logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
185
7
167

Między narodowcami z tęczową flagą

Bohaterka w Poznaniu

Dodano: 14.12.2016, Aktualizacja: 14.12.2016

Obchody 35. rocznicy wybuchu stanu wojennego na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nie brakuje przedstawicieli środowisk narodowych a wśród nich... Młoda kobieta z tęczową flagą, która odważnie stanęła przy mężczyznach ze sztandarami ONR. Niezwykłą scenę uchwycił fotoreporter Gazety.pl, Łukasz Cynalewski, która opisuje całą sytuację.

Narodowcy licznie stawili się na obchodach 35. rocznicy wybuchu stanu wojennego w Poznaniu. Ale to nie oni będą bohaterami tego dnia, a młoda kobieta, która nagle stanęła przy narodowcach z tęczową flagą na ramionach i głowie.
ZOBACZ TEŻ Meksyk: 12-latek przeciwko protestującym "Mam wujka geja i nienawidzę, że ludzie nienawidzą"

"Chciała zasłonić flagę ONR. Kiedy ludzie kazali jej odejść, broniła się tym, że ma takie samo prawo do uczestniczenia w obchodach i przebywania w miejscach publicznych, co oni" - opowiada Gazeta.pl o zdarzeniu jego świadek, fotoreporter Łukasz Cynalewski. Zdaniem mężczyzny narodowcy byli skonsternowani. Część ignorowała obecność kobiety z tęczową flagą, część próbowała ją obrażać, ktoś poskarżył się policji, ale bez skutku.

Poznańskiej bohaterce gratulujemy odwagi!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (167)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
don_diego44 (52) Tychy 22.12.2016 0:42
@shingao
Marszałkowi należy się szacunek i kpienie z niego jest niedopuszczalne.Kijowski w tej wypowiedzi wyliczał to co złego PiS zrobi a to wtedy było wszystko co mówił na temat tych przywilejów. A to chyba na manifestacji KODu występował ten osiemdziesięcioletni dziadek, pewnie były pracownik SB, który się żalił, że za 2000zł nie przeżyje .
shingao (31) Szczecin 22.12.2016 0:27
don_diego44:
@shingao
Wykluczenie z obrad jakiegoś palanta ,który drwił z marszałka ,to powód aby uniemożliwić obrady?


Arbitralne wykluczanie z obrad przedstawicieli społeczeństwa jest powodem, aby zaprotestować.
don_diego44 (52) Tychy 22.12.2016 0:22
@shingao
Wykluczenie z obrad jakiegoś palanta ,który drwił z marszałka ,to powód aby uniemożliwić obrady?
shingao (31) Szczecin 22.12.2016 0:18
don_diego44:
@shingao
Jeżeli opozycja chciała mieć wpływ na kształt budżetu , to mogła proponować poprawki a oni zablokowali salę sejmową i uniemożliwili jakąkolwiek dyskusję.


To marszałek wykluczył posła, który chciał zabrać głos. Kto tu uniemożliwił dyskusję?
shingao (31) Szczecin 22.12.2016 0:17
don_diego44:
@shingao
Jeżeli opozycja chciała mieć wpływ na kształt budżetu , to mogła proponować poprawki a oni zablokowali salę sejmową i uniemożliwili jakąkolwiek dyskusję.
To zdanie było wypowiedziane w ostatni piątek ,więc o jakie inne przywileje mogło chodzić?


Jeśli wypowiedź dotyczyła tego, że głupie jest obniżanie emerytur ludziom, którzy jeden dzień przepracowali w PRL, a 36 lat w wolnej Polsce, to jestem skłonny poprzeć Kijowskiego. Z Twojego domniemanego cytatu nie wynika, czego konkretnie dotyczy ta wypowiedź. Jakich konkretnie przypadków.
don_diego44 (52) Tychy 22.12.2016 0:06
@shingao
Jeżeli opozycja chciała mieć wpływ na kształt budżetu , to mogła proponować poprawki a oni zablokowali salę sejmową i uniemożliwili jakąkolwiek dyskusję.
To zdanie było wypowiedziane w ostatni piątek ,więc o jakie inne przywileje mogło chodzić?
shingao (31) Szczecin 21.12.2016 23:57
don_diego44:
@shingao
To nie moja interpretacja ,tylko dosłownie to co powiedział. Tą wypowiedź pokazywali w TVP. Dokładnie nie określę Ci kiedy, bo chyba nie sądzisz, że ja oglądając jakiś program ,zapisuję o której co widziałem.


TVP, czyli wyjęte zdanie z kontekstu. Może Ty masz w zwyczaju wydawać wyroki na podstawie wyjętych z kontekstu wypowiedzi, ale nie ja. Dostanę pełną wypowiedź, to mogę się do niej odnieść. W zdaniu, które niby zacytowałeś nie widzę niczego złego, bo nie wiadomo do czego się odnosi.
don_diego44 (52) Tychy 21.12.2016 23:51
@shingao
To nie moja interpretacja ,tylko dosłownie to co powiedział. Tą wypowiedź pokazywali w TVP. Dokładnie nie określę Ci kiedy, bo chyba nie sądzisz, że ja oglądając jakiś program ,zapisuję o której co widziałem.
shingao (31) Szczecin 21.12.2016 23:44
don_diego44:
@shingao
Napisałeś ,że to dobrze ,że blokowali uchwalenie budżetu.


Ok. Doprecyzuję swoje słowa, bo zaczynasz dziwne wnioski wyciągać.

Dobrze, że blokowali uchwalenie budżetu w takim kształcie. Nie chodzi, o to, że blokowali jakąś ustawę budżetową. Blokowali złą ustawę budżetową. Tego oczekuję od ustawodawców. Aby nie przepuszczali złych ustaw. To jest ich obowiązek. Ja wiem, że notariusz Duda podpisuje wszystko co podłoży prezes, ale od posłów oczekuję, że najpierw przeczytają projekt ustawy, przedyskutują i odrzucą jeśli jest zły.
don_diego44 (52) Tychy 21.12.2016 23:35
@shingao
Napisałeś ,że to dobrze ,że blokowali uchwalenie budżetu.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Między narodowcami z tęczową flagą Fot. za: wiadomosci.gazeta.pl