logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
14
0
0

W Teksasie sikają dla LGBT!

Bo w końcu... każdy musi

Dodano: 22.02.2017, Aktualizacja: 22.02.2017

Nowa kampania to odpowiedź na propozycję rządu Teksasu, według której osoby transpłciowe nie będą mogły korzystać z toalet dla płci, z którą się identyfikują. Tzw. SB 6 czy Texas Privacy Act jest wciąż procedowany. Legislacja stanu działa prężnie i szybko. Proponowanym rozwiązaniom prawnym sprzeciwiają się korporacje, gwiazdy i organizacje broniące praw człowieka. Jak? Zachęcając m.in. do... sikania.

Richard Linklater, zdobywca Oskara za film "Boyhood", prezentuje minutowy klip, w którym Teksańczycy okazują solidarność i wsparcie dla społeczności osób transpłciowych. Tym samym sprzeciwiają się proponowanym zmianom. „Każdy sika, i każdy zasługuje na miejsce, gdzie może się wysikać” – mówi jedna z kobiet występujących w wideo.Jak zauważa Sarah Kate Ellis z GLAAD, prócz gwiazd i osób znanych - głos obywateli jest najbardziej istotny w tej debacie.

Aż 142 artystów, m. in. Grimes i Lady Gaga, podpisały list do władz stanowych, w którym wyrażają swoje oburzenie związane z konsekwencjami płynącymi z nowych przepisów. Podobnie wielkie koncerny i korporacje widzą powody do niepokoju, a także – NBA i NFL, organizacje sportowe.

Według gubernatora Grega Abbotta nie można ugiąć się pod groźbami ani NFL, ani NBA, ani korporacji. I wraz z autorem przepisów, Danem Patrickiem, staje na czele kampanii na rzecz SB 6.

ZOBACZ TEŻ "A może świat nie jest takim złym miejscem?" Jamie Raines i Jake Graf o transseksualnej codzienności


Podobne prawodawstwo zostało wprowadzone w zeszłym roku w Karolinie Północnej, która straciła sponsorów i wydarzenia kulturalno-sportowe– m.in. mistrzostwa NBA, rozgrywki regionalne NCAA czy koncert Bruce’a Springsteena. Według Forbesa, w ciągu 6 miesięcy budżet stanowy stracił ponad 600 milionów dolarów.

Podobne prawo rozważa wprowadzić Missouri. Tamtejszy polityk, Ed Emery, pod hasłem obrony prywatności dzieci, chce wprowadzić podobne rozwiązania prawne. Nie zgadzają się na to rodzice transpłciowych dzieci. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W Teksasie sikają dla LGBT! Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku