logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
52
1
1

Village Angels – stróże Manchesteru

Prawdziwe anioły na ulicach

Dodano: 17.02.2017, Aktualizacja: 22.02.2017

Robbie Stone był świadkiem ataku na tle homofobicznym. Od tego czasu na ulicach Manchesteru stróżuje i pilnuje, by nic takiego znów się nie wydarzyło. W ramach Village Angels wraz z innymi wolontariuszami chodzi po okolicy sławnej Canal Street i pilnuje, by nie dochodziło do ataków na osoby LGBT, wspiera wszelkie działania prewencyjne oraz pomaga w zgłaszaniu incydentów na policję. Jeżeli mieszkasz albo przebywasz w Manchesterze - to Ci bohaterowie w różowych kamizelkach. Prawdziwe anioły!

24-latek uczestniczył w wydarzeniu w Gay Village – jego przyjaciel został zwyzywany i pobity. Skończyło się na rozległych obrażeniach i złamanej szczęce. Pomogła mu grupa Village Angels – organizacja, która stróżuje (dosłownie) w piątkowe i sobotnie noce po ulicach Gay Village.

Widząc ich działania, zgłosił się jako wolontariusz. Organizacja LGBT Foundation powołała grupę „aniołów” w ramach działań prewencyjnych. Mają wsparcie zarówno burmistrza, jak i lokalnej policji. Wolontariusze patrolują ulice, by nikomu nie działa się krzywda. Co ciekawe, w zeszłym roku udział w nocnym stróżowaniu wziął udział biskup Manchesteru.

„Wierzę, że to ważne, żeby nie zgadzać się na mowę nienawiści i ataki – każdy urodził się równy i nikt nie zasługuje, by być ofiarą” – mówi.„Czuliśmy się bezsilni. Mogliśmy tylko słuchać i cierpliwie czekać. Nie mogliśmy podejść bliżej – to groziło tragedią” - mówi jeden z członków o tym, jak powstrzymał kiedyś młodego chłopca przed popełnieniem samobójstwa. Udało się go uratować, a to doświadczenie zmieniło życie Aniołów, jak się nazywają członkowie Village Angels.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
crashoverride (101) Trójmiasto 20.02.2017 6:16
Świat jest pełen zła i dobra. Tu mamy przykład dobra. To dobrze, że są jeszcze na świecie tacy ludzie.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Village Angels – stróże Manchesteru Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku