logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.06.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
52
2
11

Co zrobić, gdy prawicowe gazety straszą LGBT?

Apel naszej czytelniczki

Dodano: 02.02.2017, Aktualizacja: 02.02.2017

Co zrobić, gdy prawicowe gazety straszą swoich czytelników społecznością LGBT? Jedna z naszych czytelniczek ma pomysł: "jeżeli tak jak ja pracujecie w salonikach prasowych - nie wystawiajcie tych gazet. Sama tak robię, moje dużo starsze koleżanki też. Niech to będzie odwrotnością akcji zakrywania bardziej liberalnej prasy na m.in. stacjach benzynowych".

W ostatni weekend "Nasz Dziennik" straszył rodziców edukacją antydyskryminacyjną w warszawskich szkołach. O interwencję w tej sprawie poprosił gazetę jeden z rodziców, który obawia się, "żeby pod płaszczykiem walki z dyskryminacją nasze dziecko nie zostało zniechęcone do tradycyjnego modelu rodziny". "Nasz Dziennik" dołączył nawet wzór oświadczenia, które rodzice mogą składać w szkole, zapewniający "zabezpieczenie przed demoralizacja".

Cały tekst znaleźć można w Internecie.

Artykuł na pierwszej stronie, zatytułowany "Równościowa lawina", bardzo poruszył jedną z naszych czytelniczek. Pracuje ona w saloniku prasowym: w związku z tym postanowiła "zakryć" podburzający przeciwko edukacji antydyskryminacyjnej dziennik.

"Proponuję taką akcję osobom LGBT pracującym w podobnych punktach, które sprzedają gazety typu "Nasz Dziennik", czy "Gazeta Polska Codzienna", do nie wystawiania ich" - namawia nasza czytelniczka i dodaje: "
Uznałyśmy z koleżankami w pracy, że to będzie protest przeciwko temu, co w tych gazetach wypisują. Koleżanki z pracy oczywiście oburzają się na tego typu artykuły, mimo iż żadna z nich nie jest związana ze środowiskiem osób LGBT. Miło jest mieć wsparcie w miejscu pracy. A takie małe "akcje" są równie ważne" - podkreśla.

Co sądzicie o pomyśle na taką akcję?

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (20) Poznań 03.02.2017 12:07
Chociaż zgadzam się też z uwagami z wcześniejszych komentarzy co należy robić
Linbix (20) Poznań 03.02.2017 12:05
Zawsze to jakiś pomysł :)
whateverboi (18) Zielona Góra 02.02.2017 23:30
patol:
Whateverboi, niestety tak nie jest. Szef, kierownictwo, oni nie mają wpływu na to, co jest dostarczane przed taki Kolporter. To Kolporter ma umowę podpisaną i mogą dostarczać co chcą. Kiedy do mnie na punkt przyszła gazeta TERAZ POLSKA, w której jawnie na głównej stronie pisali, że Żydzi chorują na schizofrenie i tą schizofrenia zarażają, pokazalam ją menadżerce i zapytałam, dlaczego my takie coś dostajemy... Powiedziała, ze to prasa ogólnokrajowa... Także niestety siła tkwi w sprzedawcach jedynie :)


smutno troche, ja w empiku znalazłem prasę "my kibice" chyba, gdzie na każdej stronie było "srali sie z ...", " jak kurvva ustawka była ponoć.." etc..... nie dowierzałem......... z tymi żydami to pół biedy, bo zawsze można zgłosic i sprawa pójdzie do sądu i zawsze jest jakiś procent na wygranie, ale co z tymi kibicami i propagowaniem takich treści "anty-wszystko"? No i kibole to bojówki PiS...
patol (24) Chorzów 02.02.2017 17:17
Whateverboi, niestety tak nie jest. Szef, kierownictwo, oni nie mają wpływu na to, co jest dostarczane przed taki Kolporter. To Kolporter ma umowę podpisaną i mogą dostarczać co chcą. Kiedy do mnie na punkt przyszła gazeta TERAZ POLSKA, w której jawnie na głównej stronie pisali, że Żydzi chorują na schizofrenie i tą schizofrenia zarażają, pokazalam ją menadżerce i zapytałam, dlaczego my takie coś dostajemy... Powiedziała, ze to prasa ogólnokrajowa... Także niestety siła tkwi w sprzedawcach jedynie :)
lilianne_blaze (100) Warszawa 02.02.2017 17:14
Wolnosc slowa nie obejmuje rzeczy typu falszywa reklama, pomowienie, falszywe zeznania. Wolnosc slowa OBEJMUJE "dla mnie geje sa obrzydliwi" czy "wedlug moich przekonan religijnych homoseksualizm to grzech", NIE objemuje "geje stanowia 40-80% pedofili" czy "lgbt sa zadrozeniem dla dzieci / tradycyjnych rodzin". Poniewaz wszystkie lub prawie wszystkie "artykuly" tego typu w duzej mierze opieraja sie na falszywych informacjach jak powyzej wolnosc slowa ich NIE obejmuje tak samo i z tego samego podowu jak nie obejmowalaby wypowiedzi ze np. ich autorzy bija i gwalca swoje dzieci.
whateverboi (18) Zielona Góra 02.02.2017 15:48
Matematyczka:
Cenzurowanie tego co uważamy za niesłuszne to jest dokładnie to samo, co ta gazeta proponuje zrobić w szkołach, ukrywając wiedzę na temat LGBT. Na pewno działanie na zasadzie "jak ty mnie, tak ja tobie" jest czymś słusznym? Po akcji o znaku pokoju, po kampaniach o tej samej miłości? Jest szeroki wybór prasy, każdy może wybrać sobie co chce czytać, a są wydania, które nie stosują żadnego zastraszania potworem gender ani niczym w tym stylu. Czytelnik ma wybór, gazety mają wybór, tak działa wolność słowa.


następna, ktora nie wie co to jest wolność słowa.
Obrażanie kogoś albo STWARZANIE wizerunku czyjegoś "wroga narodu" nie jest wolnością słowa.
jak mozna postawic znak rownosci pomiedzy osoby LGBTQ+, które ukrywaja tresci propagujace homofobię, dyskryminację i pomiedzy osoby, które piszą brednie lub nie chcą uczyć o dyskryminacji, mówią, ze problem homofobii nie wystepuje?
To nie sa takie same przypadki.
whateverboi (18) Zielona Góra 02.02.2017 15:45
Gdybym pracował w takim kiosku to będąc kierownikiem nie zamawiałbym tego, a będąc pracownikiem zakrywałbym i nie sprzedawał, mówiąc, ze nie ma, albo się skonczyły. Kierownik zobaczyłby, ze nie schodzą i by wycofał zamówienia.
Dobrze mysle?
shingao (31) Szczecin 02.02.2017 14:35
@Ryksa

Zakładając, że LGBT zagrażają społeczeństwu, to dyskryminacja jest czymś pozytywnym. Tutaj trzeba raczej pokazać, że straszenie społeczeństwa LGBT nie ma podstaw, że zagrożenie jest wydumane.
Ryksa (18) Warszawa 02.02.2017 13:09
A nie lepszy efekt miałyby akcje uświadaiające czym w ogóle jest dyskryminacja? Ukrycie "Naszego Dziennika" nie powstrzyma jego stałych czytelniczek i czytelnikòw od jego czytania. Może warto pomyśleć o innych metodach? Nawet jeśli jest trudno.
shingao (31) Szczecin 02.02.2017 12:49
Każda akcja, której celem jest dokopanie konserwie wzbudza moją sympatię. Jednak po zastanowieniu jestem raczej na nie.

1. Taka akcja miałaby sens, gdyby była na większą skalę. A nie będzie, bo główni gracze (Ruch, Kolporter, stacje benzynowe) nie zrezygnują z zarobku.

2. Za bardzo to przypomina klauzule sumienia u lekarzy i sprawę drukarza, który odmówił usługi org LGBT. Niech lekarze zajmą się leczeniem, a kioskarze sprzedawaniem gazet. To jest broń obosieczna. Inni mogą nie wystawiać gazet, który są przyjaźnie nastawione do LGBT. I co wtedy?

3. Gdyby rozszerzyć akcję na każdą napisaną bzdurę i manipulacje, to należałoby nie wystawiać co najmniej połowy gazet.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran