logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
23
6
4

Dzień bez polityków

Dlaczego media w Sejmie są ważne?

Dodano: 16.12.2016, Aktualizacja: 16.12.2016

Dzień bez polityków? Dziś, w piątek 16 grudnia, większość polskich redakcji informacyjnych protestuje przeciwko planowanym ograniczeniom, dotyczącym pracy dziennikarzy i dziennikarek w Sejmie. Dlaczego to ważne także i dla nas?

Kancelaria Sejmu zaproponowała zmiany, które nakładają ograniczenia liczby dziennikarzy (dwie akredytacje na redakcję), brak możliwości rejestrowania dźwięku i obrazu z galerii sejmowej w trakcie posiedzeń oraz dostęp do tylko wybranych miejsc w Sejmie (w tym sali konferencyjnej, specjalnej sali nagrań i dla korespondentów). Uprzywilejowane będą największe redakcje, reszta ma pracować w powstającym centrum medialnym, znajdującym się w budynku F.

Dlaczego to ważne także dla nas? Zawsze staraliśmy się być w Sejmie, gdy działo się coś ważnego dla społeczności LGBT. Tak było np. w przypadku dyskusji i głosowań nad projektami ustaw o związkach partnerskich. Dzięki temu mogliśmy łapać polityków i polityczki na korytarzach i zadawać im pytania, które długo nie interesowały mainstreamowych mediów.
ZOBACZ TEŻ "Niegodne uczynki" i "obrzydliwi homoseksualiści" Komentarze po wczorajszym głosowaniu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość od początku kadencji nie odpowiada na nasze zapytania, ignoruje naszą obecność i istotne dla nas sprawy. W takiej sytuacji bardzo dla nas ważnym jest, by trzymać rękę na pulsie i korzystać z obecności dziennikarzy w Sejmie.

Pamiętajmy też, że proponowane przez Kancelarię Sejmu zmiany naruszają 61. artykuł Konstytucji, który daje obywatelom prawo do informacji o władzy.

U nas też dziś nie będzie polityków i korzystając z okazji - portal oddajemy Wam! O czym chcecie, żebyśmy pisali, jakie tematy Was interesują - a może: sami i same chcecie w najbliższych dniach coś u nas opublikować? Czekamy na Wasze propozycje!
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
sylva1661 (23) Ostrów Mazowiecka 16.12.2016 17:05
Ja bym chętnie poczytała o związkach zwykłch ludzi, ich życiu, historii, planach. Tak jak miałam okazję poznać tutaj Krzysztofa i Mateusza, Kamilę i Beatę, chłopaków z KaDo, Izę i Martę, Krystiana i Piotra, dwóch Łukaszów i wiele innych par, które chciały opowiedzieć swoje życie na tym portalu. To właśnie mnie nakręca, jest moim natchnieniem, by również dążyć do swojego szczęścia, mimo przeszkód.

Ludzie, zgłaszajcie się! Jesteście potrzebni :)
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
alessandro68 (?) 18.12.2016 15:49
Oczywiście wolności konstytucyjnych i wartości społeczeństwa obywatelskiego należy bronić, ale to dziwna demokracja, w której ignoruje się obecność 2 mln. obywateli (bo na tyle prognozuje się szacunkowo liczebność społeczności LGBT), a w wielu wypadkach wyrzuca poza nawias prawa, i nie jest to wcale podsumowanie ostatniego roku.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 16.12.2016 22:18
to prawda, że PiS przeniósł obrady z Sali Plenarnej do Sali Kolumnowej?? to chyba jakieś żarty... to jakiś teatr w sejmie??? opozycja okupuje mównicę sejmową...

jeśli to prawda, to właśnie politycy dotarli do poziomu morza i ciągle dalej kopią w dół... wygląda na dwuwładzę-ale żenada...
Anonka (?) 16.12.2016 12:21
Zmiana ustroju na naszych oczach.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dzień bez polityków Fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku