logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
66
6
25

Jednego odesłałem do żony, drugiego odesłałem do męża

Wałęsa o Kaczyńskich?

Dodano: 08.03.2017, Aktualizacja: 08.03.2017

Lech Wałęsa dorzucił swoje trzy grosze do dyskusji o outingu pewnego polityka "głaszczącego koty" - jak ostatnio wyraził się Robert Biedroń. Podczas spotkania z KOD-em w Rybniku, opowiadając o nieudanej współpracy z braćmi Kaczyńskimi, były prezydent rzucił mimochodem: "Jednego odesłałem do żony, drugiego odesłałem do męża".

O całej sprawie doniósł w serwisie NaTemat obecny na spotkaniu Damian Maliszewski, wokalista i publicysta. 

Podczas dyskusji Lech Wałęsa pytany był o współpracę z braćmi Kaczyńskimi w latach 90. Podsumowując jej nieudany charakter, były prezydent powiedział: "Jednego odesłałem do żony, drugiego odesłałem do męża".

To nie pierwszy raz, gdy Wałęsa nawiązuje do domniemanej orientacji seksualnej jednego z polityków. 
ZOBACZ TEŻ Politycy wypadają z szafy Powraca temat "outingu"

Podczas spotkania Maliszewski zapytał też byłego prezydenta, czy ten głosowałby w wyborach prezydenckich na Roberta Biedronia. "To zdolny i bardzo dobry człowiek, wielki talent, ale inny ode mnie i od innych. Pan Bóg stworzył różnych ludzi, mnie to nie przeszkadza. Musi być miejsce dla każdego z nas. Bardzo go szanuję i lubię" - odpowiedział Wałęsa.Przypomnijmy, że słowa Lecha Wałęsy, laureata pokojowej Nagrody Nobla, który powiedział na początku marca 2013 roku, że w polskim Sejmie ludzie homoseksualni powinny siedzieć
"w ostatniej ławie sali plenarnej, a nie gdzieś na przodzie, a nawet dalej, za murem - na tyle, na ile reprezentuje" wywołały konsternację i oburzenie na całym świecie.

Dwa lata później jednak Robert Biedroń umieścił na Twitterze zdjęcie z Lechem Wałęsą i podpisem: "Uzgodniliśmy jak prezydent z prezydentem, że od teraz siedzimy zawsze w pierwszym rzędzie. Ostatnie albo za murem nas nie interesują!". Robert Biedroń bronił też Wałęsy w zeszłym roku - gdy Instytut Pamięci Narodowej zapowiedział upublicznienie dokumentów po Czesławie Kiszczaku, sugerujących, że były prezydent był "TW Bolkiem".
ZOBACZ TEŻ Mury runęły? Wałęsa spotkał się z Biedroniem w Słupsku

W zeszłym roku Biedroń i Wałęsa spotkali się też w Słupsku.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (25)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
natsowe (22) Wrocław 08.03.2017 23:10
jabymtakniemyslal:
Wybaczcie, ale moim zdaniem takie komentarze sugerują, że jednak orientacja homoseksualna nie jest ok - takie podśmiechiwanie i próba zdyskredytowania Kaczyńskiego w oczach jego konserwatywnego elektoratu. Na dodatek - czy etyczny jest przymusowy coming-out przez osoby trzecie? No chyba nie...


Nie chodzi tutaj o samą orientację, a o hipokryzję. Bo gdyby hipokryzją nie śmierdziało na kilometr to nikt by się nie czepiał, że ten czy inny pan nie chce się ujawniać. Ale śmierdzi. I to już nie jest okej.
Chociaż osobiście też podchodzę do tego z dystansem. Fani Kaczyńskiego są przecież tak w niego zapatrzeni, że nie uwierzą w nic, czego nie wypowie Pan Prezes. Dodatkowo jest to tylko słowo przeciwko słowu. Przecież każdy może powiedzieć o kimś innym, że jest taki, siaki czy owaki, ale wcale nie musi to być prawda - to z perspektywy przeciętnego Kowalskiego. Ze swojej perspektywy powiem tylko, że wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby rzeczywiście "pan głaszczący koty" był gejem, w końcu najbardziej w innych drażnią nas cechy, które przeszkadzają nam u nas. I wszystko składa się do kupy. Kwestia tylko tego, w co wierzymy.

Ps. Myślicie, że "głaskanie kotów" stanie się niedługo ogólną metaforą niewyoutowanej osoby publicznej? T
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
KanapKap (35) Warszawa 08.03.2017 22:41
Byłam na tym spotkaniu. Słowa o odesłaniu do żony i męża były po prostu zbędne i niesmaczne. Dużo bardziej żenujące było jednak "bolkowanie" i atakowanie za zdradę przez kilka osób obecnych na sali i kilkanaście pod nią. Jakby się spodziewali czegoś w rodzaju: "Tak, macie rację kochani, byłem agentem, sprzedałem wszystkich, to właśnie dlatego Solidarność upadła, a ZSRR rozkwitł, tak, tak, napisałem 10 milionów donosów, bo dawali mi pieniądze i baleron, pomyślałem sobie, że to dużo lepsze niż przewodzenie ruchowi robotniczemu a później prezydentura w demokratycznej Polsce". Co za absurd. Wracając do głównego wątku: poza outowaniem żyjących z żonami i mężami jego wypowiedzi były zaskakująco racjonalne i pozytywne. On jest znacząco inny od tego zwalającego winę na wszystkich innych pana, którego zapamiętałam z telewizji z lat 90. Słychać, że sporo się nauczył, również w zakresie języka polskiego. Ma słabsze momenty, np. kiedy robotników wini za to, że upadły zakłady pracy (bo mogli je przecież przejąć), a wyborców - że nie dokończył wspaniałego planu naprawy Polski, bo dostał tylko 5 lat na rządzenie, a potrzebne mu było 10 (taa). Ale zasadniczo, mimo posługiwania się ogólnikami, jest jak na razie najbardziej rozsądnym głosem opozycji (np. najpierw zastanówcie się na co zamienić ten rozgardiasz, zanim wyjdziecie masowo na ulice; to jest demokracja, nie można obalać wybranego głosami większości rządu, chyba że pod wnioskiem o referendum w tej sprawie zbierzecie tyle podpisów, ilu ludzi na nich głosowało). I, co ciekawe, jest jedynym człowiekiem, za którym bym poszła, gdyby powiedział, że już czas na unieruchomienie Polski prawdziwym strajkiem, takim jak za dawnych czasów. Co to musiało być, kiedy był młodszy! Nie dziwię się, że porywał tłumy.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
KanapKap (35) Warszawa 09.03.2017 21:45
don_diego44:
@KanapKap
Poszłabyś za takim żenującym człowiekiem ?

Tak, poszłabym. Sama jestem tym zaskoczona, ale tak.
shingao (31) Szczecin 09.03.2017 20:14
brachiocephalicus:
shingao:

Skoro katolicy mogą wybaczyć Chazanowi "zamordowanie" ponad 500 dzieci, to czemu geje nie mogliby wybaczyć jednej głupiej wypowiedzi Wałęsie? ;)


Pytanie czy nie jest to zamierzona czysta taktyka polityczna z jego strony?


Oczywiście. Wyskrobał Chazan co trzeba, forsę wziął, a teraz zgrywa świętoszka. I mu się to opłaca, bo już fuchę od rządu pisowego dostał. A kto wie, może Chazan zostanie nagrodzony nawet teką ministra zdrowia.
brachiocephalicus (26) Katowice 09.03.2017 17:29
shingao:

Skoro katolicy mogą wybaczyć Chazanowi "zamordowanie" ponad 500 dzieci, to czemu geje nie mogliby wybaczyć jednej głupiej wypowiedzi Wałęsie? ;)


Pytanie czy nie jest to zamierzona czysta taktyka polityczna z jego strony?
shingao (31) Szczecin 09.03.2017 11:29
don_diego44:
@shingao
Nie żadne ploteczki tylko gołe fakty. Jakby Wałęsa siedział cicho ,to pewnie nikt by się jego nie czepiał ,ale on nie ,wyłazi na piedestał i opowiada jak to on prawie sam obalił komunę i jeszcze przy tym pluje na tych którzy rzeczywiście narażali swoje zdrowie i życie w walce o wolność.


Wałęsa to bohater, przywódca Solidarności za czasów PRL. On od dawna jest na piedestale. Nie musi tam wchodzić.

Kto narażał? Piotrowicz czy Kryże? Czy Jarek Kaczyński, którego nikt nie chciał internować?
don_diego44 (52) Tychy 09.03.2017 11:09
@shingao
Nie żadne ploteczki tylko gołe fakty. Jakby Wałęsa siedział cicho ,to pewnie nikt by się jego nie czepiał ,ale on nie ,wyłazi na piedestał i opowiada jak to on prawie sam obalił komunę i jeszcze przy tym pluje na tych którzy rzeczywiście narażali swoje zdrowie i życie w walce o wolność.
shingao (31) Szczecin 09.03.2017 8:42
don_diego44:
Piszę o tych działaczach PZPR którzy wcześniej zniewalali naród a później rozszabrowali to co zostało po komunie. A Wałęsa roztaczał nad nimi parasol ochronny.


A dowody? Czy tak jak zwykle ploteczki, jak to u Ciebie?
krysztofiak (?) 09.03.2017 1:57
http://pl.blastingnews.com/polityka/2017/03/czy-zaro(...)225.html Według doniesień Grzegorza Kwolka z RMF FM pupil szefa MON, #Bartłomiej Misiewicz zarabia miesięcznie ponad 12 tysięcy złotych brutto. Istotnym składnikiem jego pensji jest dodatek specjalny w wysokości 4121 złotych, przyznany mu przez Macierewicza na czas nieokreślony. /..../ Informacja na temat pensji Misiewicza łatwo kojarzy się w umysłach wyborców z ewentualnością posiadania przez naszego bohatera „haków” na najważniejszą nieformalnie osobę w naszym państwie.

Ostatnie działania polityczne lidera PiS lokują go w jednej grupie europejskich polityków na czele z Marine Le Pen. Jego akcja zablokowania Tuska na wybór na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej na kolejną kadencję celuje w pogłębienie procesów dezintegracyjnych w Unii Europejskiej. To zaś jest w interesie Rosji. Czy więc Kaczyński działa pod presją Putina?
don_diego44 (52) Tychy 09.03.2017 1:18
@shingao
W latach siedemdziesiątych współpracował z SB przez sześć lat a zakończył współpracę ,bo mu słabo płacili ,co wynika z dokumentacji. Piszę o tych działaczach PZPR którzy wcześniej zniewalali naród a później rozszabrowali to co zostało po komunie. A Wałęsa roztaczał nad nimi parasol ochronny.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jednego odesłałem do żony, drugiego odesłałem do męża Damian Maliszewski i Lech Wałęsa, fot. Dariusz Bytnar, arch. pryw.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku