logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.04.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
25
9

Skauci nie chcą transów

8-latek wyrzucony z drużyny

Dodano: 01.02.2017, Aktualizacja: 01.02.2017

„To mnie rozzłościło. Zrobiło mi się też smutno, ale nie płakałem. Gdybym był nimi, nie miałbym z tym żadnego problemu” – mówi Joe. Chłopiec twierdzi, że został wydalony z drużyny, bo zdeklarował się jako osoba transpłciowa. To kolejna sytuacja, kiedy okazuje się, że osoby LGBT nie są mile widziane w zastępach. Okazuje się, że drużyna jednak przyjmie chłopca z powrotem. Ale historia zaczęła się mniej przyjemnie.

Kristie Maldonado i jej syn Joe, który wstąpił do drużyny skautów w październiku 2016 roku, poczuli się skrzywdzeni i oburzyli się, gdy został on wyrzucony z drużyny tylko dlatego, że jest transpłciowy. Chociaż okazało się, że jego rówieśnicy nie mają z tym najmniejszego problemu, to rodzice niektórych dzieci czuli się niekomfortowo. „Byłam w szoku, zasmuciło mnie to” – mówi matka.


„Dzieciaki nigdy nie miały z tym problemu. Miał paczkę przyjaciół. Dobrze się bawił” – mówi w wywiadzie dla NBC 10. Dodała również, że Joe jest osobą trans od 2 roku życia.

Maldonado zamierza wnieść sprawę do sądu przeciwko „Boy Scouts of America’a Northern New Jersey Coucil”. Argumentuje, że jako organizacja wychowawcza nie powinni się oni opierać na stereotypach i uprzedzeniach wynikających z orientacji seksualnej, tożsamości płciowej itp.

Sprawa ciągnie się od listopada. Organizatorzy obozów twierdzą, że chłopiec nie spełniał kryteriów, a przede wszystkim jednego – brak zgodności pomiędzy płcią zdeklarowaną a tą wpisaną w akcie urodzenia. 

Organizacja dopiero w 2013 roku wykreśliła orientację seksualną jako jedno z kryteriów przyjęcia. Dorośli geje mieli zakaz pracy jako wolontariusze i pracownicy aż do 2015 roku. Jako organizacja blisko związana ze środowiskiem kościelnym, każda drużyna ma jednak prawo do ustalania własnych kryteriów przyjęć nowych członków.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (9)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ernest   dodane przez Facebooka 02.02.2017 16:36
2 letni i świadomy swojej płci, no jasne (y)
busyghost (28) Szczecin:) 01.02.2017 20:29
Pomijając dlaczego stał się chłopcem. Teraz już identyfikuje się jako chłopiec, więc nie powinno się go w żaden sposób dyskryminować
dimi (37) suwałki 01.02.2017 19:35
Matematyczka:
Jak dwulatek może być transpłciowy? Rozumienie płci pojawia się u dziecka dopiero koło 4-5 roku życia. Coś mam wrażenie że rodzice tego dziecka chcieli zwrócić na siebie uwagę kosztem tegoż dziecka.

jak w wieku 20 lat jesteś matematyczką? czy w tym wieku już znasz matematykę? chyba chcesz zwrócić na siebie uwagę.
Krrysttiann (19) Poznań 01.02.2017 19:28
Pomijając niezbyt realistyczne stwierdzenie - nie oceniam, może to był bardzo dojrzały dwulatek, kto wie... - że takie dziecko może być transpłciowe to tym razem tak ciut ciut jestem po tej drugiej stronie barykady.
Są drużyny, które narzucają płeć swoim członkom - zastępy męskie i damskie - i to jest normalne. Władze więc mogły być lekko niepewne co zrobić z takim dzieckiem, jeśli podobna sytuacja nie miała wcześniej miejsca.
Lord Byron (?) 01.02.2017 19:20
Ta sprawa wygląda jak typowy SJW-prank.
Rzecz coraz modniejsza w państwach anglosaskich. Polega na wrzuceniu np. do mediów społecznościowych jakiegoś tematu, który przyciągnie tych najbardziej fanatycznych spośród bojowników o równość i poprawność polityczną, którzy w swym zapale nie dostrzegą w porę, że "coś tu śmierdzi". I staną się w ten sposób obiektem beki. Coś jak "bieg w obronie prawa do miesiączki". Inicjatywa, którą ktoś wrzucił bodajże na fejsa i sprawił, że feministki pobiegły przez Londyn z zakrwawionymi spodniami ku chwale siostrzaństwa i na pohybel patriarchatowi. Później się okazało, że ktoś je wkręcił.
Dziecko nie tylko w wieku 2 lat, ale nawet jeszcze 5 jest w psychologii rozwojowej określane jako "całkowicie zdane na opiekę rodziców". W najbardziej podstawowych kwestiach. Dwulatek w ogóle nie jest świadomy swojej tożsamości płciowej. Co najwyżej dopiero zaczyna odkrywać, że ma coś między nogami. Tymczasem niektórzy wydają się bezkrytycznie wierzyć, że 2-letnie dziecko zdążyło już nie tylko odkryć, ale jeszcze zakwestionować swoją tożsamość płciową! W wieku, w którym się jeszcze wali kupę do pieluch! Przyznam, że po prostu nie mogę uwierzyć, że można być aż tak naiwnym.
ElisaElisa (26) Sieradz 01.02.2017 18:56
Matematyczka:
Jak dwulatek może być transpłciowy? Rozumienie płci pojawia się u dziecka dopiero koło 4-5 roku życia. Coś mam wrażenie że rodzice tego dziecka chcieli zwrócić na siebie uwagę kosztem tegoż dziecka.
no właśnie też mnie ten fakt zadziwia / zastanawia
jabymtakniemyslal (20) Kraków 01.02.2017 18:52
Tak... Dwuletni transpłciowy chłopiec... Interesujące.
ElisaElisa (26) Sieradz 01.02.2017 15:41
Nie wiem, nie jestem przekonana czy faktycznie dziecko w wieku 2lat jest w stanie samodzielnie podjąć decyzje i być ku temu przekonanym, że na pewno nie jest dziewczynką czy też chłopcem... Jakoś jest to dla mnie mało prawdopodobne i raczej jest to 'narzucenie' ze strony rodziców, 2 letnie dziecko. Przemyślcie to i napiszcie co o tym myślicie bo ja teraz zachodzę 'w głowę'. Jestem całkowicie tolerancyjną osobą w stosunku do każdej seksualności... ale mowa tu o decyzji 2 letniego dziecka...
Matematyczka (?) 01.02.2017 15:06
Jak dwulatek może być transpłciowy? Rozumienie płci pojawia się u dziecka dopiero koło 4-5 roku życia. Coś mam wrażenie że rodzice tego dziecka chcieli zwrócić na siebie uwagę kosztem tegoż dziecka.
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Skauci nie chcą transów Fot. za: Youtube