logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
60
1
20

Tęczowa flaga obok polskiej to... znieważenie?

Poseł Pięta znowu w akcji

Dodano: 24.02.2017, Aktualizacja: 24.02.2017

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pięta, znowu dał twitterowy popis kultury i homofobii. Najpierw zapowiedział, że "nasza kontrewolucja trwa", potem postraszył Grupę Stonewall prokuratorem... A wszystko z powodu tęczowej flagi obok polskiej.

Ostatnio lubiący się komunikować przez Twittera poseł Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że "Nawoływanie do aborcji, eutanazji i propagowanie dewiacji będzie karalne" (w kontekście pytania o związki partnerskie). W 2010 roku Pięta "zasłynął" przyrównaniem homoseksualistów do zoofilów, pedofilów i nekrofilów, atakując zorganizowaną w ramach Parady Równości wystawę Ars Homo Erotica. Trzy lata później "żartował" na Facebooku, że "zrobi porządek" z sejmową wystawą "Równi w Europie" za pomocą ciupagi.
ZOBACZ TEŻ Poseł PiS: kary za "propagowanie dewiacji"? Stanisław Pięta o związkach partnerskich, aborcji i eutanazji

Tym razem Pięta skomentował medialne doniesienia o liście międzynarodowych organizacji prawnoczłowieczych, które wzywają Komisję Europejską, by zareagowała na łamanie praworządności w Polsce.

Lewactwo wyje, kwiczy i ryczy. A nasza kontrewolucja trwa. Polska jest z każdym dniem silniejsza. Jeżeli Bóg da, będzie zwycięstwo

- napisał na Twitterze Stanisław Pięta. Politykowi odpowiedziała m.in. poznańska Grupa Stonewall, wstawiając zdjęcie sprzed swojej siedziby, gdzie widzimy tęczowe i polskie flagi.


Co na to polityk PiS? "Art. 137. § 1.K.k.: Kto publicznie znieważa flagę, podlega grzywnie, karze ogr. wolności albo pozb. wolności do roku". Na komentarz Grupy Stonewall: "nie dostrzegamy znieważenia flagi", Pięta odpowiedział: "Nic nie szkodzi. Prokurator będzie miał lepszy wzrok ;)".

Drogi pośle, na Marszach Równości, czy Paradzie Równości flagi polska i tęczowa często pojawiają się obok siebie i absolutnie nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie. I nie damy się zastraszyć.

Może warto o tym politykom PiS-u przypomnieć?PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (20)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bartekkamil (26) Warszawa 11.03.2017 15:06
a to co robi PiS i ich rząd to znieważenie nie tylko flagi ale i całego naszego kraju, publiczne ośmieszanie kraju i jego mieszkańców, chociażby ostatnie popisy w Brukseli, czy to nie jest znieważenie?
kiniek (?) 25.02.2017 0:46
Sprawa jest trudna i nie do końca jednoznaczna - jak widzę biało-czerwoną flagę gdzieś między żółto-białymi czy niebiesko-białymi ścierami, też czuję niesmak. Ktoś zauważył taką prawidłowość przy krzyżach w miejscach publicznych i gdzieś wstydliwie wciśniętym naszym godle państwowym.

Flaga narodowa powinna byc wyeksponowana, na honorowym miejscu, szczególnie teraz, gdy z obywateli drugiej kategorii (czasy PO) spadliśmy do trzeciej ligi (PIS) i wyznawcy "suwerena" odbierają nam prawo do barw narodowych.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 25.02.2017 0:16
Piotr:
Ja już rzygam tą nienawiścią. Jaki jest sens rozwijania się, jeśli wylądyjemy w nienawistnym środowisku, pod warunkiem, że zostaniemy w Polsce. Nie dziwię się, że każdy chciałby wyjechać gdy ten kraj staje się coraz głupszy.


wyjedź... spakuj się i sio... a "dobra zmiana" procentowo zwiększy swoje poparcie w społeczeństwie... skoro chcesz być europejczykiem-to nim bądź-ale nie dziw się, że radykałowie mają ZDECYDOWANIE ZA DUŻO DO POWIEDZENIA W TWOJEJ OJCZYŹNIE(wolałbym, aby u nas liczyło się coś więcej niż kazanie pseudo-duchownego odwiedzanego przez polityków)
Madzialajkskici (16) Warszawa 24.02.2017 22:31
Linbix:
A tak swoją drogą teraz mi się przypomniało iż podczas zeszłorocznej Parady Równości niosłem tęczową flagę pod którą była przyczepiona mała flaga Polski.Rozumiem że mam spodziewać się wezwania i procesu ? :-D


O ziom, ja to bym uciekała z kraju :xx
schlechtgelaunt (?) 24.02.2017 18:37
Baśka:
Poszłam o krok dalej...


co masz na myśli?
Baśka   dodane przez Facebooka 24.02.2017 17:59
Poszłam o krok dalej...
Mateusz   dodane przez Facebooka 24.02.2017 17:58
Mar   dodane przez Facebooka 24.02.2017 17:26
shingao (31) Szczecin 24.02.2017 17:04
Mnie jako Polaka znieważa, to że w polskich szkołach i urzędach, nie dość, że wiszą krzyże, to często są one zawieszone wyżej niż godło polskie.
whateverboi (?) 24.02.2017 16:59
ten to już całkiem odpłynął XDDD

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęczowa flaga obok polskiej to... znieważenie? Fot. za: twitter.com/GrupaStonewall
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku