logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
54
0
3

Beyoncé wspiera LGBT

Gwiazdy mówią Trumpowi nie

Dodano: 27.02.2017, Aktualizacja: 27.02.2017

Do protestu w sprawie nowych przepisów dyskryminujących społeczność transpłciową w USA, którą planuje wprowadzić administracja Trumpa, dołączają się kolejne gwiazdy. Tym razem przyszedł czas na Beyoncé. Gwiazda wcześniej spotkała się z falą krytyki za swoją bierną postawę i brak zaangażowania, gdy przez długi czas nie zabierała głosu w sprawie stygmatyzującego prawa w Teksasie. Wczoraj na Facebooku opublikowała post, w którym wspiera młodzież LGBTQ i namawia innych do tego samego.

Pomimo że Queen B brała udział w koncertach po ogłoszeniu równości małżeńskiej, mimo że zawsze wspierała społeczność gejów i lesbijek i tak stała się przedmiotem krytyki. Jedni twierdzą, że zasadnej, drudzy, że nie.W ramach kampanii Kindness, GLSEN wraz z artystką promują otwartość, równość i niezgodę na wykluczenie i brak tolerancji. W całej akcji chodzi o „przesłanie wsparcia dla młodzieży LGBTQ w mediach społecznościowych przez dzielenie się momentami ze swojego życia i opatrywanie go tagiem #KindnessInAction. Każde takie doświadczenie będzie cegłą w wirtualnym murze przyjaźni i czynieniu dobra”.

ZOBACZ TEŻ Administracja Trumpa nie chce chronić transpłciowej młodzieży Wytyczne Obamy wycofane

W związku z tym, że Beyoncé nie stawała publicznie w obronie LGBT nie znaczy, że była bezczynna. Zapomina się o jej akcji z 2013 roku, kiedy na swoich profilach w mediach społecznościowych wspierała równość małżeńską w opozycji do proponowanej poprawce Proposition 8 w Kalifornii. W 2014 roku w udzieliła wywiad magazynowi "Out", w którym mówiła o tym, że jej muzyka ma nieść przesłanie o równości. Zaś w maju zeszłego roku opowiedziała się przeciwko legislacji w Karolinie Północnej, według której osoby transpłciowe powinny korzystać z toalet zgodnie z płcią zapisaną w akcie urodzenia. Poza tym w swoich teledyskach zawsze pokazuje pary jednopłciowe, osoby trans.

Beyoncé to nie jedyna gwiazda, która ma odwagę wypowiedzieć się przeciwko pomysłom prezydenta Donalda Trumpa.  Tag użyła między innymi Felicity Huffman:
Ale nie tylko: 
GLSEN zorganizowało również akcję „Five Dollars/Five Minutes”. Można wesprzeć system edukacyjny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Zajmie to tylko 5 minut i kosztować będzie 5 dolarów. Wystarczy zadzwonić i wysłuchać w jaki sposób można wyrazić sprzeciw wobec proponowanym zmianom, potem zareagować. 

Sytuacja w USA nie jest prosta. Donald Trump, który wygrał wybory prezydenckie, krok po kroku wprowadza nowe przepisy prawne, który wywołują sprzeciw i niezgodę – jak np. wspomniana zmiana o korzystaniu z toalet przez osoby transpłciowe czy zakaz przyjmowania migrantów z konkretnych państw muzułmańskich. Jak zażartował Jimmy Kimmel podczas gali Oskarowej: „Cały świat nas teraz nienawidzi”.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
James Kaneki (17) Wrocław 30.03.2017 16:14
świat legnie w gruzach..
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 01.03.2017 8:44
brawo
serge (?) 01.03.2017 7:52
Brawo Trump. Masz więcej zwolenników, niż można by sądzić.
Linbix (21) Poznań 27.02.2017 18:49
Brawo Beyonce :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Beyoncé wspiera LGBT Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku