logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
9
4

Związki partnerskie nie dla hetero

Sędziowie: to dyskryminacja, ale... i tak przegrali

Dodano: 21.02.2017, Aktualizacja: 21.02.2017

Brak związków partnerskich dla par różnopłciowych to dyskryminacja - stwierdził sąd apelacyjny w Londynie, ale i tak orzekł, że Rebecca Steinfeld i Charles Keidan nie mogą w taki wstąpić. Para od trzech lat walczy o rozszerzenie instytucji związków partnerskich także i dla par różnopłciowych.

Przypomnijmy, że pary jednopłciowe w Wielkiej Brytanii mogą wstępować w związki partnerskie od 2005 roku, od 2014 na Wyspach jest pełna równość małżeńska. Związki pozostają jednak zarezerwowane tylko dla par męsko-męskich i kobieco-kobiecych. Rząd porzucił otwarcie tej instytucji dla par różnopłciowych, albowiem sprawa cieszyła się małym zainteresowaniem podczas konsultacji społecznych.
ZOBACZ TEŻ Małżeństwa dla LGBT, związki dla par różnopłciowych? Początek walki na Wyspach

Charles Keidan i Rebecca Steinfeld postanowili jednak to zmienić.
Ich zdaniem małżeństwo to "seksistowska" i "patriarchalna" instytucja, a związki partnerskie lepiej oddałyby charakter ich relacji. Od trzech lat prowadzą kampanię na rzecz otwarcia instytucji związków partnerskich także i dla par różnopłciowych - sprawa znalazła się w sądzie. We wtorek sąd apelacyjny w Londynie rozwiał wątpliwości pary - instytucja jest dla nich nadal zamknięta.

Co prawda sędziowie zgodzili się, że taka sytuacja to dyskryminacja, ale dwóch z trzech sędziów uznało, że brytyjski rząd ma jeszcze czas na zmianę prawa. 

W związku z tym, że związki partnerskie cieszą się teraz bardzo małym zainteresowaniem - rząd musi zdecydować co dalej: czy powinny zostać usunięte, spauzowane, czy właśnie otwarte na pary różnopłciowe. Politycy grają na zwłokę i podkreślają, że sam proces jest drogi i potrzeba czasu, by stwierdzić jak faktycznie równość małżeńska na nie wpłynęła.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 21.02.2017 20:36
lilianne_blaze:
To czy malzenstwo Charlesa Keidana i Rebecci Steinfeld bedzie "seksistowskie" i "patriarchalne" zalezy od Charlesa Keidana i Rebecci Steinfeld. (...) Teoretycznie maja racje ze sytuacja jest dyskryminacja i ze jesli malzenstwa i zwiazki sa dostepne dla LGBT to powinny byc dostepne rowniez dla hetero, ale zbyt powaznie to nie wyglada, na co im to, kolejny ktorzy chca byc "celebrytami" na jakis glupotach?
Może im się po prostu nazwa podoba lol. Małżeństwo ma konotacje patriarchalne, natomiast związki partnerskie już takie równościowe ;p. Na marginesie to trochę błędów zrobiłaś lol.
lilianne_blaze (100) Warszawa 21.02.2017 20:11
To czy malzenstwo Charlesa Keidana i Rebecci Steinfeld bedzie "seksistowskie" i "patriarchalne" zalezy od Charlesa Keidana i Rebecci Steinfeld.

"Zwiazki partnerskie" to byl glupi kompromis zeby dac czesc praw zachowujac "wyjatkowosc" malzenstw hetero, w momencie kiedy jest juz rownosc malzenska po prostu niespecjalnie maja racje bytu. Moim zdaniem rozsadnym wyjsciem bylaby po prostu ich likwidacja (z zachowaniem istniejacych oczywiscie, ale bez mozliwosci zawierania nowych). Przypominam ze jak ktos chce to malzenstwo mozna zawrzec w wersji "okrojonej" chocby ze wspolnoty majatkowej.

Teoretycznie maja racje ze sytuacja jest dyskryminacja i ze jesli malzenstwa i zwiazki sa dostepne dla LGBT to powinny byc dostepne rowniez dla hetero, ale zbyt powaznie to nie wyglada, na co im to, kolejny ktorzy chca byc "celebrytami" na jakis glupotach?
maxoku (31) Radom 21.02.2017 18:54
Zamiast się brexitem zajmować to by w końcu załatwili tą sprawę. Jak ktoś nie ma wyobraźni i nie rozumie na czym polega równość to takie głupoty wyczynia. I ile jeszcze czasu im to zajmie? Leniwość instytucjonalna totalna XD.
Hortensja (?) 21.02.2017 18:45
Z ust mi to wyjęłaś, teraz biali heteroseksualni mogą się czuć dyskryminowani. Tylko jeszcze rzuca się w oczy, to że Ty się czujesz z tym źle, że tak mówisz, a ile osób wpycha się buciorami do życia kogoś innego i zero wyrzutów sumienia?
Don't Bi It (16) Mińsk Mazowiecki 21.02.2017 15:52
Nie podoba mi się żaden rodzaj dyskryminacji, ale ciekawie jest spojrzeć na odwrócenie ról, gdzie to hetero muszą dochodzić swoich praw. Czuję się jak zły człowiek, mówiąc to, ale nawet lekko mi się to podoba. Jestem całkowicie przeciwna dyskryminacji, zupełnie i powinni to zmienić... ale... serio ciekawie jest spojrzeć, że to hetero brakuje jakiegoś przywileju i muszą o niego powalczyć.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Związki partnerskie nie dla hetero Rebecca Steinfeld i Charles Keidan, fot. za: Twitter
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku