logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
26
0
3

David Bowie wiecznie żywy

BBC ujawnia tajemnice artysty

Dodano: 10.01.2017, Aktualizacja: 10.01.2017

W sobotę brytyjska telewizja opublikowała dokument, „David Bowie: The Last Five Years”. Oprócz próby poznania jego osoby to także towarzyszenie mu przy tworzeniu albumów: „The Next Day”, i „Blackstar”, organizacji trasy koncertowej „Reality”, po której Bowie zniknął na 9 lat. Ale także jedynego w jego karierze musicalu, „Lazarus”.

Artysta, który zmarł równo rok temu, obchodziłby wczoraj 70. urodziny. Bowie miał raka wątroby. Nie wygrał z nowotworem. W nowym dokumencie będą niepublikowane wcześniej nagrania, kulisy, wywiady. Całe 5 lat w zaledwie półtorej godziny. ”Nikt wcześniej nie zajął się tym okresem, a to interesujące terytorium do zbadania. To czas kiedy pracował najciężej, no może prócz początku lat 70., kiedy był Ziggy Stardust, Hunky Dory i Aladdin Sane” – mówi Francis Whately, reżyser. To kontynuacja „David Bowie: Five Years” z 2013 roku.

DAVID BOWIE - THE LAST FIVE YEARS (2017) from Craig MacNeil on Vimeo.

Co więcej – mija rok i będzie nowa płyta! Nie do końca nowa, ale będzie wydany album z lat 70. Uważano się, że zaginął. Perełki z dna szuflady, soulowe, funkowe, r’n’b – płyta ”The Gouster”. Powstała w 1974 roku, teraz stanie się częścią boxu: „David Bowie – Who Can I Be Now? (1974-1976)”, kontynuacji „David Bowie – Five Years (1969-1973)”. To pierwsze wersje utworów z „Young Americans”.Co wiemy o nowej płycie? Nie wiadomo, czy to nowość czy tylko zabieg marketingowy. Tak czy owak – to niezła gratka dla fanów Bowie’go. Będzie między innymi zfunkowany „John, I’m Only Dancing”. Tytułowy „gouster” to strój, który nosiły afroamerykańskie nastolatki w latach 60. w Chicago, ale w kontekście albumu – to poczucie dumy i szczęścia.

Dzisiaj, o godzinie 20:00 koniecznie idźcie do któregoś z kin Multikino na dokument z wystawy „David Bowie Is” z londyńskiego Victoria and Albert Museum: ponad 300 pamiątek wybranych z liczącej 75 tysięcy kolekcji.

Również dzisiaj w Canal+ o 21:00 – dokument „David Bowie: Człowiek, który zmienił świat”. Podróż po Londynie, po miejscach, które ukształtowały artystę oraz wywiady z przyjaciółmi.

Od trzech dni – nowy teledysk:Utwór „No Plan” to jeden z paru nieznanych do tej pory kompozycji, które znalazły się jako dodatek na płycie do musicalu „Lazarus”.


(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
InfinityNight (?) 19.09.2017 21:03
Jego muzyka zmieniła moje życie... Pomogła mi przyjść przez labirynt własnej seksualności. Tworząc inne, nieznane mi możliwości wyboru. Do każdego akordu, nuty i słowa mam ogromny szacunek!
fabia75 (42) Zagłębie 10.01.2017 22:29
Wielkim zaskoczeniem to nie jest; już od roku pojawiały się różne spekulacje na ten temat, że David Bowie prawdopodobnie coś przygotował. Cokolwiek to będzie - biorę w ciemno.
A.J. (19) Piła 10.01.2017 12:47
Uwielbiam Davida, dlatego nienawidzę tego, co się z nim robi po śmierci. To samo robili z Michaelem. Ludzie - prawdopodobnie istniały JAKIEŚ dobre powody, dla których pewne utwory z ich dyskografii nie ujrzały światła dziennego. Oni naprawdę mieli możliwość podzielenia się tą wcześniej niewydaną twórczością za życia. Skoro tego nie zrobili to prawdopodobnie w jakiś sposób nie wpisywała się w ich wizję sztuki. Może wypadałoby uszanować cudzą pracę? To tak jakby wyrywać pisarzowi notatki w trakcie jego procesu pisarskiego.
RaraAvis (?) 10.01.2017 12:00
Bowie był artystą, ale załatwił się na własne życzenie - ćpun na miarę światową, i tak cud że skończył tylko z nowotworem wątroby. A cóż, firmy by zbić jeszcze hajs na jego twórczości robią, widzę, wszystko :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
David Bowie wiecznie żywy Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/davidbowie/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku