logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
22
3
17

Gdybym teraz wyjechał za granicę to czułbym, że skapitulowałem

Robert Biedroń o swojej wypowiedzi

Dodano: 27.02.2017, Aktualizacja: 27.02.2017

Ślub za granicą to "tchórzostwo"? "Po tym co zrobiłem, po tych wszystkich staraniach o związki partnerskie w Polsce... Gdybym teraz wyjechał i zawarł związek za granicą to czułbym, że skapitulowałem" - mówi nam Robert Biedroń o swojej wypowiedzi w "Skandalistach". Nie milkną echa po sobotniej rozmowie prezydenta Słupska z Agnieszką Gozdyrą.

Nie milkną komentarze po udziale Roberta Biedronia w programie stacji Polsat News, "Skandaliści".

Prezydent Słupska zasugerował, że jeden z wpływowych polityków jest... gejem. "Wszystko byłoby ok, gdyby oni zajęli się głaskaniem kota i nie wtrącali się w życie innych, ale niestety głaszcząc kota zaglądają pod kołdrę innych i próbują tam majstrować" - dodał Biedroń. Ożywiona dyskusja na temat outingu trwa także i u nas na portalu.
ZOBACZ TEŻ Wpływowy polityk "głaszczący koty" jest gejem? Co sugeruje Robert Bieroń

Uwadze naszych czytelników i czytelniczek nie umknął także inny fragment rozmowy. "Nie wyjadę za granicę, żeby wziąć ślub. Mam swoją godność. Jestem Polakiem, kocham Polskę, jestem patriotą, jestem narodowcem. Śpiewam Rotę, śpiewam polski hymn, noszę polski paszport i dowód osobisty. I chcę ślub wziąć w Polsce. A nie za granicą, jak jakiś tchórz" - powiedział Robert Biedroń. 

"Po tym co zrobiłem, po tych wszystkich staraniach o związki partnerskie w Polsce... Gdybym teraz wyjechał i zawarł związek za granicą to czułbym, że skapitulowałem" - tłumaczy nam swoją wypowiedź w "Skandalistach" polityk.

A my przypominamy, że w zeszłym roku kilka par nie tylko zdecydowało się na ślub za granicą, ale też na pokazanie twarzy i opowiedzenie nam o swoich doświadczeniach. Jeżeli planujecie ślub lub związek partnerski i chcecie, żebyśmy o tym napisali - dajcie nam znać!

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
przyprawa do herbaty (39) Wrocław 28.02.2017 3:56
Teraz, po naprostowaniu, w pełni Go rozumiem.

Człowiek staje na rzęsach, nie piszę tylko o Panu Robercie, a i tak giewno z tego. Zszargane nerwy, zszargany czas i rozczarowanie.

Niech się Pan trzyma, Panie Robercie.

Jak napisał Linbix: "W PL jeszcze będzie normalnie"

Czy za Twojego, Waszego, naszego życia?
Nie wiem.
Ale musi być.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Mateusz   dodane przez Facebooka 02.03.2017 1:46
Waaaa to tu są ludzie, którzy mają ślub za sobą? :O Jest to w ogóle możliwe w kulturze hookup'u, która jest cieniem LGBT? Wiecie, żeby znaleźć odpowiednią osobę, wyoutowaną, ułożoną, z mózgiem, charakterem. Is it all that possible? :O In Poland? :O
Robert   dodane przez Facebooka 01.03.2017 23:09
Ja będąc "etatowym świadkiem" polskich par jednopłciowych biorących śluby w Szkocji traktuję wypowiedź Biedronia jako zabieg i sformułowanie czysto polityczne. Mające na celu pokazanie, że Polak i Patriota może jak najbardziej być gejem i domagać się równego traktowania przez prawo własnego kraju. Choć sam brałem ślub za granicą w ogóle nie biorę jego wypowiedzi do siebie, widzę ją jako deklarację polityczną.
-mike- (34) Warszawa 01.03.2017 16:09
Piotr:
Ludzie ... Czytam te komentarze i się zastanawiam. Jak na razie tylko JEDNA osoba w Polsce, otwarcie homoseksualna doszła w polityce tak wysoko,i ma szansę mieć realny wpływ na politykę. Walczy o prawa osób homoseksualnych a tutaj roztrząsamy każde jego słowo, bo prawie wyautował Kaczyńskiego (sic!) , bo powiedział ,,narodowiec", bo powiedział, że nie jest ,,tchórzem" czyli inni pewnie są. Jeśli tak łatwo go krytykujecie z pozycji kanapy cytując papieża Franciszka, proponuję działać tak jak on - jak będziemy mieli w Polsce 100 takich Biedroniów będziemy mieli związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne i tolerancję. Będziemy mogli się wzajemnie okładać i krytykować, ale narazie mamy niestety tylko jednego i musimy go wspierać z całych sił i kibicować!

Biedroń od kilku lat nie robi nic na rzecz LGBT. Już od dawna nie jest działaczem. Z niewiadomych przyczyn dla mediów wciąż jednak jest numerem 1 jeśli chodzi o polskich aktywistów, mimo, że nie robi NIC.
No i to nieprawda, że jest jedyną rozpoznawalną osobą homo w Polsce. Niestety właśnie dlatego, że to on jest najczęściej zapraszany przez media do wszelkich wywiadów i publicznych debat, ci, którzy są DZIŚ realnymi działaczami, którzy faktycznie coś robią dla środowiska, są całkowicie nierozpoznawalni.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 01.03.2017 0:10
tak mnie coś dziwi... tylu gejów-aktywistów woli szafę, tylu gejów jest celebrytami, tylu gejów emigruje do innych krajów-i nikt nie ma z tym problemu...
a tu proszę-jest gej, który jest stonowany, profesjonalny i w dodatku na publicznym wakacie-ale przyznaje się do postaw patriotycznych!!! Nie może być!! dużo to mówi o społeczności LGBT i Społeczeństwie...

może problem w tym, że ludzie wolą emigrować, bo nie są dumni z tego, co robią... tym bardziej wkurza to i prawicowców i sojuszników LGBT...
Piotr   dodane przez Facebooka 28.02.2017 17:08
Ludzie ... Czytam te komentarze i się zastanawiam. Jak na razie tylko JEDNA osoba w Polsce, otwarcie homoseksualna doszła w polityce tak wysoko,i ma szansę mieć realny wpływ na politykę. Walczy o prawa osób homoseksualnych a tutaj roztrząsamy każde jego słowo, bo prawie wyautował Kaczyńskiego (sic!) , bo powiedział ,,narodowiec", bo powiedział, że nie jest ,,tchórzem" czyli inni pewnie są. Jeśli tak łatwo go krytykujecie z pozycji kanapy cytując papieża Franciszka, proponuję działać tak jak on - jak będziemy mieli w Polsce 100 takich Biedroniów będziemy mieli związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne i tolerancję. Będziemy mogli się wzajemnie okładać i krytykować, ale narazie mamy niestety tylko jednego i musimy go wspierać z całych sił i kibicować!
Weronika   dodane przez Facebooka 28.02.2017 14:17
nadal uważam, że Robert Biedroń byłby dobrym prezydentem Polski. nadal sądzę, że jest dobrym politykiem. ale to jest kolejny wywiad, po którym zauważam, że powinien trochę bardziej zastanawiać się nad słowami. czy pan Biedroń nie zna współczesnego znaczenia słowa "narodowiec"? nie, to nie to samo, co patriota. czy osoby, które wyjechały za granicę, by czuć się bezpiecznie i cieszyć się pełnią praw, to tchórze? najwyraźniej tak. przykro się czyta takie zdania.
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 28.02.2017 13:23
Ale przecież Biedroń niczego nie powiedział wprost. A o kryptohomoseksualizmie Kaczafiego mówi się od lat, równie dobrze można uznać to za taki środowiskowy żarcik polityczny. I że Kaczafiego już ponad 20 lat temu wyoutował Wałęsa. ;)
Justyna   dodane przez Facebooka 28.02.2017 12:46
Problem w tym, że ślub żadnej z par, które zdecydowały się na związki partnerskie nie będzie odbierany tak samo jak Biedronia. Jest osobą publiczną, aktywnym politykiem który walczy o prawa mniejszości. Gdyby on sam zdecydował się na ślub za granicą byłoby to odbierane jako kapitulacja całego środowiska, które walczy o zp. Troszkę słabo, że tak trudno szeroką interpretacje tych słów. W końcu wszyscy walczymy o to samo.
Piotr   dodane przez Facebooka 28.02.2017 12:14
Ujawnianie orientacji seksualnej oponenta politycznego to chwyt poniżej pasa. Nazywanie tchurzami ludzi, którzy z różnych przyczyn byli zmuszeni wziąć ślub za granicą tez nie jest ok. Zawiodłem się na Robocie. Sądziłem, że jest bardziej odpowiedzialnym politykiem i potrafi ważyć słowa.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gdybym teraz wyjechał za granicę to czułbym, że skapitulowałem Fot. za: youtube.com