logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
39
1
4

Polska jako... lepszy świat?

Dziś premiera filmu "Nowy świat" na DVD! (konkurs)

Dodano: 11.01.2017, Aktualizacja: 11.01.2017

"Nowy świat" to trzy poruszające historie trójki młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć swoje miejsce w lepszym świecie…w Polsce. To trzy nowele filmowe nakręcone przez Elżbietę Benkowską ("Żanna"), Michała Wawrzeckiego ("Azzam") i Łukasza Ostalskiego ("Wiera"). Produkcja, nagrodzona na festiwalu OFF Camera w 2016 roku, debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 11 stycznia. Mamy dla Was konkurs!

W podróży ku lepszemu, w ucieczce od złego, przyglądamy się losom trzech młodych imigrantów z Białorusi, Ukrainy i Afganistanu, dla których Polska stała się tytułowym "nowym światem".

Żanna (Olga Kawalaj-Aksenowa) – Białorusinka, która wraz ze swoją córką, po opuszczeniu męża (Dariusz Majchrzak) białoruskiego opozycjonisty, mieszka u siostry w Warszawie. Chce się od nich jak najszybciej wyprowadzić i w końcu stworzyć normalne życie ze swoim chłopakiem. Jej plany komplikuje mąż, który ponownie zostaje aresztowany i w areszcie podpisuje lojalkę z tęsknoty za rodziną. Kogo Żanna wybierze? Czy posłucha głosu serca, czy tego, co podpowiada jej rozum?

Azzam (Hassan Akkouch) – Afgańczyk, pracujący dla polskiej armii jako tłumacz, jest traktowany jako zdrajca w swojej ojczyźnie. Po ewakuacji do Polski nie potrafi otrząsnąć się z wojennych przeżyć. Cena, jaką musi zapłacić za wolność, okazuje się być bardzo wysoka. Czy odnajdzie się w nowym świecie, w którym zawsze będzie tym "obcym"?

Wiera (Karina Minajewa) – Ukrainka, która ucieka do Polski, aby w tajemnicy przed rodziną dokonać operacji korekty płci. Niespodziewana wizyta jej ojca oraz małego syna sprawia, że musi na nowo zmierzyć się z tym kim jest i z tym, kim chce się stać."Nowy świat" – to trzy nowele, a tak naprawdę kilka debiutów. Do współpracy z debiutującymi scenarzystami zostali zaproszeni trzej debiutujący reżyserzy, a następnie trzej młodzi debiutujący operatorzy. "Zaryzykowaliśmy i daliśmy szansę wypowiedzi na ważny temat młodym ludziom. Swego czasu zrobiliśmy to już przy "Odzie do radości" w reżyserii Jana Komasy, Ani Kazejak i Maćka Migasa" – mówi producent Jan Kwieciński, również debiutujący na dużym ekranie filmem "Nowy świat".

W rolę Wiery wcieliła się transpłciowa topmodelka z Ukrainy, Karina Minajewa: "Tuż przed zdjęciami, znaleźliśmy Karinę, która urodziła się chłopakiem. Przechodzi transformację i znajduje się dokładnie w tym samym momencie co nasza bohaterka" - mmówi Łukasz Ostalski. "Gdy zaproponowano mi rolę Wiery, z początku przestraszyłam się i nie chciałam jej zagrać. Jednak po dłuższym zastanowieniu pomyślałam, że warto opowiedzieć historię, która może być uskrzydlająca i podnosząca na duchu" - podkreśla aktorka i modelka.

Premeria na DVD: 11 stycznia. Film pod patronatem QUEER.PL.

KONKURS!

Mamy dla Was kilka egzemplarzy filmu na DVD. Co trzeba zrobić? W komentarzu pod newsem w kilku zdaniach napiszcie o Waszym wymarzonym lepszym, "nowym świecie". Gdzie i jaki powinien być? A może jest nim właśnie Polska?

Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku, 23 stycznia. Ze zwycięzcami skontaktujemy się poprzez wiadomość na portalu.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
alessandro68 (?) 12.01.2017 23:07
Ryksa:
Polska, mam nadzieję, że zawsze będzie dla mnie światem wspaniałym. Kultura, sztuka polska jest fascynująca, a język - przepiękny.
Ale mogłaby być światem lepszym - jako kraj w którym szanuje się jego historię z umiejętnością rezerwy i szanuje się tradycję otwartości i tolerancji.
Dla mnie, moim prywatnym miejscem lepszym od innych, chciałabym by była pewnego dnia Warszawa - wolna od bigotów, ale nie od kościołów, nowoczesna, ale wciąż trochę tyrmandowska trochę prusowska, przyjazna.


i niech nigdy takie marzenia nie umierają
invisigoth (32) Wrocław 11.01.2017 20:54
Polska ♥
Ryksa (19) Warszawa 11.01.2017 16:06
Polska, mam nadzieję, że zawsze będzie dla mnie światem wspaniałym. Kultura, sztuka polska jest fascynująca, a język - przepiękny.
Ale mogłaby być światem lepszym - jako kraj w którym szanuje się jego historię z umiejętnością rezerwy i szanuje się tradycję otwartości i tolerancji.
Dla mnie, moim prywatnym miejscem lepszym od innych, chciałabym by była pewnego dnia Warszawa - wolna od bigotów, ale nie od kościołów, nowoczesna, ale wciąż trochę tyrmandowska trochę prusowska, przyjazna.
shingao (31) Szczecin 11.01.2017 14:05
Tu mam ciekawszy temat:

dziennik.pl: "Zniewieściałe zachowania". 13-latek odebrany matce przez włoski sąd
http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/539875,wlochy-13-latek-odebrany-matce-przez-sad-bo-jest-zbyt-zniewiescialy.html

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Polska jako... lepszy świat? Karina Minajewa jako Wiera, fot. mat. pras.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku