logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
24
0
3

Nie będę przepraszał za istnienie

Reagujmy na hejt w Internecie!

Dodano: 01.03.2017, Aktualizacja: 02.03.2017

Michał wraz z chłopakiem i przyjacielem udostępnili na Facebooku zdjęcie z imprezy. Niestety, koś podał je dalej na jednej z mniej "żartobliwych" stron, których w serwisie nie brakuje, a panowie stali się ofiarami hejtu. Zdjęcie na prośbę Michała zostało usunięte, a on sam apeluje: reagujmy na homofobię, zgłaszajmy ją administratorom serwisów, ale też... nie wstydźmy się tego kim jesteśmy.

Zdjęcie pojawiło się na jednej ze znanych stron, na których młodzi ludzie w niewybredny sposób śmieją się z wszystkiego i wszystkich jest mnóstwo. "Przyszłość pizdowatej Europy...", "Do pieca", "Co to za płeć?" - to tylko niektóre z komentarzy, które pod zdjęciem się pojawiły.


"Udostępniając zdjęcie z imprezy ani przez chwilę nie myślałem, że zwyczajny post, który miał mieć wydźwięk humorystyczny, spowoduje takie reakcje. Razem z moim chłopakiem i przyjacielem zostaliśmy dotknięci hejtem" - mówi nam Michał. "Niby nic nie było napisane wprost, ale wydźwięk komentarza był mocno homofobiczny" - dodaje.

Zdjęcie zostało usunięte, ale Michałowi zależało, by zachęcić innych do reagowania na hejt na Facebooku. "Moja skarga nie jest efektem zranionego męskiego ego. Zwyczajnie nie podoba mi się fakt, że powinienem według niektórych mieć wrodzony wstyd przed samym sobą i stosować postawę przepraszającą za istnienie" - podkreśla także.

"Wiem, że ten przypadek nie jest odosobniony i wiele osób, nie tylko ze środowiska LGBT+ spotyka się z tym rodzajem agresji w Internecie. Dlatego uważam, że powinno się reagować na tego typu sytuacje informując o tym jak najszersze grono odbiorców" - dodaje.

Podpisujemy się pod apelem!

Jak radzić sobie z nienawiścią w internecie? W zeszłym roku akcja HejtStop ruszyła z nową kampanią, mającą zachęcać do skorzystania z nowego, prostego narzędzia: każdy, anonimowo, może zgłosić mowę nienawiści. Zgłoszeniami zajmą się prawnicy i przeanalizują, czy wpis powinien zostać zgłoszony do prokuratury. Narzędzie znajdziecie pod adresem hejtstop.pl

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin 02.03.2017 23:35
moze teraz w koncu i na mnie poleci fala hejtu ale...

jesli w tym artykule mowa o zdieciu zamieszczonym powyzej to.. moim zdaniem nie chodzi tutaj o orientacje seksualna, homofobie itd.. mimo, ze mam bardzo otwarty umysl i poglady to jednak zdjecie powyzej wydaje mi sie conajmniej dziwne. Badzmy szczerzy, ze tego typu portale zywia sie tego typu zdjeciami, filmami czy postami..

hejtowi stanowcze NIE ale impreza z zamieszczonego powyzej obrazka nie powala wcale na kolana.. i osobiscie nie udostepnilbym takiego zdjecia...
Moonsugarine (23) Rzeszów 02.03.2017 15:38
Czego spodziewac sie po Sebixach i Januszach majacych dostep do internetu? Wulgaryzmy i nienawisc - jedyne argumenty, ktorzy maja ci idioci, poniewaz sa za tepi, by miec cokolwiek innego.
Delain (17) Jarosław 02.03.2017 13:07
I dobrze, że jest to nagłośnione!
Hetero nie powinni się czuć jedyną słuszną orientacją..

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku