logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
20
1

Związki partnerskie i pogrzeb Italii

Faszyści demonstrują przed ceremonią

Dodano: 09.02.2017, Aktualizacja: 09.02.2017

„Forza Nuova”, organizacja neofaszystowska, przedsięwzięła odpowiednie środki, żeby zamanifestować swój sprzeciw wobec związków partnerskich. Skoro hasłem był „kres włoskiej kultury”, zorganizowali pogrzeb przed miejskim ratuszem w małej miejscowości Cesena.

15 członków ultrakonserwatywnego ugrupowania przeszło ulicami miasteczka, niosąc na swoich ramionach trumnę przykrytą włoską flagą. Przebrani za księży i żałobników maszerowali w stronę ratusza, gdzie ceremonię zawarcia związku partnerskiego mieli Matteo i Marco.

Gdy dotarli na miejsce, wykrzykiwali niewybredne uwagi i obarczyli ich za „kres włoskiej cywilizacji”. W tym czasie rodzina i przyjaciele obu mężczyzn przybywali na ceremonię. Powiadomiono policję, protest, który znalazł swoją widownię na Facebooku, przerwano:

Swoją akcję ogłosili parę dni wcześniej, kiedy zaczęli rozklejać nekrologi Marco i Matteo. „Nie ma wątpliwości, że w ciągu ostatnich 40 lat, organizacje międzynarodowe dążyły do eliminacji ślubu – podstawy rodziny, podstawowej jednostki, bez której nie ma społeczeństwa. Co więcej – dążą one dalej… To środowiska, które wspierają rewolucję seksualną, kontrolę urodzin i rozwody” – grzmi Mirco Ottaviani z Forza Nuova.

ZOBACZ TEŻ Włochy już ze związkami Premier Renzi mówi "dość opóźnień"

We Włoszech nie ma małżeństw jednopłciowych, natomiast są związki partnerskie uchwalone w maju 2016 roku, jednak bez możliwości adopcji dzieci. Istnieją również tzw. „coppi di fatto”, forma formalnego konkubinatu. Jest to efektem orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Oliari i Inni przeciw Włochom. Warto również dodać, że pomimo ze większość Włochów to praktykujący katolicy, związki partnerskie cieszą się blisko 90% poparciem.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Aronia (?) 09.02.2017 12:47
Hop! Hop!
Belial (?) 09.02.2017 11:34
Ależ ci narodowcy nie wierzą w swoje narody, skoro się obawiają, że wszystko na około może je zniszczyć.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Związki partnerskie i pogrzeb Italii Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku