logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
26.09.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
83
42

Proces ws. zabójstwa Ewy Tylman: outing partnerów oskarżonego w TVP info

Milcke: jestem porażony, zszokowany i zniesmaczony

Dodano: 03.01.2017, Aktualizacja: 03.01.2017

Dziś w Poznaniu ruszył proces Adama Z. w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Oskarżonemu mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub dożywocie. Proces relacjonują media - Adam Z., który nie ukrywa swojej homoseksualnej orientacji, nie przyznaje się do winy. Oskarża policję o przemoc i homofobię, nie brakuje też intymnych szczegółów z życia mężczyzny, w tym nazwisk jego partnerów seksualnych. "Jestem porażony, zszokowany i zniesmaczony tym, co dziś zobaczyłem w telewizji. Być może te wszystkie informacje mają jakieś znaczenie procesowe, ale jakie mają znaczenia dla nas? Widzów i obserwatorów tego procesu?" - komentuje pisarz, Mikołaj Milcke.

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku. Ostatni raz widziano ją w towarzystwie Adama Z., który - po eksperymencie procesowym - został zatrzymany w grudniu i od tego momentu przebywa w areszcie. W lipcu zeszłego roku ciało kobiety odnaleziono w Warcie. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła Adama Z. o zabójstwo - zepchnięcie kobiety ze skarpy, a następnie do rzeki. W trakcie śledztwa mężczyzna miał przyznać się policjantom do zabójstwa, twierdzi, że został jednak do tego zmuszony, a policja używała wobec niego przemocy, a także homofobicznie wyzywała.

We wtorek ruszył proces w Poznaniu, który z trzyminutowym opóźnieniem relacjonują media, odtajnienia procesu chciała m.in. rodzina Ewy Tylman, jak i sam oskarżony. Podczas retransmisji, którą oglądać można m.in. w TVP info, gdzie padło nazwisko oskarżonego, jak i nazwiska jego partnerów. Mogliśmy się też dowiedzieć o preferencjach seksualnych Adama Z. i tego, z jakiego serwisu randkowego korzysta.

Swojego oburzenia nie kryje pisarz, Mikołaj Milcke. Komentuje, że "Bezdyskusyjnie sąd musi ustalić prawdę i wydać wyrok. Tego wszyscy oczekujemy, ale czy naprawdę wszyscy muszą przy okazji poznać intymne szczegóły z życia Adama Z?".

"Jestem porażony, zszokowany i zniesmaczony tym, co dziś zobaczyłem w telewizji. Być może te wszystkie informacje mają jakieś znaczenie procesowe, ale jakie mają znaczenia dla nas? Widzów i obserwatorów tego procesu? Mimo, że telewizje pokazują przebieg wydarzeń na sali z opóźnieniem i próbują "wypikować" dane osób trzecich to niestety im się to nie udaje. Co najmniej połowa imion i nazwisk różnych osób, w tym gejów, poszła w eter. Tak ma to wyglądać? Naprawdę?" - podkreśla pisarz.

Milcke zauważa też drugą stronę upublicznienia procesu, dotyczącą potencjalnej homofobii i outingu: "Czekam na śledztwa dotyczące chłopaków, których nazwiska usłyszeliśmy dziś w poznańskim sądzie. Czekam na to aż z telewizji ich rodziny i otoczenie dowiedzą się o ich orientacji".

Cały komentarz na blogu Mikołaja Milcke.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (42)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Daf"ThePig"Miscavige (?) 05.01.2017 21:44
http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/ciekawostki/87797,(...)owy.html

facet wysyłał smsy do znajomych oraz wspominał, co zapamietał z całego zdarzenia... analiza krwi Adama Z. tez daje pewne poszlaki, czy facet jest wiarygodny czy nie... domniemanie niewinności czy analiza zebranych dowodów pośrednich??
DJ_ (?) 05.01.2017 20:00
shingao:
DJ_:
Nawet to, że ktoś jest - np. - ćpunem, dziwką, alkoholikiem, nie czyni z niego automatycznie mordercy. W naszym środowisku osób uzależnionych jest niemało, ale również heteryków dotyczy ten problem. Może nawet pod pewnymi względami bardziej, bo jakoś latem od 5 mordy pod sklepem monopolowym nie drą geje. :)


Skąd Ty wiesz jaką orientację mają osoby drące mordę pod monopolowym?

Może dlatego, że wychowałam się na tym osiedlu, znam ich, znam ich żony, ale, wiadomo, polska, katolicka, alkoholowa patola jest normalna. :)
shingao (31) Szczecin 05.01.2017 17:22
PatrycjaTV:
(...) Wystarczające sa dowody aby przypuszczać ,że jest winny.


Nie. Dowody nie są wystarczające. Wszystkie media informują, że to proces poszlakowy.

PatrycjaTV:
Dopóki nie udowodni swojej niewinności to sorry, ale jest śmieciem z najniżej pułki. (...)


Nie. Jest "śmieciem" jeśli jest winny. A nie "dopóki nie udowodni swojej niewinności". Poczytaj sobie czym jest domniemanie niewinności, które obowiązuje w polskim prawie i w każdym normalnym państwie na świecie.

Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP stanowi, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu. Podobnie stanowi Kodeks postępowania karnego: Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem (art. 5 § 1 k.p.k.)

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domniemanie_niewinno%C5%9Bci
maxoku (31) Radom 05.01.2017 16:49
@PatrycjaTV
Przypominam, że dowody są jedynie poszlakowe, więc nie da się tego tak jednoznacznie stwierdzić. Przypominam również, że mamy domniemanie niewinności, a nie winy, więc to prokurator ma udowodnić mu winę, a nie na odwrót. Zamiast się ekscytować z emocjami, w którąkolwiek stronę zaczekajmy na koniec procesu. A telewizja nie tylko jego dane ujawniła, tylko osób trzecich i o tym jest ten artykuł. Polecam czytać ze zrozumieniem zanim się zacznie komentować. Jeżeli miałoby mi być go żal, to z tego powodu jak traktowali go policjanci (jeżeli to prawda). I nie dlatego, że jest gejem, ale to tym bardziej haniebne w tej sytuacji. Cała ta szopka z jego procesem jest dziwna, a wszyscy powinni być traktowani równo i z godnością. Tutaj tego nie zauważyłem.
PatrycjaTV (27) Gdańsk 05.01.2017 16:25
easy1313:
chyba wiekszosc nie zna tytułu tej sprawy a sie wypowiada..i zawsze mozna sie postawic na jego czy jej miejscu ,ale nie lepiej człowieka zjechac do parteru sory zal zal i jeszcze raz zal ...zycia juz nie zwrocimy ,.


Nikt nie ma zamiaru się stawiać na jego miejscu bo nie dośc ,że to debil, to jeszcze morderca, nie mam zamiaru nikogo mordować aby czuć się jak on. Ewa sama nie wpadła popływać. Wystarczające sa dowody aby przypuszczać ,że jest winny. Dopóki nie udowodni swojej niewinności to sorry, ale jest śmieciem z najniżej pułki. I nie mam zamiaru stawiać sie na jego miejscu i myslec czy na pewno on to zrobił, że jest biedy, że jest gejem, że ktos się tam coś dowiedział, że telewizja opublikowała jego dane itp itd. To wszystko jest najmniej ważne.
Gdy wyjdzie na jaw,że jakims cudem on tego nie zrobił, wtedy dopiero można oczyszczać go z zarzutów i byc smutnym z jego przeżyć. Tulić się i całować po czółkach.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 05.01.2017 4:49
nie trzeba znać sprawy... Adam Z.miał podwójnego pecha... raz - jest gejem... dwa-z pewnymi ludźmi lepiej nie zadzierać... chłopak Pani Ewy jest ciekawy-zaczynam rozumieć, czemu policjanci tak go polubili od pierwszego wejrzenia... ("Fakt" to tabloid-ale miejsce pracy tego ex jest bezcenne) http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan-zaginiona-ew(...)/07zqelm

żałowałem Adama Z.-do czasu, gdy pojawiły się badania na prochy w jego krwi... jakie towarzystwo-takie zabawy... szkoda dziewczyny...
Anonka (?) 05.01.2017 1:25
Mnie sprawa Tylman guzik z pętelką obchodzi. Wręcz zbiera mi się na wymioty od tego. Ale nie rozumiem tej napaści na ludzi za to, że mają skłonność do używek. O ile jeszcze byłabym w stanie zrozumiem niechęć do mocnych narkotyków, tak do maryśki? No serio? Może jeszcze w piekle powinien za to siedzieć. Osoby LGBT są narażone na różnego rodzaju problemy, stąd używki nie są czymś obcym. Ale to nie jest wina tych ludzi. Jakoś mnie bardzo nie dziwi, że osoba która ma problem z swoją osobowością, akceptacją, może brać narkotyki... Dlatego właśnie powinno się LGBT traktować jak zwykłych ludzi, a jak jest, każdy wie. Gdyby ktoś prowadził kampanię przeciw LGBT, bo mogą oni sięgać po używki, to tak jakby głosić "nie trać najbliższej osoby, bo możesz się stoczyć". Są rzeczy na które człowiek nie ma wpływu i zamiast pomóc to jeszcze go się traktuje jak śmiecia. Whisky moja żono...
easy1313 (36) Brodnica 04.01.2017 22:58
chyba wiekszosc nie zna tytułu tej sprawy a sie wypowiada..i zawsze mozna sie postawic na jego czy jej miejscu ,ale nie lepiej człowieka zjechac do parteru sory zal zal i jeszcze raz zal ...zycia juz nie zwrocimy ,.
easy1313 (36) Brodnica 04.01.2017 22:53
zawsze mozesz sie z nim zamienić
easy1313 (36) Brodnica 04.01.2017 22:52
shingao:
easy1313:
Nazwiska podał sam on wiec do kogo pretensje !!!!Powiedział to publicznie wiec wiedział co robi sorry pretensje do pana A


Podał sam, bo był w sądzie. Telewizje, zgodnie z prawem, powinny "wypipczeć" nazwiska.

PS. Daruj sobie taki nadmiar wykrzykników.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Proces ws. zabójstwa Ewy Tylman: outing partnerów oskarżonego w TVP info Kadr z monitoringu