logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
01.05.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
32
3
142

Gwiazdy potępiają homofobię

Kim Burrell pod ostrzałem

Dodano: 03.01.2017, Aktualizacja: 03.01.2017

Gwiazda gospel nie najlepiej zaczyna rok 2017. Pharrell Williams rozpoczął burzę przeciwko wokalistce w reakcji na jej ostre słowa o homoseksualizmie. Producent, który współpracował z Burrell, potępia na Twitterze homofobię i niegodne słowa, które bez ogródek nazywa mową nienawiści.

Mowa o nagraniu:



Kim Burrell, pastorka, która wzięła udział w nagraniu utworu „I see A Victory” Williamsa do filmu "Hidden Bodies", powiedziała, że homoseksualiści to złe dusze, demony, a homoseksualizm to perwersja. „Módlcie się, żeby Bóg Was uwolnił! Możecie umrzeć, jeżeli się tego nie pozbędziecie…” – mówi duchowna. „To tylko złudzenie i zbłądzenie. Jeżeli jesteś mężczyzną i bierzesz penisa innego mężczyzny w swoje usta, jesteś perwersyjny, jesteś dewiantem. Jeżeli jesteś kobietą i machasz swoim biustem nad twarzą innej kobiety, nie jesteś normalna, jesteś perwersyjna, jesteś dewiantką”.

Pharrell odpowiedział:




Odpowiedzieli również: Questlove, frontman The Roots, Janelle Monae, Chaka Khan i inni.

Kim Burrell broni się, że została źle zrozumiana. Inna sprawa, że swoje ostre oceny wygłosiła w kościele, którego nazwa w wolnym tłumaczeniu to wspólnota miłości i wolności. W swojej obronie powiedziała: „Kocham Was, Bóg Was kocha. Ale Bóg nie kocha grzechu…”

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (142)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (30) Radom 10.01.2017 23:37
@brachiocephalicus
No a zobacz, moje i diega stanowiska są zbieżne, więc można lol.
To zależy jak ją interpretujesz i ile wyciągasz. Diego potrafił tak przeczytać, że nie jest. Jeśli bierzesz wszystko bezpośrednio to jesteś. Oczywiście, że jest, wyczytałem to w tych fragmentach co mi dałeś. Ja zawsze i tak mi też ksiądz tłumaczył, że prawdziwym grzechem była rozwiązłość i takie zdziczenie. Tu mam na myśli gwałty, czy orgie na ulicach. I jak to się stało, że takie rzeczy nie zostały potępione, tylko doczepiono się samego seksu. Przecież jak to robi gdzieś o kryjomu to nie nic wspólnego z tym co się tam działo. No pomyśl sam logicznie. Z przypowieści samej w sobie nie można wywnioskować, że to sam seks był złem, za które ukarano ludzi, tylko jego forma. Problemem są późniejsze głupie interpretacje, że to sam seks jest zły i nagle zaczęto gejów utożsamiać z tym wszystkim co tam było, a to kompletny absurd^^.
To rozumiem, że jak słyszę albo czytam słowa księży w mediach to już stają się fałszywe. Muszę osobiście z księdzem porozmawiać, żeby poznać prawdę? Zastanów się co pleciesz XD.
brachiocephalicus (25) Katowice 10.01.2017 23:16
@maxoku
A to akurat nielogiczne, by dwa przypadki miały rację w całej rozciągłości. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę.

Sam napisałeś, że Biblia(jej treść)) to zródło tej tzw. homofobii. Ja czerpę z tego zródła, to też jestem homofobem? Nie ma tam w tym wypadku nawoływania do nienawiści tylko jest opisana przyczyna(grzech w Sodomie) to i skutek też jest w postaci deszczu ognia i siarki. Nawet żadni ludzie nie przyłożyli do tego ręki tylko stało się to w sposób ponadnaturalny.

Jeśli telewizja i Internet mają być ostatecznym źródłem wiedzy na ten temat czy każdy inny to kiepsko rzekłbym. I więcej nie rzeknę. Temat uważam za wyczerpany.
maxoku (30) Radom 10.01.2017 22:20
@brachiocephalicus
A to muszę bezpośrednio od kapłana usłyszeć stanowisko kościoła, żeby je znać? A co to np. z telewizji albo internetu się nie mogę dowiedzieć? lol
Na odwrót czyli tylko jedna z trzech się myli. Chcesz być zabawny czy co innego pokazać? lol
Prawda, ale nadal to będzie homofobia. To ty rozpocząłeś temat czym jest albo nie jest homofobia, to z rozmową o biblii nie ma dużo wspólnego lol.
Zgadzam się, powinni to czym innym zastąpić, ale ja na to wpływu nie mam lol.
Nie omijaj kwestii, bo nie chce mi się ciągle powtarzać i cytować XD.
brachiocephalicus (25) Katowice 10.01.2017 22:02
@maxoku
Ma związek, skoro tak wnikliwie jesteś obeznany ze stanowiskiem Kościoła. Przedstaw zatem stosowne adnotacje na ten temat, lol.

Na odwrót to by było, że trzy spośród dwóch, lol, więc lepiej rozszerz myśl.

Ludzie z różnych powodów zrywają znajomość, nawet z powodu czyjejś orientacji. Ale to nawet drugi ateista może Ci tak zrobić, więc Biblia go do tego nie zmotywowała, lol.

Działanie będące wyborem jest takie, że nie podejmujesz lub podejmujesz daną aktywność seksualną.
W ogóle ta definicja "homofobia" nie jest adekwatna. Bo -fobia to lęk jak mówiłem, jak np. agorafobia. Jeszcze bym się zgodził, gdyby to rzeczywiście był rzeczywisty strach przed homoseksualizmem, ale kto się ich boi w ogóle, lol. W tym wypadku to powinna być raczej homoawersja.
maxoku (30) Radom 10.01.2017 21:20
@brachiocephalicus
Co ty mi z jakimiś kapłanami wyskakujesz? To nie ma związku z naszym tematem^^. Dlaczego dwa z pośród trzech się mylą? Ja uważam, że na odwrót lol.
maxoku (30) Radom 10.01.2017 21:11
@brachiocephalicus
1. A zabrnę tylko później lol.
2. No dobra za męża może nie uznawać, ale jeśli się dalej będzie upierał, że to obca osoba a nie partner i tylko z powodu jego płci to już jednak jest homofobia.
Jeżeli ktoś kończy znajomość TYLKO z powodu orientacji to jest homofobia. No jeżeli kończy znajomość, bo nie chce o czymś wysłuchiwać, co mu jest ciągle nawijane bez jego zgody to inna sprawa. I wcale znajomość nie opiera się na nawijaniu o wszystkim. Można o niektórych rzeczach nie rozmawiać. Np. gej może nie chcieć słyszeć o heteroseksualnym stylu życia lol. I znajomość się toczy, bo jest masa innych tematów. I jakie działanie jest wyborem?
4. To złe wrażenie odnosisz XD. Pismo nie staje się złe dlatego, że ktoś się staje taki a nie inny, tylko przez swoją treść.
brachiocephalicus (25) Katowice 10.01.2017 20:57
@maxoku
A to jakaś przeszłość kapłańska za Tobą, że masz takie dane dotyczące kwestii marginalizacji problemu? lol Powtarzam, społecznie są akceptowalne ale nie jest to stanowisko całego Kościoła. No chyba, że dany ksiądz również wyciera sobie gębę księgą swojej własnej religii, bo ma kobietę czy faceta na boku to i poprzeczkę obniża.

Ale ktoś jednak ma rację z nas wszystkich, bo w tym wypadku obiektywnie nie istnieje kilka wariantów. Albo Ty jako ateista, albo Ci co sobie taki substytut chrześcijaństwa tworzą albo Ci, którzy tego nie robią. No i co by maxoku poradził w tej sytuacji? Na pewno dwa typy spośród trzech się mylą i poszczególne konsekwencje przypisane do danych typów dosięgną ich albo w tym życiu albo w przyszłym. Więc? Wskaż. Mała zagadka.
brachiocephalicus (25) Katowice 10.01.2017 20:36
@maxoku

1. Pozwolisz, że ten punkt pominę. Nie brnij już w to dalej, zalecam Ci, lol.

2. Nie sam seks ale jeśli ktoś ma stałego partnera, zawiera sobie jakąś umowę cywilno-prawną dajmy na to, albo te wszelkie ceremonie nurtu zachodniego i za samą homofobię uważa tylko to, że ktoś nie traktuje jego partnera jako męża. Dosyć częste zachowanie.
Wyborem jest dane działanie. I ktoś może nie chcieć wysłuchiwać o czymkolwiek dotyczącym homoseksualnego stylu życia danej osoby, bo znajomość opiera się o nawijaniu o wszystkim tak naprawdę i ja to rozumiem.

4. No jeśli są tacy przez Pismo to i ono musi być złe. Tak by z tego wynikało, co chcesz przedstawić. Odnoszę zatem wrażenie, że skoro tacy są to chyba inne pismo musieli czytać, lol.
maxoku (30) Radom 10.01.2017 20:32
@brachiocephalicus
No niektórzy porzucają całkowicie wiarę kiedy uważają, że w części religia jest zła. Inni zaś interpretują te kwestie w sposób rozsądny i dzięki temu zachowują swoją wiarę. Dla ciebie być może to substytut chrześcijaństwa, ale dla nich pełnowartościowa religia chrześcijańska. Osoby heteroseksualne żyjące na kocią łapę są akceptowane i w żaden sposób nie marginalizowane. Więc stosunek jest inny i przestań udawać, że nie^^.
brachiocephalicus (25) Katowice 10.01.2017 19:59
maxoku:
@brachiocephalicus
To wolisz, żeby ludzie porzucali swoją wiarę niż interpretowali zdrowo zapisy tak, żeby były dla nich spójne? Udajesz, że na prawdę nie wiesz, że osoby homoseksualne są gorzej traktowane od heteroseksualnych? Osoby homoseksualne są jawnie wykluczane z kościoła, kiedy to osoby heteroseksualne żyjące na kocią łapę nie. Jeśli uważasz inaczej to udowodnij jakie spójne i idealne jest to pismo^^.


Nie porzucają swojej wiary, bo tworzą własną prywatną wiarę jak już pisałem, taki substytut chrześcijaństwa. Ale to tylko substytut.
Osoby heteroseksualne żyjące na kocią łapę również tworzą sobie fałszywą religię, tylko oczywiście się tym nie chwalą. To co zakryją przed Kościołem nie jest wcale zakryte przed Bogiem:
"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione"

Różnica polega na tym, że mogą oprzytomnieć i otrzymać sakrament małżeństwa - powrócić w sposób SZCZERY do Kościoła. Ale przecież na tej samej zasadzie mogą powrócić homoseksualiści - zmieniając swoje życie, bo ślubu nie otrzymają - dlatego po ludzku podejście do ich kwestii jest bardziej zasadnicze a nie, że gorsze w traktowaniu.
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gwiazdy potępiają homofobię Fot. za: Twitter