logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
47
0
1

To babcia jest największym wsparciem

Elaine, Gavin i transpłciowość

Dodano: 23.02.2017, Aktualizacja: 24.02.2017

Transpłciowy youtuber, Gavin Cueto, opowiada o swoim coming oucie i pyta 83-letnią babcię, Elaine, o to, czy wiedziała, czy się bała i dlaczego była dla niego takim dużym wsparciem. 9 lat temu, gdy miał 11 lat, to właśnie ona była pierwszą osobą, której powiedział o tym, co czuje i że chce być chłopcem. Fantastyczna historia, sami zobaczcie.

Jej odpowiedź była zaskakująca: „Oczywiście, każda z nas chce być mężczyzną – mają lepsze życie”. Ale wiedziała, o co chodzi – domyślała się od pewnego czasu, podobnie jak jego matka. Przytuliła wnuka i okazała się być niesamowitym wsparciem. Nikomu nic nie powiedziała, zachowała to dla siebie, wierząc, że ten będzie wiedział, co ma zrobić dalej.

Nigdy o tym nie słyszałam” – mówi Elaine. Przyznaje się: nie wiedziała i nie rozumiała, jak można urodzić się w złym ciele, a samo słowo – transpłciowość – brzmiało dla niej obco i niezrozumiale. Starsze pokolenie niewiele wie o tożsamościach seksualnych – nie mieli skąd się uczyć ani czerpać wiedzy. Nie mówiło się o tym, chyba że w charakterze skandalu medialnego czy "niemoralnych zachowań".

Dwa lata później Gavin znów rozmawiał z babcią – tym razem o tym, że chce się zdecydować na korektę płci i terapię hormonalną. 

To babcia wybrała dla niego imię Gavin, ona zachęcała go do korekty i wspierała podczas całego procesu. I – jak sama zauważa – cały czas się uczy i go poznaje. Tym bardziej, że jest jej ulubionym wnukiem, a ma ich 20! Docenia to, co robi dla środowiska i ludzi, którzy borykają się z tym samym, co on sam ma już za sobą.

Jak zauważa sam Gavin, jest on w wyjątkowej sytuacji – ma rodzinę, która go wspiera i kocha, na którą może liczyć. Po 9 latach od momentu, kiedy przyznał się babci, czuje się spełniony, czuje, że podjął odpowiednią decyzję.

Nam pozostaje zazdrościć i babci, i rodziny. A Wy poznajcie historię z jego matką i to w jaki sposób Gavin powiedział jej, że jest transpłciowy. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Don't Bi It (16) Mińsk Mazowiecki 23.02.2017 15:26
Wiek, niewiedza czy wiara nigdy nie są przeszkodą dla wsparcia. Dają wybór, przynajmniej w moim odczuciu. Każdy ma wybór.
Moja babcia jest niesamowita. Nie ma w moim otoczeniu nikogo, kto dobro i miłość nakazane przez Biblię czerpałby i oddawał tak szczerze. Wspierała jedno z trójki dzieci, choć jest homo, i kocha nas wszystkich tak samo. Nie raz uroniłam łezkę wzruszenia, gdy poruszałyśmy ten temat. Wiedza, że ktoś darzy cię tak ogromną i bezgraniczną miłością, daje ci wsparcie na które zasługujesz i zawsze będzie cię akceptować jest niesamowita. Chce tylko, bym czuła się kochana i była szczęśliwa. A dzięki niej zdecydowanie jestem.
Więc... Nobla pokojowego dla każdej babci, która jest choć w połowie tak niesamowita jak ta czy moja. Zróbmy wszystko, by były dumne ze swoich wnuków.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
To babcia jest największym wsparciem Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku