logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
0
0

"Tygodnik Faktycznie" o tęczowych świętach

Co jeszcze w nowym numerze?

Dodano: 02.01.2017, Aktualizacja: 02.01.2017

Powstały w lipcu zeszłego roku ogólnopolski "Tygodnik Faktycznie" jest progresywnym tygodnikiem opinii wspierającym m.in. świeckość państwa, emancypacje różnych grup społecznych oraz prawa człowieka, w tym oczywiście prawa osób LGBTQ. Co znajdziemy w nowym numerze? Reportaż o tęczowych świętach, felieton Anny Grodzkiej, czy Tomasza Kozłowskiego.

Dostępne w kioskach do 4 stycznia wydanie świąteczne "Tygodnika Faktycznie" przynosi m.in. reportaż "Tęczowe Święta" autorstwa Agnieszki Abémonti-Świrniak. To relacja o tym jak zimowe święta obchodzi kilka polskich par ze społeczności LGBT. Rzecz jest o tyle ciekawa, że historie nie są szablonowe, a opowieść jest miniprzekrojem różnych postaw przyjmowanych przez pary lesbijek i gejów – nie zawsze w pełni ujawnione, nie zawsze akceptowane przez otoczenie. Reportaż prezentuje różne świąteczne aspekty życia – obyczajowe, rodzinne i światopoglądowe.

Ponadto w tygodniku jak zawsze felietony autorstwa Anny Grodzkiej i Tomasza Kozłowskiego. O ile tej pierwszej nie trzeba przedstawiać, o tyle warto podkreślić, że teksty tego drugiego poruszają często tematy światopoglądowe i (homo)erotyczne z punktu widzenia wolnościowej wersji chrześcijaństwa.
ZOBACZ TEŻ Nowy centrolewicowy "Tygodnik Faktycznie" W pierwszym numerze m.in. o Charamsie

Przypomnijmy, że "Tygodnik Faktycznie" tworzą osoby, które wcześniej związane były z tygodnikiem "Fakty i Mity". Co się stało? Po tym, gdy do aresztu pod zarzutem podżegania do zabójstwa i działania na niekorzyść spółki trafił Roman K., redaktor naczelny "Faktów i Mitów", dziennikarze przeprowadzili własne śledztwo. Jego wyniki poruszyły wszystkich i sprawiły, że część osób związanych z redakcją postanowiło założyć własny tygodnik.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Bruby (?) 03.01.2017 0:10
żenada

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Tygodnik Faktycznie" o tęczowych świętach Autorka artykułu o tęczowych świętach z najnowszym numerem tygodnika, fot. za: facebook.com/agnieszka.abemontiswirniak
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku