logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
60
3
17

Czy Panowie podziękują Paniom?

Akcja na Dzień Kobiet!

Dodano: 02.03.2017, Aktualizacja: 03.03.2017

Komik Tim Murray pomyślał sobie, że może byłoby fajnie podziękować kobietom za to, co zrobiły dla gejów i biseksualistów. Tak powstał filmik, w którym panowie dziękują paniom. Pomysł bardzo nam się podoba, dlatego z okazji Dnia Kobiet zachęcamy Was do podobnej refleksji i by zamiast goździków - podarować podziękowania. Wasze komentarze zbierzemy potem w jedną, wielką laurkę na 8 marca.

Pomysł na filmik narodził się po przegranych przez Hillary Clinton wyborach prezydenckich. Murray pomyślał sobie - co musiały czuć te wszystkie dziewczęta i kobiety, gdy w świat poszła wiadomość, że prezydentem USA może zostać człowiek, który nie wstydzi się seksistowskich zachowań i komentarzy.

"Wszyscy czuli się źle po wyborach, ale pomyślałem, że ja i moi przyjaciele geje powinni powiedzieć kobietom, że jesteśmy tu dla nich, ponieważ one zawsze były naszymi niezwykłymi sojuszniczkami" - mówi Murray w rozmowie z "Huffington Post".

Zobaczcie uroczy filmik!



W ten weekend w wielu polskich miastach Manify - gorąco zachęcamy do udziału! 8 marca natomiast - Międzynarodowy Strajk Kobiet. Pełną listę wydarzeń znajdziecie na Facebooku.

Panowie - nie jest dziś łatwo być w naszym kraju kobietą, zwłaszcza nieheteronormatywną. Jeżeli uważacie, że możecie lub wręcz powinniście podziękować kobietom, które w Waszym życiu odegrały ważną rolę - dajemy Wam taką okazję. To może być komentarz, wiadomość, zdjęcie lub filmik. Piszcie na naszego maila, na naszym Facebooku lub Instagramie. Pokażecie, że zawsze mogą na Was liczyć?

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Daf"ThePig"Miscavige (?) 08.03.2017 6:06
kobiecy feminizm... faceta nie trzeba lubić-ale kwiatki to zawsze trzeba dostawać... a jeśli nie to dopiero sobie chłopiec biedy napyta...
i lepiej nie pytać, czemu Bóg najpierw stworzył mężczyznę... może nie wiedział, co to zazdrość?? kobieta mu wytłumaczyła, więc wypędził ludzi z Raju...
Chłoopaki   dodane przez Facebooka 07.03.2017 22:43
Nie łatwo, to było w czasach PRLu. A Teraz... internety, strony, kluby dla homo, prawa kobiet. Wszystko jest.
Jan   dodane przez Facebooka 07.03.2017 20:48
"nie wierzę, że protestuje przeciw temu w roku 2016" dobre!!!!!
hilo (22) Ruda Śląska/Katowice 07.03.2017 20:24
Nigdy nas nie opuszczajcie, dziewczyny i kobiety! ;) Oby w tym dniu rzucano Wam róże pod nogi :D.
Linbix (20) Poznań 06.03.2017 22:39
Ja też chciałbym podziękować wszystkim kobietom jakie spotkałem na swojej drodze,zarówno hetreo jak i les,bi,trans. Ze sporą częścią z nich utrzymuję kontakt do dzisiaj,bo były i są wobec mnie bardzo przyjaźnie nastawione,bo wspierają,możemy ze sobą porozmawiać o różnych kwestiach.Jesteście SUPER ! ♥
Ardat-Yakshi (18) Sosnowiec/Katowice 06.03.2017 20:34
Chciałem niesamowicie podziękować wszystkim kobietom (a zwłaszcza tym LGBT) bo to one zawsze wspierały mnie w trudnych momentach mojego życia. Znajomych płci męskiej mogę policzyć na palcach jednej ręki, ale niesamowite koleżanki zawsze były obok, gotowe wysłuchać, doradzić, a niektóre nawet pomóc i to z czystej dobroci serca. Za to wszystko wam niesamowicie dziękuję ♥.
maxoku (30) Radom 06.03.2017 18:58
@crashoverride
Stuletni zombie a taki głęboki lol. No niektóre kobiety wypowiadały się, że zamiast dostawać rajstopy raz na rok to wolałyby przez cały rok być poważnie traktowane. Sam dzień kobiet jest dobry, ale za PRLu to trochę seksistowsko wychodziło. Bo trochę lipne jak faceci przez jeden dzień w roku tak się przymilają, a w pozostałe dni to traktują jak ludzi drugiej kategorii. Ale lekcja historii pierwszorzędna, kto lepiej opowie niż ten co sam przeżył XD.
maxoku (30) Radom 06.03.2017 18:44
aakunen:
Dzień Kobiet, Walentynki, Dzień Ojca, Dzień Matki itd.

Od dawna już nie obchodzę tych świąt. Nie dlatego, że nie szanuję i myślę o tych osobach i grupach, ale dlatego że pomysł konkretnego dnia, w którym trzeba być miłym, lub zrobić coś miłego dla kogoś wydaje mi się sztuczny. To taka wymuszona reakcja. Jak często słyszycie, "Pamiętasz? Dziś jest Dzień X. No dalej złóż życzenia." I sytuacja wygląda tak. Cały rok nie rozmawiamy z tą osobą, jest nam obojętna, lub nawet jej nie lubimy, a teraz mamy jej złożyć szczere życzenia. Robiliście kiedyś tak? Ja tak. Ze sztucznym (lub bez) uśmiechem na twarzy, krótkie słowa, "Wszystkiego Najlepszego", "Dziękuję", szybki uścisk dłoni i tyle.

Chcecie zbyć mili dla rodziców, dziadków, mężczyzn, kobiet itd. Bądźcie dla nich mili na co dzień. Rozmawiajcie z nimi, róbcie coś dla nich. To jest więcej warte niż wszystko co moglibyście im dać w ten jeden dzień.
Nawet masz rację, ale bycie miłym przez cały rok nie wyklucza tego, że można życzenia złożyć w danym dniu. Nie jestem za tym, żeby składać życzenia osobom nieznajomym lub obojętnym. Może ewentualnie jakieś grupowe, ale to raczej samemu się ich nie składa lol. Ale jak na kimś ci zależy to warto złożyć życzenia w ich dniu.
aakunen (31) Newport (sometimes Koszalin) 06.03.2017 18:05
Dzień Kobiet, Walentynki, Dzień Ojca, Dzień Matki itd.

Od dawna już nie obchodzę tych świąt. Nie dlatego, że nie szanuję i myślę o tych osobach i grupach, ale dlatego że pomysł konkretnego dnia, w którym trzeba być miłym, lub zrobić coś miłego dla kogoś wydaje mi się sztuczny. To taka wymuszona reakcja. Jak często słyszycie, "Pamiętasz? Dziś jest Dzień X. No dalej złóż życzenia." I sytuacja wygląda tak. Cały rok nie rozmawiamy z tą osobą, jest nam obojętna, lub nawet jej nie lubimy, a teraz mamy jej złożyć szczere życzenia. Robiliście kiedyś tak? Ja tak. Ze sztucznym (lub bez) uśmiechem na twarzy, krótkie słowa, "Wszystkiego Najlepszego", "Dziękuję", szybki uścisk dłoni i tyle.

Chcecie zbyć mili dla rodziców, dziadków, mężczyzn, kobiet itd. Bądźcie dla nich mili na co dzień. Rozmawiajcie z nimi, róbcie coś dla nich. To jest więcej warte niż wszystko co moglibyście im dać w ten jeden dzień.
anulasmutnasamotna (?) 06.03.2017 15:48
A my kobiety się pisu nie boimy i swoich praw bronimy
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy Panowie podziękują Paniom?   credits CC BY 2.0 Fot. Sam Judson, za: flickr.com/photos/samjudson