logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
18
0
1

Miłość nie ma dźwięków

Polecamy: "Pałace" Divines

Dodano: 14.12.2016, Aktualizacja: 14.12.2016

Staramy się pokazywać Wam muzyczne nowości, premiery klipów bądź mało znane starocie, które odkopaliśmy. Dziś kolejna odsłona środowego przeglądu muzycznego. Zapraszamy także na fanpage cyklu na Facebooku.

Zapowiadaliśmy single, rozmawialiśmy z Piotrem i Lulu i czekaliśmy na debiutancki album. Nadszedł pod koniec listopada, więc już najwyższy czas, by podzielić z Wami wrażeniami.

A mowa o albumie "Pałace" warszawskiego duetu Divines. Dla porządku przypominamy, że Divines to Piotr Uaziuk i charyzmatyczna wokalistka o enigmatycznym pseudonimie Lulu de Varsovie. Wszystko zaczęło się w 2013 roku w Warszawie od płytki "minor crimes", rok później pojawiła się EP-ka "So Love Remains". Potem było "Yung Nites", "Pałace", aż w końcu nadszedł długogrający debiut o tym samym tytule.

Elektropopowe klimaty rodem z lat 70. i 80. mają się na scenie muzycznej dobrze już od jakiegoś czasu, a popularność serialu "Stranger Things" zapowiada, że trend ten raczej będzie nie tylko słyszalny, ale i widoczny. Debiutanckie "Pałace" są dla mnie właśnie trochę jak "Stranger Things": niby wszystko już było, ale podane w świeżej, chociaż oczywiście podlanej brokatem i cekinami polewie. Na plus bogactwo elektronicznych dźwięków, świetny wokal Lulu, ale też różnorodność albumu - każdy utwór to tzw. inna "bajka".

Bardzo także na plus to, że Piotr i Lulu postawili na język polski, zwłaszcza, że teksty są naprawdę fajne. Posłuchajcie jednego z moich ulubionych na płycie utworów, "Głupia":Cieszy też bardzo, że Divines od początku swojego istnienia na scenie muzycznej mocno doceniają queerowe inspiracje (żeby nie było: nazwa zespołu nie jest przypadkowa), jak i samą społeczność: w końcu grywają na imprezach LGBT. "Na pewno nie chcielibyśmy być przypisywani jednoznacznie do tego nurtu, bo nasza muzyka, zarówno w warstwie tekstowej, jak i brzmieniowej jest czymś zdecydowanie bardziej uniwersalnym. Objęcie patronatem ostatnią Paradę Równości przez MTV pokazuje, że muzyka i queer mogą, a nawet powinny iść ze sobą w parze. Na Zachodzie to rzecz oczywista, w Polsce wykonawcy boją się takich skojarzeń, co wynika prawdopodobnie z chłodnej kalkulacji. Doświadczenie pokazuje, że tylko autentyczność w przekazie jest w stanie gwarantować długofalową satysfakcję. Dlatego chcemy być sobą" - mówił w rozmowie z nami w zeszłym roku Piotr, pytany o queerowe etykietki.

Polecamy Wam "Pałace", których posłuchać można m.in. na Spotify i Deezer, czy Apple. Zachęcamy też do dobrego słowa dla Divines na Facebooku!(md)

#ŚRODOWY PRZEGLĄD MUZYCZNY na QUEER.PL

Playlista Środowy Przegląd Muzyczny 2016


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
chereau (?) 23.12.2016 19:32
The XX....świetny flow tego utworu....piękny kobiecy wokal.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Miłość nie ma dźwięków Lulu i Piotr w wersji przedświątecznej, fot. za: facebook.com/divinesmuzik
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku