logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
6
68
79

Rosja i homopropaganda

Kolejny nauczyciel bez pracy

Dodano: 29.12.2016, Aktualizacja: 30.12.2016

Maria Shestopalova to kolejna ofiara rosyjskiego prawa zakazującego promocji zachowań nienormatywnych. To efekt działania Timura Bulatova z Petersburga, łowcy wrogów tradycji i moralności, który jak nikt inny realizuje ustawę z 2013 o zakazie propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych

21-letnia nauczycielka muzyki z Krasnoyarska na Syberii został zmuszona do złożenia wypowiedzenia. Powód? Promocja homoseksualizmu, została oskarżona o wspieranie społeczności LGBT, „dewiantów seksualnych” i ich promocję.

Timur Bulatov, muzułmanin, krucjator w imię moralności w szkole, wystosował tyradę przeciwko Marii: „Wszystko wskazuje, że nie spełnia standardów swojego zawodu i może szkodzić swoim uczniom” – napisał na stronie vKontakte. Konserwatysta z krwi kości przeszukuje media społecznościowe pedagogów, w celu wyłapania wszelkiej nienormatywności. Nawet krzta sympatii jest podejrzana.

Dzięki jego działaniom, zwolniono już 65 nauczycieli w Rosji. Czym Shestopalova podpadła aktywiście? „Ma kolczyk w wardze, co świadczy o jej chorobie psychicznej! To subkultura. Nie mamy takiego przedmiotu nauczania w szkole”.
Wystosował on list (31 stron!), w którym zamieścił wszystko, co mu się nie spodobało – zdjęcia, wpisy, subskrybcje. Wszystko, co wiąże się z „liberalnym trybem życia”. Oskarżył ją również o satanizm. „Ateiści nie istnieją. On mówi, że jest ateistką. Ale ona jest satanistką, człowiek nie może żyć i nie wierzyć”. W swoim liści załączył diagnozę psychiatry: choroba psychiczna. „Uratowałem kolejne dzieci przed wrogami moralności”.
ZOBACZ TEŻ Rosja: Duma przegłosowała „zakaz homoseksualnej propagandy” Wysokie grzywny i areszt dla obcokrajowców

Sprawą zainteresowały się zachodnie media. „Dyrektorka zadzwoniła do mnie w poniedziałek wieczorem i powiedziała, nieuprzejmie, że chce się ze mną spotkać następnego dnia o 9. Zaleciła, żebym przyniosła wypowiedzenia” – powiedziała nauczycielka dla BBC. Przez 6 godzin wysłuchiwała o odpowiedzialności, jaka ciąży na ludziach, którzy uczą młodych ludzi oraz o reputacji, jaką przez jej zachowanie ma szkoła, inni nauczyciele i rodzice. Jeżeli by się nie zgodziła, zaszantażowano ją, że pracę stracą również jej rodzice, którzy też są nauczycielami. „Nie miało znaczenia, kto miał rację, a kto nie. Dużo łatwiejsze było zmusić mnie do rezygnacji ze stanowiska.” – podsumowała.

Olga Ettsel, dyrektorka placówki, podaje jednak swoją własną wersję wydarzeń. Według niej spotkanie trwało 90 minut, a zwolnienie było aktem wolnej woli Shestopalovej. Cała sytuacja zaś byłą wynikiem przyłapania na gorącym uczynku. Co zrobiła Maria? W sieci zamieściła zdjęcie, na którym „promuje palenie papierosów, picie alkoholu, nagość i przekleństwa”.

Szkoła od razu poinformowała Bulatova o zwolnieniu. Sama zainteresowana zaś stara się o posadę nauczycielki w szkole prywatnej. Jest zadowolona, że nie musi dłużej pracować z ludźmi, którzy ją zawiedli.

Sytuacja społeczności LGBTQ w Rosji nie jest łatwa. Prawo nie wspiera mniejszości seksualnych, a wręcz przeciwnie - kryminalizacja pewnych zachowań zabiera swobodę bycia i realizowania siebie. Głośno ostatnimi czasy również było o atakach na młodych gejów, prowokacje za pomocą serwisów randkowych czy bezpośrednie akty agresji.(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (79)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 05.01.2017 15:58
don_diego44:
@shingao
No i ujawnili nagrania ze wszystkich kamer.


Dwóch z trzech. Trzecia ponoć nic nie nagrywała.
maxoku (31) Radom 05.01.2017 0:28
@don_diego44
Twoja niewiedza aż poraża lol. Głównie mi chodzi o argumenty mówiące, że pis nie idzie w stronę rosji.
don_diego44 (52) Tychy 05.01.2017 0:11
@maxoku
Wszyscy przywódcy totalnej opozycji podpisali się pod odezwą ,która zawierała nawoływanie ,żeby służby mundurowe wypowiedziały posłuszeństwo rządowi.To już jaśniej wyrażonej deklaracji nie może być.
maxoku (31) Radom 04.01.2017 23:10
@don_diego44
Jakbyś opisywał pis za czasów kiedy był opozycją lol. Poproszę o dowody na to, że opozycja chce dokonać puczu. Ale chłoniesz wszystkie urojenia pana prezesa i czynisz swoimi XD. Nadal nie otrzymałem żadnych argumentów, do trzech razy sztuka? XD
A propos kamer, ja widziałem, że tylko z jednej i to dość kiepskiej kamery udostępniono nagranie. Poczekajmy na analizę, zobaczymy czy dostarczy dowodów jednej czy drugiej stronie.
don_diego44 (52) Tychy 04.01.2017 21:47
@maxoku
Obecny parlament został wyłoniony w demokratycznych wyborach .Rząd został wybrany przez większość parlamentarną i ma pełne prawo rządzić Polską . A opozycja działa na zasadzie ,że jak my rządzimy to jest demokracja a jak rządzą przeciwnicy polityczni, to nie ma demokracji . I opozycja chce siłowo obalić legalny rząd, czyli wprowadza ruskie zwyczaje .
don_diego44 (52) Tychy 04.01.2017 21:35
@shingao
No i ujawnili nagrania ze wszystkich kamer.
maxoku (31) Radom 04.01.2017 18:38
don_diego44:
Nie, to właśnie opozycja wprowadza ruskie zwyczaje w polityce.
Czekam na argumenty, a nie tylko twoje (Kaczyńskiego) zdanie na ten temat, które ciągle w kółko ogłaszasz. Ale przede wszystkim mnie interesują argumenty, że pis nie idzie w stronę wschodu i jakie to demokratyczne działania dokonał w minionym roku? Prawdę mówiąc nie spodziewam się, że jakieś posiadasz, ale dla formalności pytam ;p.
shingao (31) Szczecin 04.01.2017 11:31
don_diego44:
@shingao
Nie ma dowodów na sfałszowanie głosowania odnośnie budżetu (...)


To dlaczego poją się pokazać nagrania ze wszystkich kamer?
don_diego44 (52) Tychy 04.01.2017 0:11
@maxoku
Nie, to właśnie opozycja wprowadza ruskie zwyczaje w polityce.
don_diego44 (52) Tychy 04.01.2017 0:08
@shingao
Nie ma dowodów na sfałszowanie głosowania odnośnie budżetu a dostęp mediów do Sejmu będzie ustalany w porozumieniu z mediami. Ci co blokują Sejm to zwykłe warchoły które dla własnego interesu politycznego, czy innego interesu ,demolują demokrację.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku