logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
83
5
3

To ja jestem tą transpłciową osobą, którą Was straszą każdego dnia

Zdjęcie 10-latki robi furorę w Internecie

Dodano: 01.03.2017, Aktualizacja: 01.03.2017

10-latka, Rebekah, to odważna dziewczynka, która konfrontuje się ze smutną rzeczywistością każdego dnia – i w związku z tym postanowiła zawalczyć o siebie i innych. W zeszły weekend, podczas organizowanych w całych Stanach manifestacji wyrażających poparcie dla postulatów młodzieży LGBT, dziewczynka wyszła na ulice ze swoją matką, by okazać wsparcie i zaangażowanie. Jej zdjęcie z transparentem robi furorę w Internecie.

Jak obie mówią – to nie z nimi jest problem, ale ze społeczeństwem. Dlatego odważyły się na takich ruch – chcą być głosem dla tych, którym tego głosu się odmawia. Chcą pokazać, że zmiana jest możliwa. „Brak akceptacji i miłości ze strony najbliższych w tym czasie może skończyć się nawet samobójstwem” – mówi Jamie.

Według jej mamy, Jamie Bruesehoff, dziewczynka zaczęła żyć w pełni dopiero w wieku 8 lat. Do tego czasu cierpiała na stany depresyjne, obniżenie nastroju związane z jej transpłciowością.


„Mieliśmy siedmiolatkę w środku kryzysu – i dzięki wspaniałym ludziom, których spotkaliśmy na naszej drodze, zdaliśmy sobie sprawę, że to dlatego, że była dziewczynką w ciele chłopca” – tłumaczy w wywiadzie dla The Huffington Post Jamie.

Rebekah teraz jest szczęśliwa i pełna życia. Stała się głosem transpłciowych dzieci, które borykają się z takimi samymi problemami jak ona, które potrzebują wsparcia. I choć sama miała dużo szczęścia, zauważa, że inne dzieci go nie mają – stąd ta bezinteresowna chęć niesienia pomocy.

 (ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 01.03.2017 15:13
Kot_z_Bejsbolem:
Kiedy dziecko jest zbyt młode by pić alkohol, ale dość dorosłe by podjąć decyzje, która całkowicie wpłynie na całe jego życie. Nie kupuję tego.
Dysforia dziecięca =/= dysforii płciowej

Ale dziecko nie podejmuje w tym wieku decyzji na całe życie. Na razie zaczęła żyć zgodnie z płcią odczuwaną. Kiedy pojawią się oznaki dojrzewania, lekarze włączą leki hamujące dojrzewanie, by zyskać na czasie. W wieku 16-18 lat będzie musiała zdecydować. Gdyby zmieniła zdanie, może odstawić leki i przejść opóźnione dojrzewanie bez większych skutków ubocznych. Na pewno jest to dużo lepsze, niż dziecko popełniające samobójstwo z powodu swojej płci.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 01.03.2017 15:00
na dobrą sprawę nie wiadomo, czy dziecko myśli samodzielnie czy wzoruje się na rodzicach... ale używanie wizerunku dziecka w takim wieku to przesada-zwłaszcza w tak kontrowersyjnych kampaniach publicznych...

kreowanie rzeczywistości, w jakiej żyje dziecko to jak wychowywanie pod kloszem... ma swoje zalety ale i wady... ktoś chyba zapomina, że dziecko ma prawo do prywatności i że warto uczyć je, jak o taką prywatność dbać...

stany depresyjne u ośmiolatki z powodu transpłciowości?? najwyraźniej szkoły, do których chodzi Rebekah są nad wyraz tolerancyjne, skoro w takim wieku jest takdobrze wyedukowana...
Kot_z_Bejsbolem (20) Gdynia 01.03.2017 13:59
Kiedy dziecko jest zbyt młode by pić alkohol, ale dość dorosłe by podjąć decyzje, która całkowicie wpłynie na całe jego życie. Nie kupuję tego.
Dysforia dziecięca =/= dysforii płciowej

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
To ja jestem tą transpłciową osobą, którą Was straszą każdego dnia Fot. Twitter za: https://twitter.com/hippypastorwife, JAMIE BRUESEHOFF
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku