logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
1
0

Meryl Streep z nagrodą LGBT

Aktorka dostała nagrodę za wsparcie naszej społeczności

Dodano: 20.12.2016, Aktualizacja: 21.12.2016

„W zmieniającym się świecie, gdzie do głosu dochodzi populizm, radykalizm i wykluczenie, to aktorki i aktorzy, ludzie szołbiznesu, stają się twarzami walki o równe prawa do małżeństwa i godnego życia” - w taki sposób Human Rights Campaign, amerykańska organizacja LGBT, opisuje nową rzeczywistość USA. I uhonorowała gwiazdę „Mamma Mia” nagrodą, którą aktorka odbierze 11 lutego w Nowym Jorku.

Oskarowa rekordzistka została wyróżniona za wkład w kulturę LGBT i osiągnięcia na jej rzecz. Zagrała w wielu filmach, w których pojawiał się wątek gejowski i lesbijski, stąd nadano jej miano ikony gejów i umieszczono ją w panteonie tęczowych gwiazd.

Doceniono aktorkę również za działania na polu prywatnym – angażuje się w walkę z uprzedzeniami, o równość kobiet, wspiera ruchy feministyczne oraz walczące z epidemią HIV/AIDS. W ostatniej kampanii wspierała Hillary Clinton.

„Meryl Streep jest wcieleniem tego, co oznacza być prawdziwym i oddanym sojusznikiem naszej społeczności, to jej wysiłki, odwaga mówienia o naszych sprawach i publiczne wsparcie dla całej grupy LGBTQ” – grzmią media.

Kiedy w 2004 roku odbierała Złotego Globa za rolę w serialu „Anioły w Ameryce” wsparła równość małżeńską: ”zbyt wiele ludzi pragnie poświęcić się drugiej osobie aż do śmierci”.HRC to organizacja wspierająca gejów, lesbijki, osoby bi- i transseksualne w Stanach Zjednoczonych. W jej statucie mowa jest o głównym celu jej działalności: ”HRC wyobraża sobie Amerykę, gdzie geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe maja zapewnioną równość i przyjmowani są jako pełnoprawni członkowie amerykańskiej rodziny w domu, pracy i każdej społeczności". Działalność HRC skupia się na finansowaniu akcji prorównościowych i uświadamiających, wspieraniu Partii Demokratycznej. Działa od lat 80.

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Meryl Streep z nagrodą LGBT   credits CC-BY-SA Fot. za: http://www.awardsdaily.com/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku