logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
27.02.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
50
41

Krzyczeli na Marszu Niepodległości "Uderz liberała, imigranta i pedała!"

Sprawą zajmie się prokuratura

Dodano: 26.01.2017, Aktualizacja: 26.01.2017

Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie hasła "Uderz liberała, imigranta i pedała!", skandowanego w listopadzie w trakcie Marszu Niepodległości - donosi "Gazeta Wyborcza", która nagłośniła temat.

Nagranie, na którym słyszymy skandowane hasło, znalazło się na YouTubie. Autor nagrania, Maksymilian Wudecki, uchwycił moment, w którym widać, że hasło skandowane jest przez spikera z mikrofonem, jadącego na samochodzie z nagłośnieniem.

Na nagraniu słychać też puszczany homofobiczny rap, nie brakuje i obraźliwych transparentów.



"Gazecie Wyborczej" udało się dotrzeć do mężczyzny z mikrofonem - okazał się nim Michał Białek, prezes pomorskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej. Mężczyzna tłumaczył się gazecie, że on tylko "podbijał" hasła z jadącego z nagłośnieniem samochodu, a skandowania wspomnianego hasła sobie nie przypomina.

Tym tłumaczeniom wiary nie dała prokuratura Rejonowa Warszawy-Śródmieście, która wszczęła śledztwo w sprawie "publicznego nawoływania do stosowania przemocy, motywowanej przynależnością narodowościową, rasową, wyznaniową i polityczną".

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (41)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Piti96 (20) Ciechanów 29.01.2017 16:28
To ma być kur...de patriotyzm? Serio? To nie ma nic wspólnego z dawnym patriotyzmem. Oni zapomnieli, że na Powstaniu Warszawskim również ginęli osoby homoseksualne, że wśród znanych obywateli tego kraju, którzy dużo wnieśli do życia i nie tylko też byli homo, bi, lesbijki.

Poza tym... Polska dla Polaków, ale tacy krzykacze potem sobie mieszkają w Anglii i innych zagranicznych państwach. Logika.
aakunen (31) Newport (sometimes Koszalin) 29.01.2017 2:51
Panie Michale,

Jeśli jest pan ksenofobem, homofobem i w ogóle anty różnym "innym", to niech pan ma odwagę się do tego przyznać. A tu, "nie wiem", "nie pamiętam", "to nie byłem ja".
Prawdopodobnie całkowicie się z panem nie zgadzam, ale pozowanie na "patriotę" i obrońce "moralności" wymaga konsekwencji i odpowiedzialności.
maxoku (30) Radom 28.01.2017 22:50
don_diego44:
Ścigają tych którzy uderzali w kamerę ,trąbili dziennikarzowi do ucha ,zakrywali twarz dziennikarza flagą itp .I to wszystko jest nagrane.
Serio? To czemu nie robią użytek z tych nagrań? No jedna osoba została oskarżona za obrażenie jakiegoś posła, kiedy go tam nie było, tylko, że przez dziennikarza. To już dla mnie jakiś absurd i nie ma nic wspólnego z tym co piszesz. Ja tam myślę, że jakby na prawdę mieli ścigać tych co trzeba to by takiego przedstawienia przed rozpoczęciem śledztwa nie robili. Tyle, że nadal to co piszesz to są wykroczenia jak najbardziej godne potępienia, nieporównywalne jednak z przestępstwem z artykułu.
don_diego44 (51) Tychy 28.01.2017 21:15
@maxoku
Ścigają tych którzy uderzali w kamerę ,trąbili dziennikarzowi do ucha ,zakrywali twarz dziennikarza flagą itp .I to wszystko jest nagrane.
maxoku (30) Radom 28.01.2017 20:17
don_diego44:
Ta agresja fizyczna i słowna miała miejsce, bo było to sfilmowane.
To dziwne, że ściga się przypadkowych demonstrantów zamiast faktycznych sprawców skoro wszystko jest sfilmowane^^.
don_diego44 (51) Tychy 28.01.2017 20:08
@shingao
Wytruć PiSowców ,lać PiSowców dechą ,je..ać PiS, będą wyskakiwać przez okna -takie określenia to nie obrażanie konkretnego polityka, ale jest to nawoływanie do agresji wobec pewnej grupy społecznej.
shingao (30) Szczecin 28.01.2017 15:31
don_diego44:
@shingao
Nie, obrażanie polityka w chamski sposób też jest niedopuszczalne. KODowcy na tej swojej demonstracji zionęli taką agresją i chamstwem ,że na pewno dorównywali w tym skrajnej prawicy.


Nie, nie dorównywali. Nawoływanie do bicia grup społecznych, to nie to samo co obrażenie konkretnego polityka. Nudzi mnie pisanie znowu tego samego. Zło jest stopniowalne. To tak jakbyś morderstwo porównał do pobicia. Jedno i drugie jest złe, ale nie tak samo złe. Ty naprawdę nie rozumiesz najprostszych rzeczy, czy tylko udajesz?
don_diego44 (51) Tychy 28.01.2017 14:01
@maxoku
Ta agresja fizyczna i słowna miała miejsce, bo było to sfilmowane.
don_diego44 (51) Tychy 28.01.2017 13:59
@shingao
Nie, obrażanie polityka w chamski sposób też jest niedopuszczalne. KODowcy na tej swojej demonstracji zionęli taką agresją i chamstwem ,że na pewno dorównywali w tym skrajnej prawicy.
alessandro68 (?) 28.01.2017 12:42
maxoku:
don_diego44:
Mylisz się ,obecnie są wzywani na prokuraturę i przedstawiane są im zarzuty. Ja nigdy nie popierałem napadania na dziennikarzy na prawicowych demonstracjach.
To ty się właśnie mylisz. Ci ludzie nie są nawet podejrzewani o fizyczną przemoc, tylko inne dziwne rzeczy, które i tak najprawdopodobniej nie miały miejsca. Więc to wcale nie ci, którzy mieli rzekomo napadać na dziennikarzy są teraz ścigani. Gołym okiem widać, że ustawka, ale ty oglądasz świat przez pisowskie okulary to nigdy tego nie dojrzysz^^.

Najwidoczniej pod tęczową flagą gromadzą się także ludzie, którym sprawia przyjemność oglądanie świata przez takie okulary, i nic dla nich nie znaczy, że świat wygląda inaczej. don_diego44 korzysta na tym forum z przywileju demokracji liberalnej, z którą nie chce mieć nic wspólnego a sercem i duszą z radością przylgnął do lepszej zmiany. To tylko dowód na to, że środowisko LGBT jest tak różnorodne jak reszta społeczeństwa, i że korzystanie z demokracji jest zawsze bardzo chętnie wykorzystywane, także przez zwolenników takiego prawa i takiej sprawiedliwości, które by utłukły każdego geja, lesbijkę, emigranta oraz "nie naszego", bez zbędnych formalności i oglądania się na prawa człowieka - jak wiadomo (od niedawna) niesłuszne i szkodzące moralności publicznej i ładowi społecznemu, szczęściu i spokojowi "normalnej" i "zdrowej" części społeczeństwa.
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Krzyczeli na Marszu Niepodległości "Uderz liberała, imigranta i pedała!" Fot. Youtube