logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
96
1
4

Nowy teledysk Troye Sivana

Coming out i historia LGBT

Dodano: 20.01.2017, Aktualizacja: 20.01.2017

„Zawsze byliśmy, zawsze będziemy. Ten utwór jest dla tych wszystkich, którzy byli przede mną i walczyli o moje prawa, dla tych wszystkich, którzy podejmują się tej walki każdego dnia. Bez względu na czasy, kochajmy. Troye” – napisał wokalista. Jego wzruszający teledysk to dzieło Luke’a Gilforda, a usłyszeć w nim możemy również Betty Who. Czarno-białe wideo pełne jest fragmentów nagrań z przeszłości, z początków ruchu LGBT - pojawił się m.in. Harvey Milk, ujęcia par jednopłciowych, ale i mas idących we wspólnym celu: równości i akceptacji.

Teledysk do utworu z płyty „Blue Neighbourhood” miał premierę dzisiaj w nocy. Efekt współpracy artystów – rewelacyjny. Troye jest jednym z tych, którzy w swojej twórczości bezpośrednio nawiązują do orientacji seksualnej. Według samego piosenkarza jest to jego najważniejszy utwór, jaki kiedykolwiek zrobił. Nie da się uciec od wątków politycznych – dziś inauguracja Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Sivan nie ukrywa, że data premiery nie mogłaby być bardziej wyjątkowa i symboliczna...Troye stał się głosem nowego pokolenia LGBT, aktywistą. W swoich utworach mówi o problemach i bolączkach, doświadczeniach, z którymi spotyka się każdy dorastający gej.

W wywiadzie dla The Paper, powiedział, że postacie jak George Michael czy Ricky Martin to całkowicie inna generacja, inne pokolenie, że w związku z tym czuje lukę – to już nie wystarcza. „Myślę, że brak reprezentacji to coś, co kształtuje nowe pokolenie LGBT. Chciałbym inspirować moich fanów, żeby zrozumieli, że to, co powoduje, że czujemy się inni, dziwni w dzieciństwie, często staje się tym, co czyni nas najlepszymi w późniejszym wieku. Trzymaj się tego, co kochasz, rób to co kochasz i nigdy za to nie przepraszaj. Nie musisz zadowalać każdego wkoło. Skup się na sobie” - mówi 22-latek.

Troye Sivan, znany m.in. z filmu „The X-Men Origins: Wolverine”, wyoutował się w 2013 roku na platformie YouTube, podkreślając, że „Nie ma się czego wstydzić”. W 2015 wypuścił krążek, który promowały trzy teledyski – „Wild”, „Fools” i „Talk Me Down”, w których snuje opowieść o parze chłopaków – od przyjaźni z dzieciństwa do nieszczęśliwego zakończenia.

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
elvis18 (29) Warszawa 22.01.2017 14:08
Troye Sivan z miejsca stał się jednym z moich ulubionych wykonawców, koncert w Berlinie był wspaniały, ale chętnie zobaczyłbym już jakiś nowy materiał:)
fleursaffron (19) Wrocław 22.01.2017 1:43
Kocham Troye'a i jego twórczość, jest niesamowitą osobą.
RedGreenBlue (18) Ruda Śląska 20.01.2017 23:35
Troye'a Sivana*
Waniliowa_a (21) Radom 20.01.2017 20:36
Troye Sivan-nienawidzę Cię...
Jego teksty doprowadzają mnie do płaczu (Talk me down,fools,for him.,heaven)
Powiem Wam szczerze,że chciałabym mieć móc w sobie tyle siły aby walczyć o prawa dla tej cudownej społeczności LGBTQ

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nowy teledysk Troye Sivana Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku