logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.02.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
40
13

Strona Białego Domu bez LGBT

Symboliczny gest?

Dodano: 23.01.2017, Aktualizacja: 23.01.2017

W piątek Donald Trump oficjalnie został prezydentem USA. Tego samego dnia zaktualizowana została strona Białego Domu: zniknęły z niej zakładki i wszystkie informacje dotyczące m.in. zmian klimatycznych, Obamacare, czy kwestii LGBT. Komentatorzy zwracają uwagę, że polityka poprzedniego prezydenta zwykle ląduje w "archiwum", ale wiele osób odebrało ten gest symbolicznie - zwłaszcza, że strona została zaktualizowana o program Trumpa.

Piątkowa inauguracja w Waszyngtonie i sobotnie marsze w obronie praw kobiet - tak wyglądają pierwsze dni prezydentury Donalda Trumpa.

Zaraz po inauguracji zaktualizowana została strona Białego Domu - zniknęły z niej podstrony i informacje dotyczące takich kwestii, jak zmiany klimatyczne, Obamacare, czy kwestii LGBT. Pojawiły się za to plany Donalda Trumpa co do polityki zagranicznej, energii, wojska, czy polityki społecznej w kontekście pracy. Korzystając z obecnej na stronie wyszukiwarki - nie dowiadujemy się nic na temat chociaż praw człowieka.

Komentatorzy zwracają uwagę, że polityka poprzedniego prezydenta zwykle
ląduje w "archiwum", ale wiele osób odebrało ten gest symbolicznie, jako znak, że Trump nie zamierza zajmować się prawami LGBT, kobiet, czy czarnej społeczności. Podkreśla się też, że pierwszego dnia prezydentury Baracka Obamy - w 2009 roku, na stronie Białego Domu znaleźć można było wiele informacji na temat działań poprzedników dotyczących LGBT.


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
BookSmellLover (25) Wrocław 07.02.2017 0:46
schlechtgelaunt:
Orochi:
Nie rozumiem... Został wybrany demokratycznie... Niech zaczną protestować wtedy kiedy zacznie robić cos głupiego a nie protestuja tak jakoś... Prewencyjnie


nie do końca.
od kilku lat system wyboru prezydenta w Stanach, czyli poprzez głosy elektorskie, jest krytykowany. i choć kiedyś miał sens, dziś prowadzi do nierówności głosów obywateli, a przewiduje się, że będzie coraz gorzej. co do reszty - zgadzam się zdecydowanie, ale obawiam się, że to kwestia kilku dni, o ile to już nie ten czas - nie uformował swojej administracji, choć już pełni urząd.


System elektorski ciągle ma sens. Stany to ogromny, zróżnicowany kulturowo i światopoglądowo kraj. Sęk w tym, że te różnice często mają charakter stanowy. Nie można więc zatem pozwolić aby jakiś duży stan, w którym dominuje konkretny światopogląd zawsze przegłosował kilka mniejszych stanów, w których wyznawane są inne wartości.
maxoku (30) Radom 24.01.2017 20:42
Orochi:
Ale wciąż pomijając głosy elektorskie trump mial większość w głosach obywateli :p
Yych, nie!? Trump nie miał większości w głosach obywateli, tylko Hillary Clinton. Kto ci takich głupot naopowiadał? lol
Orochi (24) Wrocław 24.01.2017 19:32
schlechtgelaunt:

nie do końca.
od kilku lat system wyboru prezydenta w Stanach, czyli poprzez głosy elektorskie, jest krytykowany. i choć kiedyś miał sens, dziś prowadzi do nierówności głosów obywateli.


To temat na inna dyskusje w sumie - debilizm wyborów w USA i ich system elektorski :p

Ale wciąż pomijając głosy elektorskie trump mial większość w głosach obywateli :p
maxoku (30) Radom 24.01.2017 18:00
@smutek
No z tego co wiem, to jeszcze nie mają tam pełnej równości. Wiele zależy od stanu i są takie, w których jest bardzo źle. A temat artykułu dotyczył tego, że Trump jest antyLGBT. Może nic jeszcze nie zrobił, ale jest duże prawdopodobieństwo, że zrobi. Obawy są, nie tylko w tej kwestii jak najbardziej uzasadnione.
smutek (?) 24.01.2017 13:41
shingao:
sumutek:
Jak tu bronić lewicy jak przedstawiają taki pogląd. Czego oni jeszcze chcą? Mają małżeństwa, to czego brakuje? To co jest w ameryce powinno być wszędzie, LGBT to norma, a nie coś co musi być wiecznie podkreślane. Nic Trump nie zrobił przeciw LGBT chce tylko by przestali robić z siebie pajaców, a oni dalej swoje...


Ameryka to ponoć wolny kraj, więc chyba każdy ma prawo do robienia z siebie pajaca. Jeden nawet został prezydentem. A samemu będąc pajacem, chyba nie ma sensu zarzucać pajacowanie innym?


Może za krótko napisane. Osobiście jestem za LGBT. Tylko nie da się dogadać z kimś kto ma prawe poglądy, kiedy mi przytacza sytuacje z Ameryki. Jak mam mu tłumaczyć, że LGBT chce tylko godnego traktowania, równego. Skoro Ci w Ameryce teoretycznie tę równość już mają i dalej coś im nie pasuje. Prywatnie ciężko jest walczyć o równość. W Polsce już od dawna nie powinno być dyskryminacji o taką głupotę jak kolor włosów, a nadal się zdarza i tak samo będzie się zdarzać dyskryminacja LGBT, bo zawsze się jakiś oszołom znajdzie.
shingao (30) Szczecin 24.01.2017 13:17
sumutek:
Jak tu bronić lewicy jak przedstawiają taki pogląd. Czego oni jeszcze chcą? Mają małżeństwa, to czego brakuje? To co jest w ameryce powinno być wszędzie, LGBT to norma, a nie coś co musi być wiecznie podkreślane. Nic Trump nie zrobił przeciw LGBT chce tylko by przestali robić z siebie pajaców, a oni dalej swoje...


Ameryka to ponoć wolny kraj, więc chyba każdy ma prawo do robienia z siebie pajaca. Jeden nawet został prezydentem. A samemu będąc pajacem, chyba nie ma sensu zarzucać pajacowanie innym?
sumutek (?) 24.01.2017 10:32
Jak tu bronić lewicy jak przedstawiają taki pogląd. Czego oni jeszcze chcą? Mają małżeństwa, to czego brakuje? To co jest w ameryce powinno być wszędzie, LGBT to norma, a nie coś co musi być wiecznie podkreślane. Nic Trump nie zrobił przeciw LGBT chce tylko by przestali robić z siebie pajaców, a oni dalej swoje...
shingao (30) Szczecin 23.01.2017 19:00
Luxorris:
Trump chcę się zająć sprawami, które będą miały realny wpływ na polepszenie jakości życia jak i na stabilność świata. (...)


No pewnie. Podważanie sensu istnienia NATO i dogadywanie się z Putinem (który bandycko napadł na Ukrainę) zapewni stabilność dla naszej części Europy.
Luxorris (18) . 23.01.2017 18:33
Trump chcę się zająć sprawami, które będą miały realny wpływ na polepszenie jakości życia jak i na stabilność świata. Co za przygłup! Przecież ważniejsze jest dbanie o możliwość LGBT do korzystania z łazienki według własnego uznania. Ciekawe czy by protestowali tak gdyby wygrała Hilary, przecież sprawy społeczne ich bardzo interesują a to jej złe decyzje wpłynęły pogorszenie sytuacji w wielu biednych krajach nie licząc jej ''biznesów'' w Afryce i na Bliskim Wschodzie, a i nie zapominajmy że Tramp powiedział, że jest tradycjonalistą ale chodzi na gejowskie wesela ponieważ to są jego przyjaciele i ludzie jak każdy inny a Hilary powiedziała że jedyną możliwością jest ślub między kobietą a mężczyzną, bo tak i już.
bander (15) Szczecin 23.01.2017 17:38
Nikogo to nie obchodzi pa
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Strona Białego Domu bez LGBT Fot. za: www.whitehouse.gov