje homo mają się do hetero. Czy homo są bardziej wybredni od hetero (w kwestii koloru skóry partnera)? Bo jak nie mamy tła (jak biali geje wypadają na tle wszystkich gejów, i jak geje wypadają na tle wszystkich mężczyzn), to ja byłbym ostrożny w ocenach.
maxoku (31) Radom 12.03.2017 18:31
Bread Loaf:
Problemem nie jest to, że ktoś ma jakiś tam gust. Problemem jest sposób wyrażania tego kogo (nie) szukamy. Można określić swój typ nie obrażając przy tym tych, którzy nam nie odpowiadają, czyż nie?
Dokładnie tak. Język jakim się posługujemy może wskazywać czy tylko opisujemy swój typ, czy może mamy jakieś uprzedzenia w stosunku do takich ludzi. A to drugie już nie jest takie fajne.
maxoku (31) Radom 12.03.2017 18:26
A.J.:
Będziecie kazali ludziom sypiać z tymi, którzy im się nie podobają?
Oczywiście, że to nie o to chodzi. Ale to jest dziwne, że np. zdecydowana większość białoskórych gejów nie umawia się z osobami o innym kolorze skóry. Warto sprawdzić skąd się to wzięło. Dla przykładu powodem mogą być jakieś stereotypy krążące po środowisku. Można wtedy je wyplenić i zobaczyć co się stanie lol.
Bread Loaf (25) Wejherowo 12.03.2017 15:08
Problemem nie jest to, że ktoś ma jakiś tam gust. Problemem jest sposób wyrażania tego kogo (nie) szukamy. Można określić swój typ nie obrażając przy tym tych, którzy nam nie odpowiadają, czyż nie?
A.J. (19) Piła 11.03.2017 17:51
Będziecie kazali ludziom sypiać z tymi, którzy im się nie podobają?
maxoku (31) Radom 11.03.2017 0:47
Xaxs:
Nie bardzo rozumiem, jaki jest problem?
Dlatego, że to skomplikowana kwestia. Ciebie problem nie dotyczy, wiec go nie dostrzeżesz, natomiast wielu go dostrzegło. Chociaż to jest raczej tak, że coś dryni, ale nie wiadomo, w którym kościele lol. Chętnie bym sam film obejrzał i się więcej dowiedział na ten temat.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku