logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
0
0

"Tygodnik Faktycznie" wspiera tematy LGBTQ

Co w nowym numerze?

Dodano: 02.12.2016, Aktualizacja: 02.12.2016

Powstały w lipcu tego roku ogólnopolski "Tygodnik Faktycznie" jest progresywnym tygodnikiem opinii wspierającym m.in. świeckość państwa, emancypacje różnych grup społecznych oraz prawa człowieka, w tym oczywiście prawa osób LGBTQ. Co znajdziemy w nowym numerze? Tekst o sportowcach LGBTQ, felieton Anny Grodzkiej, czy Tomasza Kozłowskiego.

W najnowszym numerze "Tygodnika Faktycznie" znajdziemy obszerny materiał na temat sportowców LGBTQ, ich szczególnej sytuacji w często niezwykle homofobicznym środowisku oraz historii ich ujawniania się.

W tym tygodniu tygodnik zamieszcza także spory tekst poświęcony łódzkim Dziewuchom, czyli aktywistkom ruchu Dziewuchy Dziewuchom, zaangażowanym w obronę praw kobiet oraz sprzeciw wobec klerykalizacji polskiego prawa, w tym prawa aborcyjnego.

Stałą felietonistką "Tygodnika Faktycznie" jest Anna Grodzka, swoje rubryki mają też m.in. Piotr Szumlewicz, Adam Cioch i Marek Krak, Tomasz Kozłowski - znani od kilkunastu lat z publicystycznego zaangażowania na rzecz emancypacji i równego traktowania. Warto także zauważyć, że Tomasz Kozłowski - publicysta niekryjący swojej homoseksualności – pisze felietony poruszające styk problematyki religii, nauki i życia społecznego z punktu widzenia człowieka wierzącego.
ZOBACZ TEŻ Nowy centrolewicowy "Tygodnik Faktycznie" W pierwszym numerze m.in. o Charamsie

Przypomnijmy, że "Tygodnik Faktycznie" tworzą osoby, które wcześniej związane były z tygodnikiem "Fakty i Mity". Co się stało? Po tym, gdy do aresztu pod zarzutem podżegania do zabójstwa i działania na niekorzyść spółki trafił Roman K., redaktor naczelny "Faktów i Mitów", dziennikarze przeprowadzili własne śledztwo. Jego wyniki poruszyły wszystkich i sprawiły, że część osób związanych z redakcją postanowiło założyć własny tygodnik.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku