logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
6
10

Seks, buty i wolność

Sprzeciw wobec kampanii reklamowej

Dodano: 20.01.2017, Aktualizacja: 20.01.2017

Australijska firma Volley, produkująca ubrania dla tenisistów, wypuściła reklamę nowych butów w ramach kampanii #grassroots. „Jesteśmy młodzi, chcemy zmiany – nie mówcie nam więc, kogo mamy kochać ani kim mamy być…” – brzmi jej przekaz. Organizacje chrześcijańskie skupiają się jednak na "obscenicznym promowaniu braku moralności". Czują się zaniepokojone, a sam klip uważają za niesmaczny i nienaturalny.

Sami zobaczcie, co spowodowało tak ostrą reakcję:



Oponentom chodzi głównie o promowanie homoseksualnego sposobu bycia. Nie zgadzają się na to. Ich niepokój budzi fakt, że z ekranu wylewa się „golizna i rozpasanie”, najgorszym może wydawać się obraz dwóch całujących się mężczyzn, ale nie – słowo „rooting” w slangu australijskim znaczy „seks”. Więc nie dość, że promują zachowania niebezpieczne i ryzykowne, to zarzuca się firmie brak etyki i brak zachowania moralnego przekazu w środkach masowego przekazu. „I ta firma sprzedaje swoje produkty Waszym dzieciom!”


Według Samueala Leighton-Dore’a, jednego z modeli: „Nie jestem pewien, czy obraziły ją obrazy czy… buty?” Sama kampania #GRASSROOTS to głos młodych Australijczyków i ich frustracji, która wynika z ograniczania wolności. Pikanterii dodaje fakt, że firma promuje inną kampanię – ‘safe rooting’:

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
alessandro68 (?) 28.01.2017 11:51
man22:
whateverboi:
zewszad_i_znikad:
Nie podoba mi się. Dla mnie seks to nie wolność. Dla mnie-osobiście seks i wolność są sprzeczne, więc wybieram wolność.


seks i wolnosc sa sprzeczne? szczerze wspolczuje...


a ja wspólczuję Tobie, za parę lat zrozumiesz o co chodzilo starszemu koledze.

Każdemu wolno myśleć jak uważa. Ja bym nie tyle współczuł co życzył, żeby mann22 nie musiał wybierać między jednym i drugim, ale żeby w obu się odnalazł z wzajemnością:-)
crashoverride (100) Trójmiasto 23.01.2017 14:38
Fajna reklama i częściej w niej widać pary mieszane niż dwóch chłopaków. Fundamentaliści myślą, że jeśli zakażą pokazywania takich rzeczy to niektóre z ich dzieci nie będą homoseksualne. Mylą się, o czym się w swoim czasie przekonają, a reklama butów nic z tym nie będzie miała wspólnego.
man22 (26) Gdańsk 22.01.2017 23:31
whateverboi:
zewszad_i_znikad:
Nie podoba mi się. Dla mnie seks to nie wolność. Dla mnie-osobiście seks i wolność są sprzeczne, więc wybieram wolność.


seks i wolnosc sa sprzeczne? szczerze wspolczuje...


a ja wspólczuję Tobie, za parę lat zrozumiesz o co chodzilo starszemu koledze.
teahknight (30) Opole 22.01.2017 13:09
jak dla mnie sympatyczna reklama, homofobom zawsze musi coś się nie podobać.
alessandro68 (?) 21.01.2017 19:45
To, że buty nie dzielą i noszą je ludzie hetero oraz LGBTI, wiemy już o dawna, buty sportowe też, choć z pewnością to bardzo oburza konserwatywne środowiska, które być może właśnie odkryły, że to prawda.
whateverboi (?) 21.01.2017 13:15
Organ_lover:
whateverboi:
zewszad_i_znikad:
Nie podoba mi się. Dla mnie seks to nie wolność. Dla mnie-osobiście seks i wolność są sprzeczne, więc wybieram wolność.


seks i wolnosc sa sprzeczne? szczerze wspolczuje...


Reklama jest krytykowana przez środowisko konserwatywne, które uważa zapewne, że seks powinien nastąpić po ślubie. Zasada ta została opracowana po to, by kochający się ludzie znali się niemal w każdej sferze i nikomu nie pozwalali przekazać swojej intymności. Z tego punktu relacje pokazane na reklamie są rzeczywiście gorszące. To, że obecnie panuje rozwięzłość seksualna, szczególnie wśród LGBT, to zupełnie inna sprawa i możliwe, że z twojej perspektywy (siedemnastolatka, który o ślubie ma pojęcie dość... skąpe), zabawy z facetem, którego znasz max pól roku mogą wydawać się fajne, ale na starość zobaczysz, że nie tędy droga albo nie obaczysz i umrzesz uwięziony w swoich przekonaniach. Nie mówię, że seks to okowy wolności, ale warto pomyśleć o czymś więcej w relacjach niż zadowoleniu obu stron


twoj komentarz i ty jestescie tak zalosni, ze nie mam ochoty sie do tego odnosic
aczkolwiek szanuje cie za to, ze z 7 słów wysnułeś opinie o mnie i moim zyciu seksualnym. Widocznie jesteś magikiem. Tylko na maturce z polaka nie bierz interpretacji poezji bo ci nie zalicza za nadinterpretacje albo widzenie tego, co chcesz widzieć.
Sam masz 17 lat więc również niewiele wiesz. I powiem ci, ze nie każdy na swiecie dąży do związku na całe zycie wiec nie kazdy moze na starosc zalować etc etc
A poproszę tylko o dane o rozwiązłości seksualnej, szczególnie w środowisku LGBT
No bo chyba nie wiesz tego z własnego doświadczenia, prawda? :)
Organ_lover (18) Łódź 21.01.2017 2:06
whateverboi:
zewszad_i_znikad:
Nie podoba mi się. Dla mnie seks to nie wolność. Dla mnie-osobiście seks i wolność są sprzeczne, więc wybieram wolność.


seks i wolnosc sa sprzeczne? szczerze wspolczuje...


Reklama jest krytykowana przez środowisko konserwatywne, które uważa zapewne, że seks powinien nastąpić po ślubie. Zasada ta została opracowana po to, by kochający się ludzie znali się niemal w każdej sferze i nikomu nie pozwalali przekazać swojej intymności. Z tego punktu relacje pokazane na reklamie są rzeczywiście gorszące. To, że obecnie panuje rozwięzłość seksualna, szczególnie wśród LGBT, to zupełnie inna sprawa i możliwe, że z twojej perspektywy (siedemnastolatka, który o ślubie ma pojęcie dość... skąpe), zabawy z facetem, którego znasz max pól roku mogą wydawać się fajne, ale na starość zobaczysz, że nie tędy droga albo nie obaczysz i umrzesz uwięziony w swoich przekonaniach. Nie mówię, że seks to okowy wolności, ale warto pomyśleć o czymś więcej w relacjach niż zadowoleniu obu stron
rezzy (31) Kraków 20.01.2017 19:50
Dla mnie reklama idiotyczna. Mam wrażenie że golizna ma tylko przyciągnąć do ekranu i zszokować aby ludzie zwrócili uwagę na reklamę (być może aby było głośno o niej w internecie, a wiadomo w reklamie liczy się efekt), bo ja sam nie widzę żadnego związku golizny z butami. O tak... widzę goliznę, obejmujących i całujących się ludzi. Co więc jest pierwszą rzeczą, o której myślę w takiej sytuacji? Oczywiście, żeby kupić sobie buty! To takie naturalne XD.
whateverboi (?) 20.01.2017 15:47
zewszad_i_znikad:
Nie podoba mi się. Dla mnie seks to nie wolność. Dla mnie-osobiście seks i wolność są sprzeczne, więc wybieram wolność.


seks i wolnosc sa sprzeczne? szczerze wspolczuje...
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 20.01.2017 15:23
Nie podoba mi się. Dla mnie seks to nie wolność. Dla mnie-osobiście seks i wolność są sprzeczne, więc wybieram wolność.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Seks, buty i wolność Fot. za: Twitter