logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
21
7

Administracja Trumpa nie chce chronić transpłciowej młodzieży

Wytyczne Obamy wycofane

Dodano: 23.02.2017, Aktualizacja: 23.02.2017

Administracja Donalda Trumpa wycofała w środę wieczorem wytyczne, które w maju zeszłego roku pojawiły się z inicjatywy Baracka Obamy. Chodzi o przypomnienie placówkom edukacyjnym, że studenci transpłciowi nie mogą być dyskryminowani i mają prawo do korzystania z łazienek i obiektów według swojej tożsamości płciowej.

Pismo z wytycznymi, podpisane przez departamenty edukacji i sprawiedliwości, zostało wysłane w maju zeszłego roku do wszystkich placówek edukacyjnych, które korzystają z publicznego finansowania. Przypomina się w nim, że szkoły powinny być bezpiecznym i przyjaznym miejscem i zaznacza się, że osoby transpłciowe nie mogą być w żaden sposób dyskryminowane. Chodzi o Title IX - czyli zapis w prawie, który zakazuje dyskryminacji ze względu na płeć.
ZOBACZ TEŻ 5 sposobów, by wspierać osoby trans W trakcie coming outu

Zwolennicy odbierania transpłciowej młodzieży jej praw zwracali uwagę, że Title IX nie dotyczy osób transpłciowych. I na ten argument m.in. powołał się Donald Trump, który w środę wieczorem zdecydował o wycofaniu wytycznych. W wysłanym do placówek edukacyjnych dwustronicowym liście czytamy, że administracja Obamy "niedostatecznie zanalizowała problem prawnie" i że poszczególne stany powinny same móc o tym decydować. To ukłon w stronę konserwatywnych stanów i polityków, którzy - tak jak w Karolinie Północnej, a niedługo też być może w Teksasie, chcą zakazać ludziom transpłciowym korzystania z łazienek według ich tożsamości płciowej.
ZOBACZ TEŻ 3 najciekawsze reakcje na transfobię w Karolinie Północnej Piękna dziewczyna, billboard i sukienka

Co ciekawe - CNN donosi, że ruch Trumpa nie spodobał się nowej szefowej departamentu edukacji, Betsy DeVos, która miała podobno przypomnieć prezydentowi, że obiecywał ochronę uczniów i studentów.

Komentatorzy zwracają uwagę, że transpłciowi studenci i tak są chronieni pod Title IX, ale list Trumpa wprowadza niepotrzebne zamieszanie i ryzyko transfobicznych zachowań.

Kim jest Gavin Grimm?

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że niedługo dowiemy się co na temat zakazywania osobom trans z korzystania z łazienek sądzi Sąd Najwyższy. Gavin Grimm, 17-letni uczeń z Virginii, poszedł sądu, gdy stał się ofiarą takiej właśnie dyskryminacji w swojej szkole. (md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
crashoverride (100) Trójmiasto 24.02.2017 7:59
Tego można się było spodziewać. Tym bardziej szokują dane, że około 28 procent środowiska LGBTQIA w USA, głosowało na Trumpa. Ci, którzy tak głosowali czują się teraz pewnie jak indyk, którzy czeka na Święto Dziękczynienia.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 1
prawo (?) 23.02.2017 16:41
i jeszcze jdno:

aaa:


Osobiście myślę, że takie sztuczne wymuszanie z zaznaczeniem, że dyskomfort innych się nie liczy robi więcej złego niż dobrego. Idąc tym tropem może trzeba by wgl wyeliminować oddzielne toalety. W końcu niektórzy może lubią chodzić do toalety płci przeciwnej, no przecież dyskomfort tamtych osób nie powinien dyskryminować takich biedaków.


Ty w ogóle wiesz co to jest dyskomfort? Nie obchodzi mnie czy chciałeś przejaskrawiony przykład dać, sam on jednak świadczy że w ogóle nie wiesz o czym piszesz. Jest monstrualna różnica pomiędzy tym jak ktoś lubi wchodzić do toalety płci przeciwnej i tego nie może robić i przeszkadza mu w sumie łażenie do swojej toalety, a dyskomfortem jaki odczuwa osoba transseksualna, która jest zmuszana chodzić do toalety płci przeciwnej. To trochę tak, jakby tobie kazali chodzić do damskiej. Nie poczujesz wstydu, stresu? Cwaniaczek. Już mi słów brakuje, na takie myślenie.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 2
Kobayashi-kun (?) 24.02.2017 22:47
Ledwie zaczął i już niszczy kraj...Oraz całe starania swego poprzednika.
Jak mogli wybrać tego ćwoka? Ameryka słono odczuje najbliższe cztery lata na swych plecach...Ugh.
Linbix (21) Poznań 23.02.2017 18:20
STOP Transfobii !
prawo (?) 23.02.2017 15:40
aaa:
Ok ale to nie znaczy, że jeśli ktoś utożsamia się z kobietą ale fizycznie nadal jest mężczyzną ma wchodzić do kobiecej łazienki. Łazienki podzielone są ze względu na różnice fizyczne nie psychiczne.


Dokładnie to znaczy, na szczęście zjawisko w większości jest tolerowane co świadczy o zrozumieniu społecznym. A gadka o podzielonych łazienkach to już bujda. Wystarczy zwykła muszla jak tak musisz dociekać. Nikt nie sprawdza czy robisz jedyneczkę, czy dwójeczkę. Bzdury totalne. Powiem jeszcze, że byłam na kosmetyce tam wykonywane są różne zabiegi i jakoś faceci też się mogą zapisywać ( inna sprawa że przynajmniej tam gdzie ja byłam chłopak się poddał) .
Wszystkie dziewczyny wiedziały też o mnie i choć na początek się krzywiły, potem byłam dla nich koleżanką, jak chodziłam do ubikacji ( i tak tylko do lustra i umywalki) to nigdy nie spotkałam się z krzywym spojrzeniem.

Biedne wstydzioszki, którym inna płeć w ubikacji przeszkadza...
aaa (?) 23.02.2017 13:46
Ok ale to nie znaczy, że jeśli ktoś utożsamia się z kobietą ale fizycznie nadal jest mężczyzną ma wchodzić do kobiecej łazienki. Łazienki podzielone są ze względu na różnice fizyczne nie psychiczne.

Osobiście myślę, że takie sztuczne wymuszanie z zaznaczeniem, że dyskomfort innych się nie liczy robi więcej złego niż dobrego. Idąc tym tropem może trzeba by wgl wyeliminować oddzielne toalety. W końcu niektórzy może lubią chodzić do toalety płci przeciwnej, no przecież dyskomfort tamtych osób nie powinien dyskryminować takich biedaków.

Jak wejdę do toalety i natknę się na kobietę to zapytam się jej co robi w męskiej toalecie. I nie nie będzie do transfobia jak chcieliby nawiedzeni social justice warriors.
Lord Byron (?) 23.02.2017 13:10
Coś mi się wydaje, że w całej tej aferze dużą rolę odgrywa anglosaski purytanizm.
W Polsce, w klubach hetero dziewczyny - nawet te cispłciowe, definiujące się jako dziewczyny - nagminnie wchodzą do męskich toalet. Niektórych chłopaków to bawi, innych zawstydza, ale nikogo jakoś strasznie nie szokuje. Nawet dojrzałym paniom w średnim wieku, zdarza się skorzystać z męskiej łazienki, gdy do damskiej jest wielka kolejka. Ostatnio byłem świadkiem takiej sytuacji w muzeum.
Myślę więc, że nawet osoby zupełnie nie rozumiejące fenomenu transseksualizmu, uznające, że Gavin jednak jest kobietą, nie uczyniłyby przedmiotem narodowej debaty, gdzie Gavin chodzi się odlać.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Administracja Trumpa nie chce chronić transpłciowej młodzieży Gavin Grimm, 17-latek z Virginii, który powalczy w Sądzie Najwyższym o godność i szacunek dla osób trans (fot. youtube.cnn)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku