logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
56
5
5

Papież Franciszek dziękuje Biedroniowi

Za miłe słowa

Dodano: 14.02.2017, Aktualizacja: 14.02.2017

"Dostałem podziękowanie z Watykanu, że ładnie mówię i piszę o papieżu Franciszku" - napisał kilka dni temu na Facebooku Robert Biedroń. Prezydent Słupska nie ukrywał, że kibicuje Kościołowi papieża Franciszka. "Kiedy widzę miłosierdzie papieża Franciszka zaczynam żałować, że nie jestem katolikiem" - mówił w zeszłym roku.

W lipcu zeszłego roku w rozmowie z Polsat News Robert Biedroń przyznał, że kibicuje Kościołowi papieża Franciszka. Jak się okazało - słowa prezydenta Słupska nie uszły uwadze Watykanu. Biedroń pochwalił się na Facebooku listem ze Stolicy Apostolskiej z podziękowaniami za miłe słowa.Polityk otrzymał także zdjęcie papieża i figurkę Matki Boskiej. Co ciekawe - nie jest tajemnicą, że prezydent Słupska kolekcjonuje figurki Matki Boskiej. "Fascynuje mnie to, że Matka Boska ma tak wiele przedstawień na całym świecie. W naszym kraju Matka Boska jest smutna, pełna cierpienia, równocześnie jest symbolem losu kobiety, ale nie wszędzie taka jest. Są kraje, gdzie jest uśmiechnięta, kolorowa, wesoła, jest tak samo różnorodna jak nasze społeczeństwo, a różnorodność jest cudowna" - mówił Biedroń w rozmowie z nami kilka lat temu.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
brachiocephalicus (26) Katowice 15.02.2017 9:31
A kiedy miłosiernie pobłogosławi Pański związek?
teahknight (30) Opole 15.02.2017 2:40
I nawet mu maryjkę do kolekcji przysłali :D Terlik i reszta homofobicznych dewot to się z zawiści chyba poskręcają hehe
pinoteres (30) Kraków 14.02.2017 20:27
Urocze.
W tym samym czasie w Watykanie odbywała się konferencja o problemie nielegalnego handlu organami. Powszechnie potępiono zaproszenie na nią Huanga Jiefu, byłego minister zdrowia Chin odpowiedzialnego za przemysłową skalę pozyskiwania organów od więźniów politycznych (w sporej części (o ironio) lokalnych chrześcijan). Osoba ta 'zasłynęła' (jako lekarz i polityk) przeprowadzeniem pokazowej transplantacji wątroby, do której zażyczył sobie 2 zapasowe organy... od pobrania których może minąć co najwyżej kilka godzin, co oznacza że musieli zabić dodatkowo 2 więźniów, tak na wszelki wypadek.
Dlaczego Watykan go zaprosił (tym samym legitymizując takie praktyki) ?
Hierarchowie Chińskiego kościoła katolickiego są w całości obsadzani przez partię, nie odpowiadają przed papieżem, i nie rozliczają się z nim. Watykan od dłuższego czasu próbuje to zmienić.
NIE KIBICUJĘ kościołowi papieża Franciszka.
Linbix (21) Poznań 14.02.2017 17:34
Bardzo miły gest :)
Zaskoczyło mnie pozytywnie iż w ogóle do niego doszło,bowiem nie ma co się łudzić iż gdyby zamiast Franciszka papieżem był JP II czy Benedykt XVI to by takiego gestu nie było.
Misia (?) 14.02.2017 11:31
Niech Matka Boska ma w opiece wszystkich gejów na świecie!!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Papież Franciszek dziękuje Biedroniowi Fot. za: Facebook.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku