logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
0

Spandeks, kobiety i lata 80.

"Glow", nowy serial producentek OITNB

Dodano: 02.03.2017, Aktualizacja: 02.03.2017

23 czerca swoją premierę w serwisie Netflix, także w Polsce, będzie miał nowy serial "GLOW", w którego produkcję zaangażowane były m.in. twórczynie "Orange is the New Black". Serial będzie opowiadał o wrestlingowym fenomenie lat 80. - Gorgeous Ladies of Wrestling, czyli kobiecym show zapaśniczym.

Mogłoby się wydawać, że amerykański wrestling był zawsze zdominowany przez mężczyzn. W latach 80. jednak powstała kobieca odpowiedź, która do dziś ma wielu fanów i o której powstał nawet film dokumentalny. Gorgeous Ladies of Wrestling, czyli GLOW ruszyło w 1986 roku jako starannie zaplanowane, trzymające w napięciu show. Doczekaliśmy się czterech sezonów.

Jenji Kohan i Tary Herrmann, producentki serialu "Orange is the New Black" oraz znana m.in. z "Homeland" i "Siostry Jackie" Liz Flahive postanowiły przywrócić nam szalone lata 80. na małe ekrany. W głównej roli zobaczymy Alison Brie, która wciela się w Ruth Wilder, bezrobotną aktorkę żyjącą w Los Angeles w latach 80., która ma ostatnią szansę, by zostać gwiazdą. Tym razem może wzbić się na wyżyny spandeksowego świata wrestlingu kobiet.

Ruth konkuruje z 12 innymi odmieńcami z Hollywood oraz z Debbie Eagan (Betty Gilpin) — byłą aktorką serialową, która porzuciła karierę na rzecz macierzyństwa. Życie Debbie nie poukładało się jednak zgodnie z doskonałym planem, dlatego musiała wrócić do pracy. Mentorem 14 kobiet podczas ich wspinaczki po szczeblach kariery wrestlingowej jest Sam Sylvia (Marc Maron) — skończony reżyser filmów klasy B, który nie stroni od kokainy.Zapowiada się ciekawie!

Premiera już 23 czerwca w Netfliksie.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Spandeks, kobiety i lata 80. Fot. Gorgeous Ladies of Wrestling
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku