logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
40
1
1

Evan Rachel Wood otwarcie o biseksualności

„Kobiety są piękne. Mężczyźni też są piękni”

Dodano: 08.02.2017, Aktualizacja: 09.02.2017

„Czułam się zażenowana, zagubiona. Stłumiłam swoje uczucia, zagłuszyłam swój głos... Nie duśmy go, miejmy swój głos” – mówiła aktorka podczas gali Human Rights Campaign. Opowiedziała swoją historię: o lękach, o strachu, o niepewności i myślach samobójczych. Ale ta droga się kończy, gdy pojawia się akceptacja i wsparcie najbliższych.

Aktorka opowiedziała swoją historię. Podkreśliła siłę bycia widoczną, potrzebę walki każdego dnia i nie przestawania bycia sobą. „Podobają mi się kobiety. Wiedziałam już o tym, gdy miałam 12 lat. Ale taka byłam, nie myślałam, że to coś dziwnego, coś czego należało się obawiać. Wtedy poznałam słowo „biseksualizm”” – mówiła.

Aktorka poczuła lęk, niepewność. Z jednej strony wiedziała, kim jest, ale z drugiej - pojawiły się nowe emocje związane z byciem kimś, kto w opinii społeczeństwa nie jest normalny. W szkole było pełno mowy nienawiści. Bała się powiedzieć, że jest biseksualna komukolwiek. Zaczęły się zachowania autodestrukcyjne, niespokojne uczucia i ciągła obawa. W poruszającym przemówieniu – które polecamy obejrzeć w całości – opowiada, ile ją kosztowało ukrywanie prawdy, spełnianie oczekiwań innych i milczenie, które jest naszym największym wrogiem.

Wood ujawniła się jako osoba biseksualna w 2011 roku w wywiadzie dla magazynu „Esquire”. Od tamtego czasu jest głosem społeczności biseksualnej, która niejednokrotnie jest pomijana i zapomniana w społeczności LGBT.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
chereau (?) 08.02.2017 21:33
To fakt...a hejterstwo w sieci, aż kipi....od zjadanych żądzą dokopania komuś bezkarnie na oczach innych. Ciekawe skąd to się bierze ? Biseksualizm istnieje i nie jest to łatwe.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Evan Rachel Wood otwarcie o biseksualności Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/evanrachelwood/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku