logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
7
5

Już wkrótce premiera autobiografii Krzysztofa Charamsy!

"Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji kościoła"

Dodano: 01.03.2017, Aktualizacja: 01.03.2017

Już wkrótce polska premiera autobiografii najpopularniejszego polskiego księdza, Krzysztofa Charamsy, w której opowiada nie tylko o swoim coming oucie, ale o życiu w Watykanie i homoseksualności w cieniu Bazyliki św. Piotra i Pawła.

"Nazywam się Krzysztof Charamsa. Ksiądz prałat Krzysztof Charamsa. Jestem funkcjonariuszem Kongregacji Nauki Wiary, drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej, teologiem, filozofem, bioetykiem, wykładam na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Jestem gejem" - mówił ksiądz Krzysztof Charamsa w wywiadzie do filmu "Artykuł osiemnasty" w 2015 roku. Jego coming out na moment przed synodem dot. rodziny odbił się szerokim echem na całym świecie.Już niedługo sumptem wydawnictwa Krytyki Politycznej ukaże się autobiograficzna książka księdza i ujawnionego geja, Krzysztofa Charamsy.

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi: 

"Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy – to na nim opiera się cała konstrukcja budynku. Coming out Krzysztofa Charamsy, dokonany w październiku 2015 roku jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji (...) Unieszczęśliwia ludzi (...) Stłumiona i zepchnięta do podziemi seksualność ludzi Kościoła, zmuszonych do respektowania niezgodnego z ludzką naturą nakazu obowiązkowego celibatu, nierzadko staje się przestrzenią, w której mnożą się nadużycia i przemoc pedofilska."

Jaki jest plan odnowy kościoła katolickiego? Co chce przekazać katolikom Krzysztof Charamsa? I czy Kościół pójdzie wreszcie z duchem czasu? O tym wszystkim już wkrótce. Czekamy z niecierpliwością na polską premierę!

"Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji kościoła" w Queerotece.

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
U_piter (33) Lublin 22.04.2017 22:52
Facet kompletnie się pogubił wg mnie, przez wiele lat musiał uczestniczyć w tym unieszczęśliwianiu ludzi i to gorliwie skoro doszedł do tak wysokiego stanowiska. Schizofreniczne zachowanie, w mojej opinii sugerujące niedojrzałość. Teraz próbuje uspokoić sumienie czy zwyczajnie błysnąć w światku celebrytów i zarobić na równie dostatnie życie jak to w Watykanie? . A może po prostu się zakochał i zachowuje jak nastolatek? To się chyba nigdy nie kończy dobrze.
-mike- (35) Warszawa 02.03.2017 10:53
Będzie wersja na czytnik amazon kindle?
Marcel Woronow (?) 02.03.2017 8:47
Oby książka była bardziej dojrzała i prawdziwa, niż jego wywiady udzielane w prasie i TV w czasie coming-outu.
tarisiro (22) Katowice 01.03.2017 22:40
Jeden z Bogiem to większość. Trzymam kciuki za tego człowieka.
mihaubp (?) 01.03.2017 11:18
Polecam. Przeczytałem ja po francusku. Mądrą książką , mądry człowiek .

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Już wkrótce premiera autobiografii Krzysztofa Charamsy! Fot. za: https://wydawnictwo.krytykapolityczna.pl/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku